Cildi Soyarak Yenileyen Kremler

02.05.2019
5.620
Cildi Soyarak Yenileyen Kremler

Cildi Soyarak Yenileyen Kremler Hücreleri yenileyip doku üzerinde onarıcı etki sağlayan kremler, güzelleşmek isteyen herkesin merak konusu oluyor. Cilt sağlığı için cildin üst katmanındaki yenilenmenin şart olduğunu bilenler, peeling etkisi gösteren bu kremlere büyük rağbet gösteriyor. Peki cildi soyan kremler hangileridir ve bunlar ne işe yarar? Konuya dair tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Cildi Soyan Kremler Nelerdir?

Cildi soyarak üst katmanda peeling etkisi gösteren kremler, epidermis adı verilen cildin en dış katmanını onarmak üzere soymaktadır. Bu kremler sivilce lekeleri gibi izlerin geçmesi için sıklıkla tercih edilir ve aslında tercih edilen markalar adını oldukça sık duyduğumuz güvenilir ilaç markalarıdır. Cilt soyan kremler yanlış kullanan kişiler üzerinde deride yanma, tahriş gibi nedenlere yol açabileceğinden ne kadar güvenilir markalardan çıksa da doktor kontrolü ile kullanılmalıdır.

Cilt üzerindeki lekelenmeleri önlemek adına özellikle kış aylarında kullanılması ve kullandıktan sonra güneşe çıkılmaması tavsiye edilen bu kremler, sivilcelerden akneye, lekelerden kızarıklıklara pek çok sorunu tamamen yeni bir cilt katmanı oluşturarak tedavi edebilmektedir.

En İyi Cilt Soyan Kremler

Cildinizde eğer sorunlu bölgenin soyularak yeniden oluşmasını ve tamamen sağlıklı, yenilenmiş bir derinin yeniden belirdiğini görmek istiyorsanız, bu kremler hakkında bilgi edinerek işe başlayabilirsiniz. Güneş ışınlarının yarattığı lekeler, yaşlılıktan ileri gelen lekeler, yanık izleri gibi pek çok çözümsüz görünen ve eskiden kalan sorunu bu kremler ile düzeltmeniz mümkün. Ayrıca oluşan yeni cilt üzerinde sivilce ve akne gibi sorunların da olmaması özellikle yağlı cilt tipine sahip kişiler için bu kremleri önemli kılmaktadır.

Cilt renginin açılması ve cilt tonundaki dengesizliklerin eşitlenmesi de bu kremlerin bir diğer avantajlı yanı olurken, cildin soyulmasını sağlayan kremler ile istenmeyen bronzlaşmaların giderilmesi de mümkün olabilir.

Madecassol Krem

Bahsettiğimiz bu alandaki en ünlü kremlerden olan Madecassol krem,etkin maddesi Gotu Kola isimli bir bitkinin özü olan Centella Asiatica ile özellikle yanık izlerinde etkin tedavi sağlamaktadır. Yanık izlerinin ortadan kaldırılması için ince bir katman halinde uygulanıp maske olarak kullanabileceğiniz gibi peeling olarak da kremi direkt dairesel şekilde uygulamanız da mümkündür. Piyasada bulunan kremler içinde alanında bilinen en etkili içeriğe sahip olan krem, ciltte herhangi bir yan etki bırakmadan yenilenme sağlaması ile oldukça geniş bir kitleye hitap eder. Kızarıklık, tahriş, acı olmaksızın cildinin yeni bir katman kazanmasını isteyenler için bu merhemin kullanımı tavsiye edilmektedir.

İsotrexin Krem

Roacuttane sivilce ilacı ile benzer etkilere sahip olup, bu oral ilacın krem versiyonu diyebileceğimiz İsotrexin krem içeriğinde bulunan izotretionin isimli etken madde sayesinde cildin pullaşarak dökülmesini sağlar. Oral ilacın aksine yan etkilerin görülmediği bu krem, sivilcelerin ya da sivilcelerin bıraktığı izlerin tedavisi için daha sık kullanılmaktadır. İsotrexin jelin güneşe maruz kalınmadığı gece saatlerinde kullanılması gerektiği ise unutulmaması gereken bir maddedir.

Acnelyse Jel

Tretinoin isimli bir etken maddesi olan ve içeriğinde oldukça yüksek miktarda A vitamini olan bu jelin, karaciğer üzerinde yan etkilerinin olduğu bilinmektedir. İç organlar üzerinde etkisi bulunabilecek kadar ciddi bir etki mekanizmasına sahip olmasından dolayı, bu kremin, temkinli ve bilinçli şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Cildin soyularak yenilenmesini sağlayan kremi kullanan kişiler cildinin bebeksi bir görünüme kavuştuğunu söylemektedir. Özellikle 2-3 gün içerisinde gözle görülür etkilerinin başlaması ve 2 hafta içinde sorunlu bölgenin tamamen yenilenmiş olmasını sağlaması, kremi oldukça güçlü kılmaktadır. Acnelyse kullananlar, peeling etkili bu ürün sayesinde iz ve lekelerine veda ettiklerini söylemektedir.

Tretin Krem

Acnelyse’e gösterdiği etki bakımından en çok benzeyen ürün olan ve tretinoin adlı bir madde içeren bu krem, yine akneli ciltlere tavsiye edilen bir üründür. Siyah nokta kremi olarak sıklıkla kullanılan ve kolay temin edilebilir olmasıyla da kullanıcıları cezbeden bu ürün, tertemiz görünen bir cilde sahip olmak isteyenlere özellikle önerilir. Cilt üzerindeki peeling etkisi oldukça kuvvetli olan bu kremin sayesinde iltihaplanmış sivilceleri kurutmanız ve iz kalmaksızın sivilce sorununu çözmeniz mümkündür.

Benzamycin Krem

Benzamycin, sivilce kremi olarak kategorize edilen kremler içerisinde yine cildi beslenmesiyle tanınan ürünlerdendir. Benzoil peroksit içeriğine sahip bu krem, hem cildi besler, hem mikropları uzaklaştırır, hem sivilceleri ve izlerinin geçmesini sağlamaktadır. Ancak aşırı kullanım halinde ciltte aşırı soyulmaya yol açan ve kuruyup döküntülere sebebiyet veren bu krem, yeni bir cilt dokusunun çıkmasını bu şekilde sağlasa da doğru oranda kullanılması oldukça önemlidir. Hassas ciltler için önerilmeyen bu krem, aşırı sorunlu olan ciltlerde etkili olsa da cildi hassas olanlarda çatlamalara sebebiyet verebilir.

Expigment Krem

Cilt lekeleri için krem arayanların en çok tercih ettiklerinden biri olan Expigment, 2 ve 4 olarak farklı yoğunluk formunda piyasada bulunmaktadır. Hem sivilce izleri hem de cilt lekelerine etki eden bu krem, yine güneş ışınlarıyla hiçbir şekilde deri üzerinde temas etmemesi gereken bir kremdir. Mümkünse yalnızca kış aylarında, geceleri ve uygun dozda kullanılması gereken kremi, başta cilt lekeleri olmak üzere akne, sivilce gibi diğer tekrarlayan sorunlara tamamen son vermek için de kullanmak mümkündür.

Görüldüğü üzere genel olarak kuvvetli içeriklere ve etkili sonuçlara sahip olan bu kremler sayesinde bebeksi, temiz bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır. Ancak bu kremlerin uygun dozda kullanılması sağlık için büyük önem arz ettiğinden mutlaka doktor önerisi ve kontrolüyle kullanılması gerekmektedir. Cildi yenileyen kremler seçerken cilt probleminize en uygun ürünü seçmeniz konusunda uzman doktorunuz detaylı şekilde yardımcı olacaktır. Ancak kremlerin ortak bir özelliği olarak bu tedaviye başlamak için kış aylarını tercih etmeniz gerektiği de unutulmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet