Argan Yağı Faydaları

24.11.2018
2.160
Argan Yağı Faydaları

Argan Yağı Faydaları Argan yağı cilde çok iyi gelmesiyle tanınır. Argan yağı cildi yumuşatır ve nemlendirir. Gece ve gündüz kullanıldığı gibi arada nem dengesini hissedilir derecede kurar. Gece kullanımı sayesinde sabaha kadar olan süre içinde cildi yeniler ve nefes almasını sağlar. Gündüz kullanımı işe dışarıdan gelen hava kirliliği, stres, sigara dumanı gibi cildi yaşlandıran ve yoran etkenlerden cilde paravan görevi yapar ve korur. Argan yağı mucizesi, ciltte yapılan makyaj kalıntılarının yol olmasında fayda sağlar.

Argan Yağının Cilt İçin Faydaları 

Argan yağının cilt gençleştirme özelliği bulunur. Gözenekleri açar ve bebeksi yumuşaklığı cilde kazandırır. Argan yağı ciltte oluşan lekeleri yok eder ve sivilce oluşumunu engeller. Cildin kısa sürede parladığını argan yağı ile fark edersiniz. Yoğun iş temposunda çalışan kişiler için argan yağı harika bir kurtarıcıdır. Çünkü gün içi yapılan makyaj cildi yorar ve çabuk yaşlanmayı sağlar. Cilt temizliğinden sonra argan yağı ile cildin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

•         Kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar.
•         Sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.
•         Cildinizin yumuşamasına yardımcı olur.
•         Güneş(UHV zararlı ışınları), sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin                  yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır.
•         Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir.
•         Göz altı kırışıklıklarında etkilidir.
•         Hamilelik çatlaklarının önenmesinde faydalıdır.
•         Hem kuru hem de yağlı ciltler için kullanıma uygundur.

 Argan Yağı Kullanımı ve Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı losyon ve krem şeklinde kullanılır. Cildi kuru olanlar için nemlendirici olarak bilinir ve piyasada bulunur. Argan yağının şimdiye kadar cilde olumsuz olan herhangi yan etki veya zararı görülmemiştir. Cildi yoran ve yaşlandırdığını hissettiğiniz makyaj gibi kimyasal ürünlerden sonra, argan yağı harika bir ürün olarak karşımıza çıkar. Cildin deforme oluşumunu engeller ve argan yağı kürü mutlaka sonuç verir. Gereksiz ve her gün makyaj yapanların mutlaka argan yağı kürü yapmaları gerekir.

Vücut için Nasıl Kullanılmalı?

Argan Yağı masaj içinde son derece uygun bir üründür. Tercihen duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması et etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

 

 Saç İçin Nasıl Kullanılmalı?

Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan Yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın.

Tırnak Bakımı Da Argan Yağın Nasıl Kullanılmalı?

Argan yağı tırnak bakımı içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tırnak eti problemlerini gidermek için bir kaç damla argan yağını tırnak ve tırnak etlerine masaj yaparak uygulayınız. Tırnak etleri problemlerini gidermek, soyulma ve kavlamalara dur demek için oldukça faydalı olacaktır. Elinize bir eldiven takıp 10 dakika boyu bekletmek argan yağının emilimi için daha iyi olur.

Argan Yagın Zararları Nelerdır?

Argan yağı kullanımında hamile kadınlar doktorlarına danışmaları kesinlikle gerekmektedir. Özellikle ilk aylarında oldukça hassas olan kadınlar karşı argan yağının zararları olabilmektedir. İçerdiği yoğun E vitamini ve çeşitli mineraller, yoğun kullanım sonrasında bir takım hasarlar meydana gemektedır.

Argan yağının faydaları arasında güneşten koruyucu bir etkisi bulunsa da, güneşe maruz kalan argan yağı ise kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalan argan yağı, içerdiği protein ve vitamin yapılarını bozabilmektedir. Uzun süre beklemiş ve güneşe maruz kalmış argan yağı, insan vücuduna ve saçlara zarar verebilmektedir. Argan yağının zararlarından etkilenmek istemiyorsanız kullanırken dikkat etmelisiniz.

Argan yağı, argan yağı faydaları, argan yağı kullananlar yorumları, argan yağı fiyatı ve kullanımına dahil bilgiler

Argan Yağı Fiyatı

33,40   TL
 33,20 TL
 30,68 TL
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet