Bepanthol Anti Scar Jel

29.05.2019
5.893
Bepanthol Anti Scar Jel

Bepanthol Anti Scar Jel Çoktan kapanmış olan ve geçmeyeceğini düşündüğünüz yara izlerinin görünümü sizin de mi canınızı sıkıyor? O zaman Bepanthol Anti Scar Jel sayesinde siz de geçmemesinden endişe ettiğiniz yara izi görünümünden kurtulabilirsiniz. Hücre yenileyen ve yara izlerinin tedavi edilmesi için kullanılan kremlerin son dönemde gündeme oturduğunu ve pek çok kişinin dilinde olduğunu fark etmişsinizdir. Tam da bu ürünler içerisinde en çok konuşulanlardan biri olan Bepanthol Anti Scar Jel ürününü sizler için yakın mercek altına alıyoruz.

Bepanthol Anti  Scar Jel Ne İçin Kullanılır?

Pek çoğumuz için kazalar neticesinde ortaya çıkan yaralar ve bu yaraların geçmesi kadar, yaraların geride bıraktığı iz de önemlidir. Sonrasında izi kalan yaralar, estetik açıdan kişilerde ciddi sorunlar yaratabilir. Geçen yaraların ardından kabarık kalan kapanma ve iyileşme izleri, özellikle el, kol, dekolte gibi görünen bölgelerde olduğu zaman kişilerde özgüven sorununa, yaralarını saklama çabasına yol açabilir.

Siz de yara izlerinden şikayetçiyseniz ve bunun için kolayca uygulanabilecek güvenilir bir yara izi kremi arıyorsanız en doğru yerdesiniz. Bepanthol Anti  Scar Jel, kolay uygulanma özelliği ve yine kolay temin edilebilir olmasıyla oldukça beğeni kazanan yara izi kremlerinden biri olarak son dönemde sıkça tercih ediliyor.

Yara izi kremleri hücreleri yenilerken soymaya ya da tahrişe yol açabileceğinden bu tip kremleri kullanmak isteyenler genelde çekimser kalıyor. Ancak Bepanthol Anti Scar Jel fiyatı ile sağladığı avantajı, güvenilir ve kolay uygulanır formülüyle de sizlere sağlıyor. Hem yeni kapanmış olan hem de daha önceden kapanıp iz bırakan yaralar için kullanabileceğiniz bu ürün aslında silikonlu ve su bazlı bir formüle sahiptir. Bu da ürünün cilt üzerine yapışmasını ve izlerin kabarık görüntüsünün uzun süre boyunca onarılarak ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bepanthol Anti  Scar Jel Nasıl İşe Yarar?

Bir tür silikonlu su solüsyonu olduğundan bahsetmiş olduğumuz bu Bepanthol Jel türevi, yara ve kabarıklıklar üzerindeki etkileri üç farklı şekilde sağlamaktadır.

Öncelikle silikon bazlı olduğundan bu ürünün, uygulandığı zaman cilt üzerinde yarayı saran bir katman oluşturduğunu ve bu şekilde onarmaya başladığını açıklamamız gerekir. Cilt üzerindeki bu katman sayesinde nemlendirici bir ürün gibi suyu yakalar ve cildin nem dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Yeni yara izleri üzerinde uygulandığı takdirde cilde ihtiyacı olan nemi sağlamasıyla kaşıntı ve kızarıklık şikayetlerinizin azalmasına yardımcı olan ürün, yüz bölgesinde de güvenle uygulanabilir olmasıyla önemli bir avantaj sağlıyor.

Yaraların onarım evresinde fazla kolajen salgılanmasıyla birlikte kapanan yaralar üzerinde meydana gelen kabarık görünüm de bu jelin kullanım alanlarından. Aşırı kolajen üretimini önleyerek dengelenme sağlayan jelin sonrasında kapanan yaranın daha pürüzsüz ve eskisi gibi görünmesi sağlanıyor. Yani pek çok küçük çizik, kesik ve yara tedavisinde ürün her evrede kullanılabiliyor.

Bepanthol Anti Scar Jel İçerisinde Neler Var?

Ürünün etken maddelerini ve içerisindeki diğer yan maddeleri araştırmak isteyebilirsiniz. O halde Bepanthol Anti Scar Jel içeriği hakkında birlikte fikir edinelim:

  • Su
  • Tetrasodyum glutamat diaseat
  • Sitrik asit
  • Pentilen glikol
  • Bis-İzobütil PEG/PPG 10/7 Dimetikon Kopolimer
  • Pantenol
  • Dimetikon
  • Dimetikonol
  • Dimetikon çapraz polimer

Bepanthol Anti Scar Jel Avantajları Nelerdir?

Ürünün kendine özel bir etkileme şekli olduğundan yalnızca yaraların onarılmasında değil, yara bölgesinin korunmasında da rol alması önemli bir avantajdır. Bepanthol Anti Scar Jel faydaları arasında öncelikle sayabileceğimiz bu yapı sayesinde, yaralı bölge bir katmanla kaplanmış olur ve çevresel etmenlerden korunur. Sıcak ya da soğuk hava, rüzgar, nem gibi enfeksiyonu tetikleyen bu etmenler, jel sayesinde yaradan uzak tutulduğu takdirde istenmeyen iltihaplanma riski büyük ölçüde azalacaktır.

Kolajen üretimini dengeleyen özel formülü sayesinde Bepanthol Anti Scar Jel kullananlar kızarıklık ve kabarıklık şikayetlerini minimuma indirirler.

Jelle birlikte cilde uygulanan masaj topu, kolajen lif oluşumunu engellemeyi hedefliyor. Böylelikle kolajen üretiminin yol açtığı yaradaki kabarık ve kızarıklıkları minimize ediliyor. Cildi hasar görmeden önceki görünümüne kavuşmasına, yumuşak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Ürünün öne çıkan avantajlarından bir diğeri de elbette güvenirliğidir. Ürün geçerli tüm klinik testlere tabi tutulmuş olup koruyucu veya parfüm içermeyen formülü tüm testlerden onay almıştır. Bu sayede ürünün yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da rahatlıkla uygulanabilmesi söz konusudur.

Bepanthol Anti Scar Jel Nasıl Kullanılır?

Eczanelerden ya da online satış sitelerinden kolayca temin edebileceğiniz ürün hakkında aklınızda, Bepanthol Anti Scar Jel nasıl kullanılır gibi bir soru belirebilir. Ancak ürünün temini gibi uygulanışı da oldukça basit ve kolaydır.

Ürünü uygulamak için iki farklı yöntem mevcuttur. Masaj topu ile birlikte verilen jeli yaranın eskiliğine ve durumuna göre bu topla ya da top kullanmaksızın uygulamanız gerekmektedir. Bir aydan daha eski olan yaralar için masaj topu kullanılması önerilirken, daha taze ve genç olan yaralar için direkt jel uygulanması ve topun kullanımından kaçınılması önerilmektedir.

Cildinizde oluşan yara yeni kapanmış ya da kapanmasına rağmen tam iyileşmemiş ise yarayla aynı büyüklükte jeli parmak uçlarınızla nazikçe sorunlu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır. Jeli uyguladıktan sonra kuruyarak cildi sarması ve dağılmaması için üzerinizi değiştirmek ya da herhangi bir iş yapmak için birkaç dakika beklemenizi öneririz. Ayrıca jelin kurumasını beklemediğiniz takdirde kıyafetlerinizde leke yaratma riski olduğundan da bahsetmekte fayda var. Bepanthol Anti Scar Jel uygulanışı için gün içinde sabah ve akşam olmak üzere iki kere yeterli olacaktır. Ancak çok terlediğiniz, duş aldığınız vb. durumlarda jeli tazelemeyi unutmamanız gerekmektedir. Kremin etkilerini görebilmek adına bahsetmiş olduğumuz yöntemle en az 2 ay uygulanması gerektiğini unutmamalı ve uygulama düzenini aksatmamalısınız.

Bir aydan daha eski yaralarda ise jeli etkili şekilde kullanmak adına kolajen katmanını yumuşatmak adına masaj topu ile fazla baskı olmaksızın hafifçe yuvarlayarak uygulamalı, sonrasında jeli sürmelisiniz. Masaj topu kullandıktan sonra yine jeli tarif edilmiş olan yöntemle uygulayabilirsiniz.

Siz de Bepanthol Anti Scar Jel kullananlar gibi, eski ya da yeni fark etmeksizin yara izlerine veda edebilir, ayrıca yaralarınızı iltihap, enfeksiyon ve hasar riskinden etkin şekilde koruyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet