Bacak Ağrısı Neden Olur Tedavisi Bitkisel Çözüm

03.10.2018
2.439
Bacak Ağrısı Neden Olur Tedavisi Bitkisel Çözüm
Bacak Ağrısı Neden Olur Tedavisi Bitkisel Çözüm Bacak ağrıları bir çok kişinin sancıları arasında yer alır. Özellikle işi ayakta olan kişilerde fazlasıyla rahatsız edicidir. Bacak ağrıları genelde büyüme çağına olanlar, dolaşım sorunundan kaynaklanan ağrılar, kasların sızlaması ve sıkışması gibi ağrılar olarak karşımıza çıkar. Öncelikle bacak ağrısının neden olduğu sorunu bulup buna göre bir tedavi yöntemi seçmek en doğru çözüm olacaktır. Bazı ağrılar gece uykudan uyandıracak şekilde sancı ve ağrı yaparlar. Bu tür ağrılara bazı bitkisel çözümler sunulmaktadır.

 Bacak Ağrısı Nasıl Geçer Tedavisi 

Kekik yağı harika bir ağrı kesici olarak kullanılır. Özellikle romatizma ağrılarına iyi gelir ve avuç içimizle bacaklarımızı iyice ovduğumuz taktirde kısa sürede etkisini gösterir. Sarı ot diğer adıyla düğün çiçeği de bacak ağrısına iyi gelen şifalı otlar arasında yerini alır. Maydanozu iyice kaynatıp suyu içilirse bacak ağrıları kısa zamanda hissedilir derecede azalacaktır.

Bacak Ağrısı Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Evde o an hiçbir şey bulamıyor ve ağrıdan duramıyorsak ağrıyan bacakları limonla ovabiliriz. Zeytinyağı ile ovmak da faydasını gösterir. Ağrıyan bölgelere masaj yaparak ovalayalım ve gece rahat bir uyku çekelim. Bacak ağrısı için çok kolay bitkisel çözümler bulunur.

Bacak Ağrısına Hangi Bitki iyi Gelir

Ayrıca ısırgan otunu ıslatalım ve yumuşadıktan sonra bacağımıza bir tülbent veya bez yardımıyla sıkı sıkı saralım. Bu işlemi geceden yaparsak sabaha kadar etkisini gösterecektir. Lahana yaprağını yumuşayacak kadar sıcak suda bekletelim ve yine aynı şekilde bacağımızın ağrıyan bölgesine sıkça saralım.

Bacak Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Günlerce devam eden bacak ağrısı bitkisel tedavi ile giderilebilir. Peki nasıl mı? evinizde 7 adımda yapacağınız bu uygulamalar ile bacak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. hem de pratik ağrı tedavisi uygulamış olacaksınız. İşte sizler için araştırılan ve etkili bacak ağrısı çözümleri listesi:

Soğuk Masaj

Ağrıları hissettiğiniz anda birkaç adet buz küpünü veya bir adet buz aküsünü havluya sarın. Bacağınızda ağrı hissedilen yere masaj yaparak 15 dakika uygulayın. Gün içinde 3 veya 4 defa uyguladığınızda, ağrılarınızın dineceğini göreceksiniz.

Yağlı Masaj

Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve hardal yağından bir karışım elde edin. Bu karışımı ağrılı bölgeye uygulayın. 10 dakika boyunca bacaklarınıza masaj yaptığınızda yağların kan dolaşımı hızlandırdığını ve bacaklarınızı rahatlattığını göreceksiniz.

Zerdeçal

1 çay kaşığı toz zerdeçalı krem kıvamına getirene kadar susam yağı ile karıştırın. Elde ettiğiniz kremi ağrılı bölgenize sürün. Dairesel hareketlerle masaj yapın ve 30 dakika boyunca bekletin. Temizleme işlemini ılık su ile yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi kanda ve kemikteki iltihaplanmayı önler eğer varsa giderir. Potasyum ve kalsiyum içermesinden dolayı bacak ağrıları için de şifa olacaktır. Elma sirkesini içerek tüketebilirsiniz. Bir bardak ılık su ile 2 kaşık elma sirkesini karıştırıp gün içinde bir defa içmeniz, ağrının kesilmesi için yeterli olacaktır.

Epsom Tuzu

Epsom tuzu vücudun sinir sinyallerini düzenleyen ve özellikle ayak detoksunda tercih edilen bir maddedir. Epsom tuzuyla hazırlanmış suyun içinde bacaklarınız beklediği takdirde ağrılarınızı dindirmiş olacaksınız.

Beslenme

Vücudunuz gün içinde yeterli enerjiyi alamadıysa vücudunuz yorgun düşer ve ağrılar sizi rahatsız eder. Bu durumu önlemek için de sağlıklı beslenmeye ve ihtiyacınız olan besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Özellikle kas ve kemik sağlığınızı koruyan yeşil bitkileri tüketmelisiniz. Antioksidan meyve ve sebzeler tüketerek ağrıya neden olan zararlı maddeleri de vücudunuzdan atabilirsiniz.

Limon tüketimi

Bu süreçte etkili olacaktır. Salatalarınızda limon kullanarak vücudunuzu arındırabilirsiniz. Potasyum ve demir içeren besinler tüketmeyi de ihmal etmemelisiniz. D vitamini ve kalsiyum alımı da bacak ağrılarını önlemede ve gidermede etkilidir. İlerleyen yıllarda bacak ağrıları görülmemesi için, çocukların gelişim dönemlerinde süt ve süt ürünleri tüketimine önem verilmelidir. Yetişkin insanların ise kemik hücrelerini koruması için süt tüketimini devam ettirmeleri gerekir.

Bacak Ağrısı Çözümleri

Bir çok bitkisel tedavi işe yarar ve ağrı ve bacak yorgunluğundan kısa zamanda kurtulmamızı sağlar. Özellikle çok fazla ayakta duran kişilerde ve hareketli bir çalışma ortamı olanlarda bacaklarda sıkışma ve halsizlik görülebilir. Doğal tedavi yöntemleri ile bu soruna çare bulabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet