Bitkisel Saç Boyası?Evde Yapabileceğiniz Bitkisel Saç Boyası Tarifleri?

  26.12.2020
  1.531
  Bitkisel Saç Boyası?Evde Yapabileceğiniz Bitkisel Saç Boyası Tarifleri?

  En İyi Bitkisel Saç Boyası Önerileri

  Evde Yapabileceğiniz Bitkisel Saç Boyası Tarifleri Olumsuz hava koşulları, ısıya maruz bırakan şekillendiriciler, kimyasal kozmetik ürünler derken elbette saçlarımız bir hayli yıpranıyor. Ancak bu olumsuz etkiler üzerinde en çok da saçlarımızı renklendirmek için kullandığımız boyalar dikkat çekiyor. Ağır kimyasallar içeren bu zararlı bileşenler yerine artık pek çok kadın ve erkek bitkisel saç boyası tariflerine yöneliyor ve veya piyasadaki ürünler için bitkisel saç boyaları hangileri diye sormaya başlıyor.

  Sizler için saç renginizi değiştirirken etkili bakım yapmanızı da sağlayacak doğal saç boyası tavsiyelerimizi sunuyoruz.

  Bitkisel Saç Boyaları Hangileri?

  Herhangi bir güzellik mağazasına veya sitesine girdiğinizde organik adı altında satılan neredeyse sayısız seçeneği bir arada görebilir ancak hangi markanın güvenilir olduğunu bilemezsiniz. Bu markaların kutusu üzerinde belirttiği ‘’doğal’’ işareti tamamen doğal olduğu anlamına gelmeyebilir ve boyanın tüm üretim sürecini bilmek gerekir.

  Bitkisel Saç Boyaları Zararlı mı?

  Bahsettiğimiz gibi bir kutu üzerinde doğal yazması yeterli olmadığı için hangi markanın tam olarak doğal bir üretim sürecinden geçtiğini bilmek pek de mümkün değildir. Ayrıca bu ürünlerin büyük oranla bitkisel içeriklerden oluşsa dahi az miktarda da olsa kimyasal içermesi son derece olasıdır. Haliyle gündeme evde saç boyası yapımı fikri gelmekte, elbette eczanede satılan saç boyaları kadar etkili olmasalar da en azından içeriğinin temizliği nedeniyle bu fikir daha cazip gelmektedir.

  Evde doğal saç boyası yapımı eğer kullandığınız bitkilere herhangi bir alerjiniz yoksa pek de zararlı değildir, ancak bir dezavantaj olarak hazır boyalar kadar etkili, canlı ve parlak renkler vaat etmemektedirler. Yine de hem genel sağlığınız hem saç sağlığı için çok daha faydalı oldukları ortada.

  Evde Bitkisel Saç Boyası Nasıl Yapılır?

  Aslında renk verme veya renk açma özelliğine sahip pek çok bitkinin doğal saç boyası olarak iş görmesi mümkün. Ancak biz sizin için bunların en etkili ve güvenilir olanlarını seçmiş bulunuyoruz. Elbette elde etmek istediğiniz rengi veya alerjik sorunlarınızı göz önünde bulundurarak bunlar içerisinden kendinize uygun olanı sizin belirlemeniz gerekiyor.

  Kınayla Saç Nasıl Boyanır?

  Çiçekli bir bitki olan kınayı aslında pek çoğumuz bu haliyle değil, yeşil bir toz şeklinde satılmasıyla tanıyoruz. Bu toz kına, yaprakların kurutulması ve öğütülmesiyle elde edilirken pek çok kadının da yıllardır ilk boya tercihi olmakta.

  Saçlarını kınayla renklendirmek isteyenler için siyah ve kızıl gibi göz alan koyu tonlar alternatif olarak sunulmakta, etkili sonuçlar için tozu sulandırarak saçta bir gece bekletmek önerilirken bazıları tarçınlı su içerisine kına bitkisinin kaynatılmış versiyonunu ekleyerek saçına hafif gölgeler yapmayı tercih etmektedir.

  Papatya Suyuyla Saç Rengi Nasıl Açılır?

  Saç rengini doğal yöntemlerle açmak isteyenlerin ilk başvurduğu bitkisel seçeneklerden biri olan kurutulmuş papatyanın suyu, saçlarınız ne kadar açık renkse o kadar etkilidir. Saçlarınızı her ne kadar tamamen sarıya dönüştürme gibi bir iddiası olmasa da en azından 2 ila 3 tona kadar saç rengini açabilmesiyle yine saçlarına hafif gölgeler eklemek isteyenler için, papatya suyunu saça sürmek ve güneş altında bekletmek en sık kullanılan yöntemler arasında.

  Çayla Saç Boyası Nasıl Yapılır?

  Demlendiği ve saça uygulandığı takdirde saçta renk bırakan malzemelerin başında gelen çay, herkesin evinde veya elinin altında bulunmasıyla şüphesiz en pratik seçeneklerden biri. Dileyenler daha parlak ve koyu tonlarda saçlar elde etmek için siyah çayı demleyerek saçlarında bekletirken, bazıları saç tonlarını açmak ve doğal bir ışıltı vermek için adaçayını demledikten sonra saçlarına uygulamakta.

  En iyi sonuçları almak içinse saç derisinin uygulama öncesinde temiz olduğundan ve demlenen çayda bol bitki kullanılıp sonrasında oda sıcaklığına getirildiğinden emin olmakta fayda var.

  Ceviz Kabuğuyla Saç Nasıl Boyanır?

  Bazı kişiler daha sağlıklı saçlara kavuşmak ve bu bitkilerle saçlarını renklendirirken daha etkili bir bakım sağlamak için demlenmiş çaya ek olarak kaynatılmış ceviz kabuğu da kullanmakta. Bu iki bitkiyi bir arada demleyebileceğiniz gibi kına suyu içerisine eklemek de istediğiniz saç rengi tonuna bağlı tercih edilebilir bir diğer seçenek.

  Karanfille Saç Nasıl Boyanır?

  Saçında kahve – kızıl tonlarını görmek isteyenlerin tercih ettiği bir diğer kolay bulunabilir bitki ise karanfil. Ancak karanfil saçı beslemede etkili olsa da renklendirmede yetersiz görülebildiği için genellikle diğer besleyici ve renklendirici bitkilerle bir arada kullanılmaktadır.

  Su içerisine karanfil, adaçayı, siyah çay ve kına ekleyerek kaynattığınız ve soğuttuğunuz bu suyu saçlarınıza uygulayabilir, böylece çok daha sağlıklı görünen, parlak ve gür saçlara sahip olabilir, elde etmek istediğiniz saç rengi tonuna bağlı olarak açıcı, koyulaştırıcı veya kızıllık veren elementlerin miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

  Bitkisel Saç Boyası Kullananlar

  Bitkisel saç boyası kullananların çoğu bundan memnun kaldıklarını ve hiç bi şekilde saçlarında yanma yada kırılma olmadığı belitmişlerdir. Sadece yazılanların harfiyen uyulmasını ve belirlenen periotlarda yapılmasını ön görmüşler.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.