Cilt Lekelerini Gideren En Etkili Kremler

  17.06.2019
  4.215
  Cilt Lekelerini Gideren En Etkili Kremler

  Cilt Lekelerini Gideren En Etkili Kremler Vücudumuzda ve özellikle de yüzümüzde sorun yaratan cilt lekeleri, güneşten ya da yaşın ilerlemesinden dolayı pek çoğumuzun başına gelen cilt problemlerinden biri halini almıştır. Ancak koyu lekelerin giderilmesi için büyük masraflarla ağır yöntemleri denemeden önce fayda görebileceğiniz en iyi leke kremi listemizi incelemenizde fayda var. Gelin birlikte cilt lekelerini gideren en etkili kremler hakkında tüm detayları öğrenelim.

  Sivilce izlerinden tutun, güneş lekelerine, doğum ve hamilelik lekelerinden, yara-yanık izlerine kadar, yüz bölgeniz başta olmak üzere, vucüdunuzu saran deride oluşan hemen her türlü leke ve skarın tedavisinde etkin olarak kullanılan, en iyi gelen tedavi merhemlerini sizler için sıraladık. Expigment, Madecassol, Tretin gibi çok bilindik ve adı duyulmuş markaların yanı sıra, daha az bilinen ama leke gidermede üstün etkili diğer krem isimlerine de yer verdik

  En İyi Leke Kremleri Hangileridir?

  Sivilce tedavisi sonrası kalan izler, hamilelik lekeleri, doğum lekeleri ya da yara izleri derken cilt lekeleri listesi uzayıp gidiyor. Ancak ister yaralardan kalan izler olsun ister yanık lekeleri, cilt tonunu eşitleyen ve cildinizi çok daha berrak bir hale getiren kremlerden mucize etkiler alabilirsiniz. Cilt lekelerini gideren kremler arasında siz de kendinize göre uygun gördüğünüzü deneyebilir ve cildinizin pratik bir şekilde yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

  Cilt Beyazlatan Leke Kremleri

  Aydınlık görünen bir cilde sahip olmak için cildin rengini genel olarak açan leke kremleri ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildin üzerindeki ölü deri katmanını soyan ve bu şekilde cildi arındırarak yenileyen kremler sayesinde ton eşitsizlikleri ortadan kalkmaktadır.

  Madecassol Krem

  Centella asiatica bileşenine sahip olan ve alanındaki en etkili pomadlardan biri olan Madecassol merhem, reçete olmaksızın hemen her eczaneden temin edebileceğiniz mucize ürünlerdendir. Sivilce izlerinden doğum lekelerine kadar geçmeyeceği sanılan pek çok lekenin geçmesini sağlayan bu merhem, en koyu lekeler üzerinde bile etkilidir.

  Türkiye’nin önde gelen ilaç firmalarından biri olan Bayer’in en güvenilir ve başarılı ürünlerinden olan Madecassol leke kremi ölü hücrelerin oluşturduğu katmanı uzaklaştırıp yeni ve sağlıklı bir üst deri katmanı oluşturulmasını sağlamaktadır.

  Bu kremin düzenli ve doğru şekilde kullanımı halinde yalnızca yüzünüzdeki lekelerden kurtulmakla kalmazsınız. Eskiyen çatlaklar için dahi kullanabileceğimiz bu ürünün içeriği sayesinde gebelik döneminde dahi çatlaklar için kullanılması mümkündür. Uygun fiyatı ve diğer ürünlerle karıştırılarak maske gibi kullanılmaya uygun olan bu ürün, pek çok avantajı ile leke kremi önerileri listemizde başta gelmektedir.

  Arnavut Kremi

  Aklık kremi olarak da adını duyabileceğimiz bu mucize ürün, cildin genel bir beyazlık kazanmasını sağlar. Tüm dünyada Rus kadınlarının güzellik sırrı olarak tanınan Arnavut kremi, doğru ürünler temin edildiği takdirde ev ortamında da hazırlanabildiğinden oldukça avantajlıdır. Ürünün tamamen bitkisel olan içeriği nedeniyle eski ve derin izler için büyük vaatleri olmasa da küçük lekelenmeler için başarılı sonuçlar sağladığı kesindir.

  Arap Kızı Kremi

  Cilt lekeleri için krem isimleri arasında en ilgi çekicilerinden biri olan Arap kızı kremi, bu adı Arapların ünlendirdiği Hedaviye kremi ile benzer bileşenleri içermesinden almaktadır. E Vitamini, B vitamini ve gliserin gibi içeriklerin yanı sıra tüy dökücü özelliği sayesinde bıyık, koltuk gibi bölgelerde doğal renk açısı olarak bu kremin kullanılması oldukça güvenlidir.

  Expigment Krem

  Ameliyat sonrası oluşan dikiş izlerinden tutun da kağıt kesilerine kadar pek çok iz ve leke için kullanabileceğimiz leke kremi Expigment ile oldukça başarılı sonuçlar kazanılabilir. Her türlü cilt kusuru ve hasarını giderme konusunda birebir olan Expigment iki farklı formatla satılan bir kremdir ve cildi soyarak yenilemektedir. Bu nedenle yan etki görmemek adına ürünün uygun dozda kullanılması önemlidir. %2 şeklinde satılan formunu yeni ve derinleşmemiş lekeler için kullanabileceğiniz bu kremin %4’lük formunu ise bir cilt uzmanı önermedikçe kullanmamanız gerekmektedir.

  Contractubex Krem

  El, kol, bacak, sırt gibi bölgelerde yoğunlaşan kesik ve dikiş izleri için güvenle kullanılan Contractubex, bu gibi ağır izleri tamir etmenin yanında istenmeyen lekeleri de uzaklaştırır. Minimum yan etkiye sahip olması nedeniyle alanında öne çıkan ürünlerden Contractubex, cilde faydalı cilt lekesi kremi isimleri arasındadır.

  Cilt Lekeleri İçin Krem İsimleri

  Cildin rengini beyazlatan hücre yenileyici kremlerin yanı sıra özel olarak güneş lekelerini tedavi etmek için kullanabileceğiniz alternatif ürünler;

  • White Perfection krem
  • Fito krem
  • Hametan krem
  • Clinique Even Better Moisturizer krem
  • Cosmed leke kremi

  Sivilce İzleri İçin Kremleri

  şeklinde sıralanabilir. Sivilce tedavisi sonrasında geride kalan izler için kullanabileceğiniz en etkili leke kremleri ise;

  • Acnelyse merhem
  • İsotrexin jel
  • Gano Transparent sabun
  • Dermaderm leke kremi

  şeklinde maddelendirilebilir. Cilt lekesi klasmanında değerlendirebileceğimiz ve kremler ile hafifletebileceğimiz bir diğer sorun ise çillerdir. Çilli görünümünden rahatsız olup bu lekeleri azaltmak adına kullanabileceğiniz ürünler ise;

  • Cristian Breton
  • Herbal Mix Salyangoz Kremi
  • Acnelyse-Bepanthol kremlerin karışımı
  • Sebi İxir krem
  • Garnier 30 faktör güneş kremi

  gibi güneş koruyucu ve doku onarıcı kremlerdir.

  Leke Giderici Krem Kullananların Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Oldukça üstün etkilere sahip olan bu kremler, ne kadar faydalarından bahsetsek de doğru kullanılmadığı takdirde yan etkiler konusu gündeme gelebilir. Güven içinde bu ürünlerden fayda görmek için şu kurallara karşı dikkatli olmanızı öneririz:

  • Güneş lekesi kremi ya da sivilce izi kremi, türü fark etmeksizin tercih ettiğiniz ürünü iyice silmeden güneş ışığına maruz kalmamanız gerekmektedir.
  • Kemoterapi tedavisi görenler, hamileler, emzirme döneminde olanlar gibi hassas dönemlerde olan kişiler için, etkileri henüz ispatlanmamış olan bu kremlerin kullanılmaması gerekmektedir.
  • Alerjik bir cilt yapısı olanların ürünü geniş bir bölgede kullanmadan önce minik bir alanda denemesi önerilir.
  • Kapanan yaralar için faydalı olan bu leke giderici krem markaları açık yaralar üzerine uygulanmamalı, önce yaranın kapanması beklenmelidir.

  Siz de dilediğiniz ürünü deneyebilir ve tecrübelerinizi bizlere aktarabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.