Bamya Tohumu Faydaları

18.08.2019
19.401
Bamya Tohumu Faydaları

Bamya Tohumu Faydaları Gün geçtikçe bitkisel tedaviler konusuna duyulan ilgi artıyor. Haliyle sürekli yeni bitkilerle tanışıyor, rahatsızlıklarımıza çözüm arıyoruz. Bu konuda bamya tohumu faydaları bazılarımız yeni tanışıyor olsa da aslında Asya ülkelerinde uzum zamandır biliniyor. Bamya bitkisi tohumu ile adeta şifa dağıtıyor. Siz de bamya tohumunun faydaları hakkında tüm bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bamyanın kendisi zaten hali hazırda güçlü bileşenleri ile tanınıyorken şimdi de pazarlarımızda tohumunu görmeye başladık. Son zamanların en popüler bitkilerinden olan bu tohum içerdiği magnezyum ve demir gibi mineraller ve A,C gibi vitaminler ile birçok derde deva oluyor. Siz de ne oldu da bu tohumun adı bu kadar duyulmaya başladı diyenlerdenseniz hemen lafı uzatmadan bu mucize üründen bahsetmeye başlayalım.

Bamya Tohumu Nedir?

Oldukça yoğun miktarda lif içeren bamyanın tohum kısmı, bitkisel tedavi dünyasında gün geçtikçe adını daha çok duyurur oldu. Sağlık programlarından şifa kitaplarına kadar her yerde karşımıza çıkan bamyanın tohumu bitkinin kendisinin içerisinde yer alan mini mini çekirdeklerin çıkarılmasıyla elde ediliyor.

Sağlığı konusunda hassasiyet gösteren ve bitkisel olmayan yöntemlere güvenemeyenler için bu tohumun mucize faydalarından bahsetmek gerekiyor. Çünkü görünüşe göre bamya tohumu kullananlar başta diz ve eklem ağrıları olmak üzere pek çok hastalığa çare bulabiliyor.

Bamya Tohumu Faydaları Nelerdir?

Nasıl kullanıldığından bahsetmeden önce bu tohumun kullanım alanlarını öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Bamya Tohumu ile Ağrılara Bitkisel Çözüm

Malum tohumun belki de en çok duyulan ve en çok dikkat çeken özelliği, eklem ve dizde yaşanan ağrılar için doğal çözüm olmasıdır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte eklemler arasındaki kayganlığı sağlayan sıvılarda azalmalar meydana gelir. Tohumumuz ise bu sıvının korunmasına yardımcı olur ve yeniden eklemlerin eski hareketliliğine kavuşmasını sağlar. Şiddetli eklem ağrıları için bu tohumun düzenli kullanımını denemeyi düşünebilirsiniz.

Bamya Tohumu Bağırsakları Temizler

 

İçeriğindeki liflerin yanı sıra antioksidan bakımından da zengin olması sayesinde tohumların bağırsak hareketliliğini arttırdığı biliniyor. Yalnızca bağırsakları değil, idrar yollarını da çalıştırıyor ve bu şekilde sindirim sorunu olanlarda rahatlama sağlıyor.

İdrar söktürürken aynı zamanda ödem atmayı da sağlayan bu bitkiye dair elbette en merak sorulardan biri bamya tohumu zayıflatır mı oluyor. Yalnızca fazla ödemi atmakla kalmayan tüketiciler, uygun diyet ve egzersizle birlikte bu bitkiden yardım aldığında daha hızlı kilo veriyor. Çünkü bitkinin içeriği sayesinde yağ yıkımını hızlandırdığı da görülüyor.

Bamya Tohumu Stresle Savaşır

Potasyum ve kalsiyum mineralleri bakımından zengin bir içeriğe sahip olan tohumlar, bu şekilde sinir sistemini de kuvvetlendirir. Bilişsel fonksiyonların yanı sıra hafızayı da güçlendirmekte ve uykusuzluk gibi sinir sistemiyle alakalı sorunları çözmektedir.

Kişilere stresli ve agresif oldukları zamanlarda bu tohumu daha çok tüketmeleri önerilir.

Bamya Tohumu Karaciğeri Korur

Karaciğer bir enzim merkezidir, desek yanlış olmaz. Mineral içermesiyle hormon ve enzimlerin salgılanmasında direkt rol oynayan tohumumuz, haliyle karaciğer sağlığını da korumaktadır.  Farklı karaciğer hastalıkları için bu bitkisel kürü deneyebilirsiniz.

Mucize Tohum Kanseri Önler

Vücudun maruz kaldığı zararlı etmenlerle savaşında, tohumunun yararları ve bağışıklığı güçlendirmesi oldukça etkilidir. Tümör oluşumuna zemin hazırlayan hücreler, bu bitkinin kullanımıyla yok edilebilmekte, kanser türleri henüz oluşmadan önlem alınabilmektedir. Bu amaçla tohumun suları ya da farklı hazırlanışlarından yardım alınabilir.

Bamya Tohumu Diz Ağrıları İçin Nasıl Kullanılır

Bamya tohumunun eklem sıvılarına faydalı olduğu bilinmektedir. Dizde eklem ağrılarına ve kireçlenmeye iyi gelen bamya tohumu sabah aç karınla 11 tane bamya tohumu bir bardak su ile beraber 4 ay boyunca tüketirseniz diz ağrılarının yok olduğunu görebilirsiniz.

Harika Kür ile Kolesterolü ve Diyabeti Dengeleyin

Kolesterol ve diyabet sanıyoruz ki yaşın ilerlemesi ile birlikte en çok gündeme gelen sağlık sorunlarının başını çekiyor. Ancak mucize tohumumuz bu dertlere de derman olacak kadar etkili ve faydalı olmasıyla yine imdada yetişiyor.

Kan şekerinin ve kolesterol değerinin ideal aralıkta tutulabilmesi için bu bitkiyi kullanmayı deneyebilirsiniz. Sonuçta kimyasal içerikli ilaçlar ya da pahalı tedavilerden çok daha güvenilir, sizce de öyle değil mi?

BAMYA TOHUMU ZAYIFLATIR MI?

Bamya tohumunun zayıflamaya etkisi fazladır. Lifli olması sebebi ile sizi uzun süre tok tutar, sindiriminize yardımcı olarak birikmiş olan bağırsak pisliklerini temizlemeye yardımcı olur ve böylelikle kolaylıkla zayıflayabilirsiniz.

Bamya Tohumu Nasıl Tüketilir?

Peki tohumumuzun faydalarını anladığımıza göre sıra geldi nasıl kullanmamız gerektiğine. Bamya tohumu kürü sayesinde şifa bulabileceğiniz sorunlara kısaca değindik. Ancak önemli olanın bitkisel tedavi yöntemlerinin uzun sürede etki edebileceğini unutmamak ve sabır göstermektir. Tükettiğiniz ürünlerin doğallığı, güvenilirliği ve kalitesi de bu noktada önem kazanmaktadır. Kürünüzü düzenli ve uygun dozlarla uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bahsedeceğimiz şekilde hazırlandığında bamya tohumu İbrahim Saraçoğlu tarafından dahi övülecek kadar etkili olmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

  • 10 adet bamya tohumu
  • ½ yemek kaşığı organik zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı organik bal

Yapılışı:

Tohumları toz hali alana kadar blendır içerisinde ezin ya da havan yardımıyla un gibi dövün. Tozun içerisine önce balı ekleyip karıştırın ve sonrasında zeytinyağını ekleyip macun gibi bir kıvam elde edene kadar kaşıkla yoğurun.

Uygulanışı:

Macunu hazırladıktan sonraki 7 gün boyunca her gün 1 çay kaşığı kadar bu karışımdan tüketmelisiniz. Tüketmek için aç ya da tok olmanın bir önemi olmayan bu karışımı yalnızca aksatmadan almayı unutmamanız gerekir.

Şikayetleriniz şiddetliyse ve özel bir sağlık sorununa yönelik bu kürü uygulayacaksanız en az 3 ay düzenli olarak küre devam etmeniz gerekir. Ancak endişelenmeyin 3 ayın sonunda belirgin şekilde değişimi fark edeceksiniz.

Bamya Tohumu Fiyatı

Her tedavi türünde olduğu gibi tercih edeceğiniz ürünün organik ve kaliteli olması, tedaviden sonuç almanız oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu nedenle ürünü güvendiğiniz bir aktardan ya da online siteden temin etmenizi öneririz. Ürünü alırken katkı maddesi, gıda boyası ya da kimyasal ilaç eklenmediğinden emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Tohumun fiyatı piyasaya göre değişmekte 60 ve 200 lira arasında değişen fiyatlarda bulunabilinmektedir. Ancak ortalama olarak 80 liraya kaliteli tohumlar temin edilebilmektedir.

Siz de tüm görüşlerinizi, deneyim ve sorularınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet