Anestol Pomad Nedir? Anestol Ne İçin Kullanılır?

18.08.2019
1.473
Anestol Pomad Nedir? Anestol Ne İçin Kullanılır?

Anestol Pomad Nedir? Anestol Ne İçin Kullanılır? Lokal anestezi etkisine sahip kremler içerisinde en bilinenlerinden ve elbette en etkililerinden biri Anestol pomad olmaktadır. Acı ile belirti veren sorunlarda bu acının geçici olarak hafifletilmesi için lokal anestezik ürünler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanda güvenilirliği ile dikkat çeken Anestol pomad hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

İyileşme evresinde olan epilasyon, yara, yanık gibi cilt hasarları kişide ciddi acı ve yanmalara yol açabilir. Bu durumlarda anestezi etkisi gösteren krem ve merhemler günü kurtarıcı olabilmektedir. Bu ürünlerin en etkililerin olan Anestol pomadı sizlere dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatarak tüm detaylarıyla tanıtmaya başlıyoruz.

Anestol Pomad Nedir?

Pek çok kişinin fikrinin aksine bu pomad aslında iyileştirici ya da cilt onarıcı, hücre yenileyici değildir. Yalnızca belli bölgelerde sinirlerin iletimini engelleyerek acı hissinin iletimini sınırlandırmakta yani acılı bölgeyi uyuşturmaktadır. Ağrı ve acı için etkili bir çözüm olarak kullanabileceğiniz bu kremin kullanımı, gün geçtikçe artmaktadır.

Anestol krem bölgesel olarak deride uyuşma hissi sağlayan, beyaz renkli bir anestezik türüdür.30 gr.lık tüp şeklinde ambalajlarda satılan bu ürün etken madde olarak %5 oranında lidokain barındırmaktadır. Ayrıca içeriğinde polietilen glikol 6000, propil paraben, metil paraben, polietilen glikol 1500, propilen glikol gibi güçlü başka maddeler de barındırır. Bu kuvvetli içeriği nedeniyle ürün en etkili anesteziklerden biri olarak sayılmakta ve reçete ile temin edilebilmektedir.

Anestol pomad fiyatı yaklaşık 10 TL dolaylarında olup, ürünün güçlü etkileri düşünüldüğünde genelde fiyatı oldukça makul bulunmaktadır. Bu nedenle muadil ürün konusunda fazla arayışa gerek duyulmamaktadır.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Faydalarının yanı sıra kullanım alanlarının genişliği ile de avantaj sağlayan pomad, doğru ve bilinçli şekilde kullanılmalıdır. Anestol pomad kullananlar kesinlikle kullanım bölgesi ya da dozu konusunda çevresinden duyduğu kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemelidir. Derideki hafif yanıklar, çeşitli etmenlerden ileri gelen kaşınmalar, ürünün ekstra dikkatli kullanılmasını gerektirir.

Anestol pomad etkisi ile rahatlık sağlayabileceğiniz kullanım alanlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

 • İyileşmekte olan deri lezyonlarının yol açtığı şikayetleri azaltmada
 • Ağda öncesinde acıyı azaltma amacıyla
 • Cinsel ilişki deneyimi esnasında kayganlaştırıcı ürün ya da geciktirici olarak
 • Lazer epilasyon ya da iğneli epilasyon sonrasında yanma hissi oluşmasını önlemek
 • Dövme yaptırmadan öncesinde acıyı azaltmak
 • Soğuk hava etkisiyle oluşan dudak çatlakları
 • Soluk borusuna tüp yerleştirilmesi operasyonu esnasında
 • Basur/anal fissur olanlarda yanma ve acıyı azaltma amacıyla
 • Güneş yanıkları ya da hafif şiddetli yanıklarını acısını almada

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Ürünün etkili içeriği ve sinir iletimini bloke etme etkisi nedeniyle oldukça dikkatli kullanılması gerekir. Bilinçli ve doktor yönlendirmesine uygun bir kullanım ile üründen faydalanılmalıdır.

Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır?

İlk cinsel deneyimi için acıdan çekinen kadınların kremi yaygın bir şekilde kullanmayı tercih ettikleri görülmektedir. Bu amaçla Anestol pomad kullanımı hakkında mutlaka öncesinde doktora danışılmalı ve detaylı bilgi alınmalıdır. Ürünü bu amaçla kullanan kadınların tek seferde bir nohut büyüklüğü kadar üründen fazla kullanmaması, yalnızca dış bölgeye ve giriş kısmına pomadı sürmesi, dahili kullanımdan kesinlikle kaçınması gerekmektedir. İlişkiden yaklaşık 15 dakika öncesinde çok ince bir katman şeklinde uygulama yapmak yeterli olmaktadır.

Anestol Pomad Nasıl Sürülür?

Ürünün kullanım sıklığı gün içinde 2 -3 kereyi geçmemelidir. Tek bir dozda maksimum 5 gr. uygulama yapılmalıdır. Gün içinde 17 ila 20 gr. kullanım doz aşımı anlamına gelmekte ve bu defa Anestol pomad yan etkileri ortaya çıkmaktadır. Ürünün temel amacı düşünülerek geniş deri yüzeylerine uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.

Pomadı kullanmadan önce cilt yüzeyi iyice temizlenmelidir. Deriye dairesel hareketlerle uygulanan kremin iyice emilmesi sağlanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında yaklaşık 5 ila 10 dakika içerisinde etki etmeye başlar. Uygun dozda Anestol pomad etki süresi ise 2 ila 3 saate kadar uzayabilmektedir.

Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır?

Ürünün epilasyon ya da lazer türleri öncesinde/sonrasında acıyı azaltmak için de kullanımı mümkün ve uygundur. Ancak bu noktada bilinmesi gereken kaş, bıyık epilasyonu gibi yüzü ilgilendiren epilasyonlar için ürünün kullanımından kaçınılması gerektiğidir. Yüz derisi hassas olduğundan krem özellikle alerjik bölgelerde istenmeyen etkilere yol açabilir ve epilasyon gibi hasar verici bir olay bu yan etkileri tetikleyebilir. Ürünün harici kullanım gibi yüz haricindeki kullanım için uygun olduğu unutulmamalıdır.

Anestol pomad hamilelikte kullanımı?

Ürünün hamile, emziren ve çocuklardaki kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Özellikle hamile veya emziren annelerde cildin emmesi yoluyla kana karışan kimyasallar ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Bebeklerde ise henüz gelişmemiş olan hassas cilt yapısına böylesi etkili bir kremin kullanılması ciddi kızarıklık ve yanma ile sonuçlanabilir.

Anestol Pomad Yan Etkileri Nelerdir?

Ne kadar sık tercih edilen ve alanında güvenilir bir ürün olsa da elbette kimyasal içeriği nedeniyle Anestol pomad yan etkileri de olabilen bir kremdir. Alerjik bünyelerin ekstra dikkatli kullanımda bulunması gerekmekte ve doktor yönlendirmesi haricinde asla doz aşımı yapılmaması gerekmektedir. Çünkü bahsedilecek yan etkiler çoğunlukla bu doz aşımı ve alerjik bünye uygulamalarında görülmektedir. Bahsedilen yan etkileri ise:

 • Sinirlilik ve huzursuzluk
 • Ciltte hassasiyet
 • Ciltte döküntüler, kaşınma, kızarmalar
 • Baş dönmesi ya da bilinç kaybı, şok
 • Görme bozuklukları

Bahsedilen bu etkilerden herhangi birinin görülmesi halinde ürünün kullanıldığı bölge bol su ile yıkanmalı, ürünün kullanımı derhal bırakılmalı ve mümkünse doktora başvurulmalıdır.

Siz de anestezi etkili kremler hakkında bilgi almak ve Anestol hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlandırmamız için aklınıza takılan tüm soruları bizimle paylaşabilir. Ayrıca ürüne dair tüm görüşlerinizi de yorum olarak yazmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet