Açma Kilo Yaparmı – Açma Kaç Kalori

  27.08.2023
  3.321
  Açma Kilo Yaparmı – Açma Kaç Kalori

  Makalede Neler Var

  Açma Kilo Yaparmı Kahvaltıların vazgeçilmezi açma herkesin tükettiği hamur işlerinden biridir. sabah kahvaltı veya ikindi çay saatlerinde yanında peynir, zeytinle birlikte nefis olur. Hele ki açma sıcak olursa, ölçüyü kaçırabilir. İster ev yapımı ister pastaneden alabileceğiniz açma kalori bakımında çoğu kişinin kafasında soru işaretidir.

  Diyet yapanlar, zayıflamak isteyenler, kilo sorunu yaşayanlar için daha çok önemlidir. Bu yüzden açmanın kaç kalori, zeytinli açma kaç kalori, peynirli açma kaç kalori, çikolatalı açma kaç kalori yada ev yapımı açma kaç kalori olduğunu birlikte bakalım.

  Sade Açma Kaç Kalori?

  Mayalı açma hamuru, süt ve unla yapılan lezzetli bir besindir. Aslında sadece bir açma deyip geçmeyin simitle kıyaslandığında üzerinde susam bulunmadığı için kalorisi daha düşüktür. 1 adet açma kaç kalori hazır alınan açmalar genellikle aynı gram da olur. Hazır aldığınız açma 1 adet tam 45 gram geliyor. 45 gram olan açma kalori değerlerini buna göre yapalım.

  1 adet zeytinli açma 255 kaloridir orta kalorisi olan ürünler arasında yer alan 255 kalorili zeytinli açma diyet yapanların az bir miktarda tüketilmemesi gerekmektedir. 255 kalori sahip olan açma zayıflamak isteyenler çok tüketmemeleri gerekmektedir. Ev yapımı açma kaç kalori

  1 adet açma 162 kaloridir.

  İçeriğinde 16,3 karbonhidrat, 9,6 gram yağ ve 2,5 gram protein bulunur. Bu nedenle vücuda enerji veren bir besindir. Aynı zamanda besleyicidir. Fakat yerken ölçüyü kaçırırsanız kilo almanıza yardımcı da olabilir.

  Bu yüzden kahvaltıda, gün içinde açma yediğinizde dikkatli olmalısınız. Kalori hesabı yaparak, açma tüketmenizi tavsiye ederiz. Özellikle üzerinde susam olanlara dikkat etmelisiniz. Çoğunluğunda pek susam olmaz. Ancak susam kullanan pas tanelerde bulunmaktadır.

  Açma aşırı tüketmediğiniz de sağlıklı beslenmenize engel olmaz. Kilo alacağım diye de sorun yaşamazsınız. Eğer evde ev yapımı açma yapmak isterseniz susam kullanmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.