Alpella Harby Karamelli Kaç Kalori

  10.02.2019
  3.558
  Alpella Harby Karamelli Kaç Kalori

  Alpella Harby Karamelli Kaç Kalori En lezzetli atıştırmaklar arasında yer alan, özellikle iş yerinde canımız tatlı çektiğinde tükettiğimiz Alpella Harby Karamelli; yüksek kalorili bir atıştırmalık olduğundan bu çikolatalı bisküviyi tüketirken oldukça dikkatli olmamız, aşırı tüketimden muhakkak kaçınmamız gerekiyor.

  Aksi halde bu bisküviyi aşırı miktarda tükettiğimizde kısa bir sürede kilo alabiliyor, özellikle göbek, kalça ve bel bölgemizde yakılması son derece zor olan yağlarla karşılaşabiliyoruz.

  Sütlü çikolata ile kaplanarak, daha da eşsiz bir tada kavuşturulan Alpella Harby, hem bisküvi hem de çikolata ihtiyacımızın her ikisini de karşıladığından öğün aralarında tüketildiğinde bizi tok tutsa da maalesef ki bu atıştırmalıktan en fazla 2-3 adet tüketmemiz gerekiyor.

  Alpella Harby Karamelli Kaç Kalori? başlıklı bu yazımızda aynı zamanda bu lezzetli bisküvinin besin değerleri ile ilgili olarak da sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

  Muhteşem Lezzet Alpella Harby Karamelli Kaç Kalori?

  24 adet bisküvinin yer aldığı ambalajlarda satışa sunulan bu lezzetin yalnızca 1 adeti 25 gram olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte yalnızca bir adet Harby Karamelli’de bile yaklaşık 113 kalori bulunuyor. Yani toplamda 100 gram tükettiğinizde tek bir seferde 452 kalori almış oluyorsunuz. Bu rakamın neredeyse 7 dilim ekmeğe eşit olduğunu ifade edebiliriz.

  Bu yüzden tek seferde 3-4 adetten fazlasını tüketmekten kaçınmanızı öneriyoruz.

  100 gramında 452 kalori bulunan bu lezzetli atıştırmalığın besin değerlerini ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  Alpella Harby Karamelli Besin Değerleri:

  Çay keyiflerimize eşlik eden, ikindi çaylarının olmazsa olmazlarından biri olan, misafirlerimize de ikram edebileceğimiz bu lezzetli karamelli, çikolatalı bisküvide bol miktarda karbonhidrat bulunuyor. Bu yüzden de kilo vermek ya da mevcut kilosunu korumak isteyen kişiler için tüketilmesi riskli olan gıdalar listesinde başı çekiyor.

  100 gram Alpella Harby Karamelli besin değerleri:

  • 452 kalori;
  • Protein: 6.2 gram
  • Şeker: 38.2 gram
  • Karbonhidrat: 58.9 gram
  • Fiber: 3,8 gram
  • Sodyum: 176,9 mg
  • Yağ: 23,9 gram
  • Doymuş yağ: 13,9 gram

  Alpella Harby Karamelli Fiyatı:

  13 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata satışa sunulan Harby Karamelli’nin bir paketinde 24 adet bisküvi bulunuyor. 4 adeti 1 porsiyon olarak kabul edildiğinden bir paketi 6 porsiyona denk geliyor.

  Yani 100 gram fiyatı yalnızca 2 TL gibi uygun bir rakama tekabül ediyor. Karamel ve çikolata kaplamalı bu ürünün fiyatının pek çok bisküvi ve çikolataya nazaran daha ekonomik olduğunu ifade edebiliriz.

  Hem lezzetli hem de uygun fiyatlı bir çikolata kaplamalı bisküvi arayışındaysanız, bu ürüne bir şans verebilirsiniz.

  Alpella Harby Karamelli Kilo Aldırır mı?

  Diyette olan kişilerin uzak durmaları gereken bu bisküvinin 100 gramı 452 kalori içerdiğinden diyette olan ya da zayıflamak isteyen kişilerin bir günde yalnızca 2 adet tüketmeleri gerekiyor.

  Aynı zamanda aldığınız kaloriyi geri vermek adına gün içerisinde bol miktarda su içmenizi, en az 45 dakika boyunca yürümenizi ve ana öğünlerinizde aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz.

  45 dakikalık yürüyüşle bile yalnızca 200 kalori verebileceğinizi göz önünde bulundurmalı, 2’den fazlasını tüketmekten kaçınmalısınız.

  Çikolata ve bisküvi tükettiğiniz günlerde protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermeli, ekmek tüketimini en fazla 2-3 dilimle sınırlandırmalı, gün içerisinde makarna, pilav, börek vb. bol karbonhidratlı besin tüketiminden uzak durmalısınız.

  Alpella Harby karamelli bisküviyi yalnızca haftada birkaç sefer az miktarda tüketmeli, bu atıştırmalığı tüketmeyi alışkanlık haline getirmemelisiniz. Aman dikkat!

  Bu yazımızda kısaca Alpella Harby Karamelli kaç kalori?  Kilo aldırır mı? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

  Sağlık ve afiyetle

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.