Canan Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

16.09.2018
2.468
Canan Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Canan Karatay Diyeti Nasıl Yapılır? Karatay diyeti olarak bilinen Prof. Dr. Canan Karatay  tarafından tavsiye edilen yiyeceklerin aslın da bir araya gelmesinden meydana gelen bir diyettir. Karatay aslında Kahvaltının oldukça büyük bir önem arz ettiği bu diyet, kalori ve protein açısından yüksek besinlerden oluşmaktadır.

Birçok başarıya imza atmış olan Canan Karatay’ın Vücudun enerji düzeyin den sorumlu olan leptin hormonunu kontrol altına almayı hedefleyen bir diyet; aynı zamanda göbek bölgesindeki yağ artmasını engellerken bir yandan da karaciğer yağlanmasının önüne geçer ve ensülin direncini hedeflemektedir.

Kahvaltıda neler yenebilir?

Prof. Dr. Canan Karatay; Kahvaltı da doğal yumurta yenmesine tavsiye eder ve yumurta ile beraber yeşil yada siyah zeytin, peynir, şekersiz bitki çayı, ceviz ve kuru kaysının yenmesini  söylüyor

Öğle yemeğinde neler yenebilir?

Dana söğüş, bol salata ve fasulye zeytin yağlı yenmesini söyleyen CANAN KARATAY; yemeğin yanında bir bardak ayran ama tuzsuz olacak yada bitki çayı ve içilmesini öneriyor.

Ara öğünde ne yenebilir?

Ceviz ya da fındık yiyebileceğini ara öğünde çay veya limonlu su içile bilmektedir.

Akşam yemeğinde neler yenebilir?

Balık ile birlikte yeşil soğan, roka ve turp yenmesi tavsiyesinde bulunan Canan Karatay, akşam saat
19.00’dan itibaren meyve de dahil olmak üzere hiçbir şeyin yenmemesi konusunda uyarıda
bulunmaktadır.

Diyetin püf noktaları.

Prof. Dr. Canan Karatay; Her gün 40-60 dakika mutlaka yürüyüş yapmayı önerilen bu diyet her gün en az 8-10 bardak su içilmeli. Bu diyet içerisinde hazırladığınız yemekler düşük ısıda ve uzun sürü pişirilmeli ve salatalara zeytin yağı sirke limon suyu katılmalı. Alkollü ve gazlı içecekler, hazır meyve sularının yasak kesinlikle içmeyenimiz. Karatay diyetinde ekmek, pirinç, patates gibi karbonhidratların yenmesini kesinlikle yasaklıyor. Bunların yerine ceviz, badem, fıstık, fındık gibi kuru yemişler tüketilebilir. Yemek yapılırken en önemlisi yağ dır ayçiçek yağı mısır özlü yağların yerine aslında sızma zeytinyağı veya tereyağının kullanılmasını tavsiye edilirken, yediğiniz zeytini zeytin yağı ve kekik nane ile karıştırıp yenilebilir.

Karatay Diyet veya Karatay diyet listesi Prof. Dr. Canan Karatay tarafından hazırlanmıştır bir diyet planıdır. Karatay diyet listesi’nin diyet listesinden ziyade sağlıklı bir yemek alışkanlı olduğu savunulmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet