A Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir

  23.05.2019
  1.305
  A Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir

  A Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir Kırışıklıklar, ciltte meydana gelen lekelenmeler ve hücrelerin bozulmasıyla beliren sorunlar, yaş öncelikli olmak üzere pek çok farklı etmenin bir araya gelmesiyle yaşanan kaçınılmaz sorunlar. Ancak yaşlanmanın etkilerinin yanı sıra sağlığı etkileyen etmenlerden de sizleri kurtaran A vitamini sayesinde siz de çok daha güzel görünen, parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Diğer adıyla retinoik asit yani A vitamini cilde faydaları ile sizlere neler sağlıyor ve nasıl kullanılıyor merak ediyorsanız, siz de tüm sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

  A Vitamini Kapsülü Nedir?

  Kırışıklıklardan torba ve göz altı morluklarına kadar, derinin üst katmanında beliren ve hücre yenilenmesinin yavaşlamasından ileri gelen pek çok sorun, gerekli vitamin desteği ile tedavi edilebiliyor. A vitamini ampul isimleri değişse de cilde uygulanan bu destek sayesinde göreceğiniz faydaları pek değişmiyor ve bu ampullerin kullanımı sayesinde cildiniz için pek çok fayda söz konusu olabiliyor.

  Yağ içerisinde çözünebilen bileşenlerden biri olan A vitamini, hem hayvansal hem de bitkisel kaynaklar tarafından sağlanabilmektedir. Besinler yoluyla hali hazırda aldığımız bu bileşeni cilt üzerinde saflaştırılmış halde kullanmak ise cilde sayısız fayda sağlamaktadır. Bu nedenle retinol içerikli kremler ya da direkt olarak A vitamini kapsülü uygulamak, cilt problemleri ile savaşmanız için akıllıca bir yöntem olacaktır.

  A Vitaminin Cilde Faydaları Nelerdir?

  Hayvansal olarak elde edildiğinde retinol, bitkisel olarak elde edildiğinde beta-karoten olarak adlandırdığımız bu vitamin yaşlanma karşıtı ürünler içerisinde en sık tercih edilen bileşenlerden biri olarak biliniyor. Sivilce oluşumundan kırışıklıklara kadar yaygın olarak görülen pek çok cilt sorununu tedavi etmesi ile A vitamini ampul nasıl uygulanır sorusu gündeme geliyor.

  A vitaminin faydaları konusunda daha da belirgin örnekler vermek gerekirse, bu vitaminin HIV’den lösemiye pek çok ölümcül hastalığın tedavisinde de rol aldığını söyleyebiliriz. Söz konusu bu denli etkili bir ürün olduğunda elbette cilt problemlerinin çözülmesi ve daha genç görünen bir cilde sahip olmak işten bile değil! Retinol içeren topikal özellikli kremlerin kullanılması sayesinde göreceğiniz faydalar ise şu şekilde sıralanabiliyor:

  Yaşlanma Belirtilerini Geciktirir

  Besinler aracılığıyla A vitamini almak ya da yüze A vitamini sürmek gibi alışkanlıklar sayesinde cildiniz daha esnek bir yapı kazanır. Çünkü bu vitamin sayesinde kolajen üretimi desteklenir ve ciltteki sarkmalar önlenir. Bu nedenle kırışıklıkları gideren bir ürün arıyorsanız retinol içeren ampul ve kremler kesinlikle denenebilir.

  Antioksidan özelliği gösteren A vitamini, kırışıklıkların yanı sıra göz altında oluşan torba ve morarmalar için de tedavi edici etki sağlar. Bu nedenle diğer pek çok ürünün aksine göz çevresi için de kullanımı önerilir.

  Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı Korur

  Cildi güneşten gelen zararlı etki gösteren UV ışınlarından koruyan A vitamini sayesinde güneşin yol açtığı yıpranma ve hasarlar büyük ölçüde önlenir. Geçirilmesi zor olarak bilinen cilt sorunlarından olan güneş lekeleri dahi A vitaminin olumlu etkiler sağlayacağı sorunlardan biridir.

  Güneş ışınlarından kaynaklanan ciddi bir sorun olan cilt kanserine karşı dahi koruyuculuk sağlayan bu vitamin ile cildi koruyan yeni ve sağlıklı hücrelerin üretimi desteklenir. Dokuların olduğu gibi hücrelerin de yenilenmesi daha genç görünen ve olumsuz etmenlerden korunan bir cilt yapısı inşa edilmesini sağlar.

  Cilde Nem Verir

  Yağlı ciltler için cildin yağ oranını artırmadan nemlendirme sağlamak, kuru ciltler içinse doğru miktarda nem takviyesi sağlamak cilt sağlığı için önemlidir. Ciltteki çatlama ya da uçuk gibi sorunlar da ancak yeterli nem takviyesi ile tedavi edilebilmektedir. Yüze A vitamini ampulü sürmek ise cildin ihtiyacı olan nemi sağlarken, cilt tipiniz ne olursa olsun yağlanma oluşmadan nemin korunmasını sağlamaktadır.

  Sivilceleri Önler

  Antioksidan içeriği kadar antibakteriyel özellikleriyle de sivilcelerin oluşumu engelleyen bu ürün, derideki ölü hücreleri uzaklaştırarak yeni hücrelerin oluşumunu desteklemesiyle de var olan sivilcelerin tedavisinde rol oynar. Kırmızılaşan büyük sivilceler üzerinde belirgin etkileri olan A vitamini kapsülü ile dokular onarılır ve yeni sivilceler oluşmadan sorunun önüne geçilir.

  Ten Rengini Beyazlatır ve Eşitler

  Hiperpigmentasyon adı verilen ve derideki koyuluklar nedeniyle renk tonu eşitsizliklerinden ileri gelen istenmeyen görünüm, A vitamini ile sorun olmaktan çıkar. Ten rengini daha da açarken cilde parlaklık kazandıran bu vitamin ile lekelerin yanı sıra genel koyuluklar da ortadan kalkar.

  Cilt Lekelerini Önler

  Yaşın ilerlemesi ile yaşanan yüz ve vücut derisindeki minik lekeler artık sorun olmaktan çıkar. Çünkü yeni, genç ve sağlıklı doku oluşumunu destekleyen bu ampullerle kahverengi lekeler ciltle aynı renkte üretilen hücreler sayesinde oluşmadan önlenebilir.

  Saçların Daha Hızlı Uzamasını Sağlar

  Hücrelerin yenilenmesi sayesinde yalnızca yüz değil, kafa derisindeki dokular da daha genç ve hızlı bir yapı kazanır. Bu sayede yeni saç oluşumları ya da var olan daha hızlı uzaması sağlanabilir.

  A Vitamini Nasıl Kullanılır?

  Siz de cildinizde A vitamini faydaları görmek istiyor ancak bu ürünleri nasıl uygulayacağınızı bilmiyorsanız bunun için birkaç farklı seçeneğiniz olduğunu bilmenizde fayda var. Dilerseniz bu ürünleri kapsül şeklinde ağızdan alabilir ve böylece besinler alacağınız A vitamini oranını tek seferde kolayca artırabilirsiniz. A vitamini kapsül eczane fiyatı markadan markaya değişebilmekle birlikte, eczanenizden detayları öğrenebilirsiniz. Yine hap şeklinde satılan ve ezerek cilt maskelerinde kullanabileceğiniz gibi yine oral yoldan da alabileceğiniz ürünler de mevcuttur. Dahili yollarla A vitamini almanın bir diğer yolu da elbette en güvenilir yol olan besinler aracılığıyla takviye sağlamadır. Doğru besinleri siz de diyetinize dahil ederek cildinizde belirgin farklar görebilirsiniz.

  Eğer A vitaminini harici yollarla ve bölgesel olarak kullanmak istiyorsanız bunun için ampul, serum ya da kremleri tercih edebilirsiniz. Expigment gibi A vitamini içeren kremlerin yanı sıra serumların ve ampullerin farklı bileşenlerden destek alan yoğunlaştırılmış yapısı da cilt sorunlarına veda etmenizi sağlayabilir. A vitamini ampul fiyatı hakkında da yine markalar arası değişiklik söz konusu olmakta ve bu ürünlerin satıcısı olan eczaneler fiyat hakkında gerekli bilgileri vermektedir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.