1 Haftada 5 Kilo Verme

04.10.2018
1.598
1 Haftada 5 Kilo Verme

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı

Bazen özel bir davete gitmeye son bir haftada karar veriliyor, bazen de davet bir hafta kala size ulaşabiliyor. Bu dönemde kendinizi formunu yitirmiş ve kilolu hissedebilir, o güzelim elbisenize nasıl gireceğinizi düşünebilirsiniz. Aslında bir hafta gibi kısa sürece incelerek elbisenize rahatlıkla girebilirsiniz. Hızlı kilo verme formülleri genellikle sağlıksız kabul edilse de bu durumlarda büyük bir kurtarıcı olabiliyor. 1 hafta içerisinde vücutta biriken toksin ve ödemi atmak mümkün oluyor. Zaten ödemlerden kurtulmak başlı başına 1-3 kilonun atılması demek oluyor. Bu da gösteriyor ki sağlıklı besinler ile kararlı bir diyet programı 1 hafta gibi kısa sürede de son derece etkili bir sonuç elde etmeyi sağlıyor.

1 Haftada 5 Kilo Vermek Mümkün Mü?

Kararlı bir şekilde besin ve kalori kontrolünü sağlayarak kısa sürede kilo vermek mümkün oluyor. Aslında sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için başlanılan birçok diyet listesine uyulduğunda ve kişinin herhangi bir hormon problemi olmadığında 1 hafta da kilo vermek gayet normal bir durum olabiliyor.

Kilo Vermek İstiyorum

Beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından hazırlanan ve her geçen gün daha çok kişiye ulaşan dukan diyeti son derece sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlıyor. Dukan diyeti tamamen et tüketimi ile başlayan ve sonrasında sağlıklı beslenmeye dönüşen son derece başarılı bir diyet programı olarak, milyonlarca kişi tarafından kabul görüp tercih ediliyor. Hızlı ve sağlıklı kilo verdirme özelliği ile kalp ve damar hastalığı bulunan ve çok kilolu olan kişilere önerilen ve uygulanan bir diyet olma özelliği ile de dikkat çekmektedir. Dukan diyeti kişinin daha önce kilo verme öyküsü ve kişinin gerçek ağırlığını göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır.

Dukan Diyeti Listesi 1 Haftalık

İlk evre atak evresidir. Atak evresinde tüketilecek gıda listesi ise şu şekildedir:

Yumurta,

Balık eti,

Karaciğer, böbrek,

Dana ve sığır eti,

Derisi alınarak pişirilen tavuk ve hindi eti,

Süt ürünlerin yağsız olarak,

Günde minimum 2 litre su*

Günlük 1 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği*

Biraz limon suyu ya da turşu,

Görüldüğü gibi bu evrede protein değeri yüksek gıdalar tüketilirken, yanında tüketilen gıdalar ise minimum kalori değerine sahip oluyor.

Dukan diyetinde ikinci eve seyir evresi, bu evrede de liste şu şekilde;

Ispanak, lahana, karnabahar gibi yeşil yapraklılar ve sebzeler,

Biber çeşitleri,

Enginar, patlıcan, kereviz, salatalık, domates, kabak,

Kuşkonmaz,

Mantarlar,

Yeşil fasulye,

Soğan, pırasa,

Günlük olarak 1 porsiyon pancar ya da havuç,

Yulaf kepeği günlük olarak 2 kaşık*,

Dukan Diyeti Liste

Bu evrede sebzelere geçiş yapıldığı dikkat çekiyor. Bu gıdalar ile seyir evresinde lif alımının arttırılması amaçlanıyor. Yemekler için sadece 1 çay kaşığı yağ kullanımına izin verilmektedir. Ayrıca liste dışında kalan sebzelerin tüketimi de yasaktır.

Dukan diyetinin üçüncü evresi olan, güçlendirme evresi yiyecekler listesi ise şu şekildedir;

Ekmek ( çok az tereyağı ile yağlanmış olan 2 dilim ekmek)

Meyve ( -2 adet kivi, kayısı veya erik, -1 fincan kadar çilek, bir orta boy nektarin, portakal, elma ya da armut )

Yulaf kepeği (2,5 yemek kaşığı)*

Et (haftada bir iki defa kuzu eti)

Peynir (günde 1 porsiyon -40 gr- peynir)

Nişasta (haftada 1 veya 2 porsiyon nişasta içerikli gıdalar –patates, pirinç, mısır, tahıllar ve makarna)

Bu evrede kontrollü bir şekilde normal besin alımına başlanması dikkat çekiyor. Bu evrede verilen kiloların kalıcı olması için sağlıklı ve kontrollü beslenmeye geçiliyor.

Son ve dördüncü evre olan koruma evresi ise elde edilen alışkanlıkları koruma evresidir. Burada sağlıklı kilo vermek için vücudun alıştığı doğru beslenme şeklini sürdürmek amaçlanmaktadır. Bu aşamada şu kurallara sadık kalınmalıdır.

* Yulaf kepeği tüketimi günlük 3 kaşık olacak şekilde devam edilmelidir.

* Yürüyüş ve egzersizler yaşamın bir parçası şeklinde devam ettirilmelidir.

* Her besin tüketilirken porsiyonu korumaya ve kalori sınırını aşmamaya dikkat edilmelidir.

* Haftalık olarak yağsız protein içerikli gıdaların alımına mutlaka devam edilmelidir.

Dukan Diyeti Hızlı Kilo Verme Diyeti Mi?

Dukan diyetinin bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanmış olması güvenilirliğini arttırıyor. Kişinin kendi durumunu bilmesi için yine bir beslenme uzmanından yardım alarak diyete başlaması yerinde olacaktır. Dukan diyeti hızlı kilo verme konusunda oldukça başarılı ve güvenilir bir diyet olarak kabul görmekte ve uygulanmaktadır.

Evet, Dukan diyeti hızı kilo vermede etkilidir. Ayrıca verilen kiloların kalıcı olması noktasında da oldukça işe yaradığı görülmektedir. Vücut için gerekli olan tüm besinleri barındırırken bu besinlerin emilimini, vücudun bağışıklığını ve metabolizmanın çalışmasını destekleyecek ek gıdalara da yer veriyor. Bu sayede de kısa sürede etkili bir şekilde kilo vermek mümkün oluyor.    1 hafta da 5 kilo verilmesini sağlayarak hızlı bir biçimde doğru beslenme ve de kaliteli yaşam şeklinin benimsenmesini sağlıyor. Sağlıklı bir diyet ile 1 haftada 5 kilo vermek son derece kolay oluyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet