Bacak İnceltme Hareketleri 

  16.05.2019
  2.376
  Bacak İnceltme Hareketleri 

  Bacak İnceltme Hareketleri  Zayıflamak için karar verildiğinde insanların ilk aklına gelen yemek yemeden zayıflamak gelir. Ama en iyi zayıflama yöntemi spor hareketleridir. Yapılan spor hareketleri bacak inceltilmesinde çok etkilidir. Beslenmede önemlidir. Ama sadece daha düzenli bir şekilde beslenmek daha iyi olur. Şimdi size nasıl bacak inceltilir onu anlatacaz.

  Bölgesel Zayıflama Hareketleri

  Aslında bacak inceltme hareketleri günde yarım saatinizi evde spora ayırarak kendi evinizde yapabilirsiniz. Tabi bu hareketleri her gün yaparsanız en kısa süre içerisinde incecik bacaklara sahip olabilirsiniz. Tabi bu hareketleri yaptığınızda muhtemelen ilk bir kaç gün boyunca vücut bölgelerinde ağrılar meydana gelecektir. Ama spor yaptıkça vücut kasları sertleşip o ağrılar bitecektir.

  Mekik

   

  Mekik:  Mekik tüm herkes tarafından bilinen bir spor hareketidir. sırtınız yere gelecek şekilde uzanın ve öne gelecek şekilde uzanın. Bu hareket yapılırken elleriniz ensenizde olmalıdır.

  Çömelme

   

  Çömelme Hareketi:  Ayaklar omuz hizasında açılır ve pozisyona geçiş yapılır. Vücut ağırlığı her iki ayak üzerinde eşit şekilde olmalıdır. Ondan sonra dizler normal bir şekilde kırarak çömelin. Bu egzersiz hareketini yavaş bir şekilde yapın.

  Merdivene Çıkma

  Merdiven Çıkma Hareketi:  30 veya 40 cm yüksekliğindeki bir tahtaya çıkın bu tahtaya bir merdivene çıkarmış gibi çıkıp inin. Yapacağınız bu hareket basen kısmındaki fazla yağları eriterek sıkılaştırmaya yardımcı olur. Tahta uzunluğu ise isteğe bağlı olarak değiştirilebilir.

  Bisiklet Sürme

   

  Bisiklet sürme egzersizi: Bisiklet sürmek egzersizi karın ve basen için çok faydalıdır.  Bu nedenle eğlenceli olduğu kadar faydalıdır da. Çok hızlı yağ yakan bir spor şeklidir.

  Yürüyüş

  Yürüyüş: Yürüyüş hem sağlık açısından hemde bölgesel yağları yakmak açısından çok faydalıdır. Her gün yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile hem sağlık açısından hem vücut güzelliği açısından çok faydalıdır.

  Bacak Çekme

   

  Bacak Çekme:  Bacak çekme hareketi ile göbek yağlarını eritmek mümkündür. Sırt üstü uzanıp ve dizlerinizi karnınıza doğru çekeceksiniz. Bir daha dizlerinizi uzatıp hareketi tekrarlayın. Bu hareketi elinizden geldiği kadar sık sık yapınız.

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme  Egzersizleri: İnce bacaklara sahip olmak tüm kadınların tek hayalidir.  Örneğin bir bayanın mini etek giymesi için öncelikle bacaklarının ince ve yapılı bir şekilde olması lazımdır.  Yukarıda belirttiğimiz hareketlerle bacak inceltmek mümkün olacaktır.  Yalnız düzenli bir şekilde hareketler yapılır. Buda aklınızda bulunsun en zor incelen yer bacaklar-dır.

  Üst bacak inceltme

   

  Üst bacak inceltme hareketleri:  Öncelikle ayakta durup bacakarınızı ikiye ayrılacak şekilde ayarlayın. Dizleriniz normal bir şekilde kırdıktan sonra topuklarınıza basarak bacağınızı yana gelecek şekilde kaldırın. Bacaklarınızı yorulma pozisyonuna gelene kadar havada tutun ve sonra aynı pozisyona geri dönün. Daha sonra aynı uygulamayı diğer bacakta yapın.

  Alt Bacak İnceltme

  Alt Bacak İnceltme:  Öncelikle ayakta durup sırtınızı dik tutun. Daha sonra bacakları büküp oturuş pozisyonu alın. Bunu yaptıktan sonra aynı pozisyona dönün. Bu egzersizi ortalama günde 50-60 defa yapmak çok fazla işinize yarayacaktır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.