Beauty Pillow Nedir? İşe Yarıyor mu? Faydaları Nelerdir?

18.10.2020
549
Beauty Pillow Nedir? İşe Yarıyor mu? Faydaları Nelerdir?

Beauty Pillow Nedir? İşe Yarıyor mu? Faydaları Nelerdir? Klasik yastıkların aksine yüzün şeklini alan ve böylece orijinal dokuyu olumsuz etkilemezken öte yandan güzelliği destekleyici etkileri bulunan beauty pillow yani güzellik yastığı uyurken bakım yapma vaadiyle pek çok kişinin merak konusu halini aldı. Başı yana çevirdiğinizde dahi ciltte herhangi bir baskı ve sıkışma yaratmaması ile oldukça beğenilen bu yastığa dair tüm konuşulanlar yazımızda.

Beauty Pillow Nedir?

Yaşlanmanın temel nedeni olan cilt hücreleri hasarını önleyebilme, hatta cildi onarma etkisinin olduğunu vaat eden beauty pillow kullananlar tarafından hem olumlu hem olumsuz geri dönüşler almasıyla merak edilen bir ürün. Yan kısımlarında beşik görevi gören boşluklar ve boyun kısmında destek amaçlı rampası bulunan bu yastığın özel şekli, başı yan çevirdiğimiz pozisyonlar dahil her uyku pozisyonunda cildin sıkışmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiş.

Güzellik kadar rahatlık da vaat eden bu ürünün SKIN+ adı verilen özel bir teknolojiyle üretilmesi ve buna ilişkin patentinin olması güven veriyor. Cilt hücrelerinin zamanla aldığı hasarı önleyen bu ürünün yüzeyi sayesinde cilt bakımı gece boyunca devam etmiş oluyor ve hücrelerin genç kalma özelliği desteklenmiş oluyor.

Cildin nem seviyesini koruma görevi de üstlenen ve bu sayede yumuşak, pürüzsüz bir cilt dokusu sağlayan ürünle yüksek fiyatlı nemlendirici kremlere veya saatlerce süren cilt bakımlarına ihtiyaç duyulmaması amaçlanıyor.

Normal Yastık ve Güzellik Yastığı Farkı Nedir?

Standart bir yastıkla uyuduğumuzda yüzümüze 5 kg. kadar basınç uygulamış olur ve bu basınçla birlikte cilde gerginlik veririz. Bu gerginlik ve ezilme etkisiyle ciltte şişlikler ve kırışıklıklar oluşması da normaldir. Yetişkin bir insanın ortalama 7 ila 8 saat uyuduğu düşünülürse cilde kesintisiz saatler boyunca 5 kg. basınç vermenin aslında ne kadar zararlı olabileceğini anlamak güç değildir.

Anti aging beauty pillow sayesinde katlanmaların ve ezilmelerin minimuma indirildiği cilt yüzeyinde yastık izleri oluşmaz ve uyku saatlerinde kırışıkların tetiklenmesi önlenir. Yani sabahları hepimizin görmeye alışkın olduğu sabah şişlikleri ve yastık izleri bu sıra dışı yastık tasarımıyla söz konusu olmaktan çıkar.

Neden Güzellik Yastığı Kullanmalıyız?

Patentli bir ürün olduğu için alıcısına pek çok farklı vaat sunan ve bunları belgelendiren yastığın, gece boyu cilde bakım yapması pek çok fayda sağlıyor:

  • Cilt hücrelerini yenilediği için genç görünümü desteklerken cildin erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor.
  • Cildin yumuşaklığını ve nem dengesini sağladığı için krem kullanımına gerek kalmaksızın gece bakımı yapıyor.
  • İpek kirpik kullanan kadınlar için oldukça avantajlı, öyle ki güzellik yastığı kullananlar yastığa minimum temas ettiği için kirpiklerini daha uzun ömürlü şekilde kullanabiliyor.
  • Ortopedi uzmanlarına danışarak tasarlanmış olan özel şekli sayesinde fizyolojik olarak rahat bir uyku sağlıyor.
  • Yüze baskı uygulanmadığı ve boyun desteği sağlandığı için sabah saatlerinde hissedilen ağırlık ve ciltteki sıkışma hissi güzellik yastığının kullanımı ile ortadan kalkmaktadır.

Güzellik Yastığı Kullananlar Ne Diyor?

Ürünü kullanan kişilerin olumlu yorumlarını da olumsuz yorumlarını da görmek mümkün. Ancak herkesin ortak fikri güzellik için kullanılan kaliteli kozmetik ürünlerin veya uygulanan güzellik salonu işlemlerinin oldukça masraflı ve zahmetli olduğu, yastığın ise doğru şekilde kullanılırsa bu uygulamalardan yana büyük kar etmeyi sağladığı yönünde.

Ürünün yüzeyini hijyenik kılmak adına kılıf kullananlar yine de ürünün yüz şekline ve boyun yapısına uygun destekli formundan memnun kalmakta ancak kılıfsız ve düzenli temizlemeyle ürünü kullananlar ise cildi nemlendiren yapıdan daha iyi faydalanabilmektedir.

Anti aging beauty pillow kullananlar tarafından yapılan birkaç yoruma birlikte göz atalım:

‘’Yastığı ilk kullandığım günden beri çok daha rahat bir uyku çekiyorum. Yüzümde oluşan baskı hissinin ne kadar yıpratıcı olduğunu ancak yastığımı değiştirdikten sonra anlayabildim.’’

‘’Yastığın yüzeyi gerçekten alıştığımız standart yastık yüzeylerine göre oldukça farklı ve sırf bu yüzden bile verilen ücreti hak ettiğini söyleyebilirim. Boynumu destekleyerek tüm başımın ağırlığını alması ve vücudun ideal pozisyonunu koruyarak uyumamı sağlaması da cabası elbette.’’

‘’Yastığın kirpik koruma etkisini yoğun bir şekilde göremedim ancak cilt bakımına ve boyun rahatına olan etkileri bile denenmesi için yeterli düzeyde.’’

Siz de güzellik yastığı yorum ve tanıtım bilgilerinden derlediğimiz bu yazımızdan sonra dilerseniz ürünü deneyebilir ve aklınıza takılan soruları ya da kendi deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet