Contractubex Jel Çatlak Tedavisi

23.09.2019
6.459
Contractubex Jel Çatlak Tedavisi

Contractubex Jel Çatlak Tedavisi Cilt için kullanımına çoğumuzun aşina olduğu Contractubex jel çatlak tedavisi için de kullanılıp kullanılamayacağı merak edilen ürünlerdendir. Contractubex yüze sürülür mü gibi soruları hali hazırda merak ediyor ve bu faydalı ürünün tüm etkilerini görmek istiyorduk. Ancak pek çok kadın, jeli kullananlardan aldığı tavsiyeler üzerine Contractubex doğum çatlaklarına iyi gelir mi gibi soruları da merak etmeye başladı. Tüm bu merak ettikleriniz ve çok daha fazlası içinse yazımıza bekliyoruz.

Contractubex fiyatı itibariyle de oldukça sık yardım alınan medikal ürünler arasında yer almayı hak eden, oldukça pratik ve etkili bir üründür. Özellikle sivilce izleri, yara izleri gibi izlerin onarılması için kullandığımız bu jelin çilden güneş yanığına kadar pek çok konuda etkilerini görebiliriz. Jelin bu denli faydalı olması ve etki alanlarının geniş olması nedeniyle elbette Contractubex çatlak tedavisi için de kullanılıp kullanılamayacağı merak edilen ürünler arasına giriyor.

Kremin ameliyat izlerinde dahi iyileşme sağlayabilecek kadar etkili olduğunu biliyoruz. Bu nedenle çatlak gibi daha yüzeysel sorunlarda dahi etkilerini görmek mümkün. Peki, bakalım jeli nasıl kullanabilir, en etkili nasıl faydalanabiliriz?

Contractubex Jel Nasıl Kullanılır?

Öncelikle jeli hangi amaçla kullanıyor olursanız olun, uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz, arınmış ve gözenekleri açık şekilde olması gerekiyor. Özellikle duş sonrasında uygulamakla cildiniz temizlenmiş olacağından, jelin daha etkili olması bekleniyor.

Jelden az bir miktarda alıp çatlakların olduğu bölge üzerine sürebilir ve tamamen yedirene kadar masaj hareketleriyle sürmeye devam edebilirsiniz. Eğer eviniz için güneş ışığına maruz kalacak ya da dışarı çıkacaksanız, jeli sürdükten sonra kapatarak güneş ışığına maruz kalmasını önlemeniz gerekir. Çatlak tedavisi için uygulandığından genelde bacak ve karın gibi bölgelere uygulanmış olacağından, uygulama bölgelerinin giysilerle kolayca kapatılması mümkün olacaktır.

Dileyenler gece yatmadan önce duş alarak, uyku saati öncesinde de uygulama yapabilir, böylece hem cildini temizlemişken hem de güneş ışığına maruz kalma riski yokken jelden faydalanabilirler. Yatmadan önce jeli sürenler, sabah saatlerinde ılık suyla durulama yapabilirler.

Contractubex krem çatlak için kullanıldığı zaman etkili olabilmesi adına, eğer çatlaklar şiddetliyse 6 ay kadar düzenli olarak kullanılması gerekecektir. Çünkü her ürün gibi bu medikal ürünümüzde de düzenli kullanım ve uzun dönem kullanım, şiddetli sorunları azaltmada etkisi reddedilemez bir kuraldır.

Contractubex Krem Faydaları Nelerdir?

Jelin pek çok kullanım alanı olmakla birlikte, dileyenler kendi sorunlarına yönelik farklı doz ve sürelerde uygulama yapabilirler. Gelelim ürünü kullanabileceğiniz alanlara ve jelin faydalarına:

 • Güneş lekeleri ya da doğumdan gelen çillerin azaltılması için kullanılır.
 • Ameliyat sonrası oluşan yara izlerini giderir.
 • Sivilcelerin ve izlerinin giderilmesini sağlar.
 • Yanıklardan sonra oluşan izlerin tedavisine yardımcı olur.
 • Oluşan çatlakların renginin açılmasını ya da hafiflemesini sağlar.

Contractubex Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Kremi uyguladıktan sonrasında ilgili bölge üzerinde hafif bir kaşıntı ve bir süre sonra hafif soyulma meydana gelecektir. Bu bölgeyi nemsiz bıraktığınızda kaşıntılar geçmez ancak nem dengesine dikkat ederseniz bu yan etkilerin hemen kısa sürede geçmesi beklenir.

Çatlaklı bölgenin kuruması hem kremin etkilerini azaltır hem de cildin başka sorunlarla karşılaşmasına yol açar. Bu nedenle nemlendirici krem desteğiyle mutlaka jel kullanımı etkin hale getirilmelidir. Kremi uzun süre kullanmanıza rağmen herhangi bir değişim gözlemlememeniz halinde mutlaka yeni bir ürün denemelisiniz. Bu kremin her cilt üzerinde aynı faydaları sağlayacağının bir garantisi yoktur. Eminiz jel, hücrelerinizi onarmak için mümkün olduğunda fayda sağlayacaktır ancak sizin sorununuzun şiddetli olması halinde daha güçlü bir ürün denemeyi düşünebilirsiniz.

Contractubex Jel Kullananlar Ne Diyor?

‘’ Contractubex jeli çok uzun süre aynı tavsiye edildiği şekilde kullandım. Ben çatlaklar için değil, ameliyat izlerim için almıştım. Bir miktar azalma oldu ancak tamamen kaybolmadı. Şimdi günde bir kullandığım ürünü iki kere kullanmaya başladım.’’

‘’Yüzümdeki ufak bir yara izi için kremi kullanmaya başladım. Ürünü kullandıktan sonra neredeyse kayboldu diyebilirim. Etkisi beklediğimden de hızlı oldu. Daha önce çok kez ilaç ve merhem denemiştim, en çok Contractubex jelden fayda gördüm.’’

‘’Çatlaklarıma henüz yeni yeni çıktığı ve kızarık olduğu dönemde bu kremden sürdüm. İlk başta soyuldu ve kızarıklık arttı, çok korktum. Ancak yine de kullanmaya devam ettim ve yalnızca birkaç saat içinde şikayetlerim azaldı. Birkaç aydır düzenli kullanıyorum ve çatlaklar daha çıkmadan tamamen yok oldu diyebilirim.’’

Contractubex Jel Krem Fiyatı Ne Kadar?

Ürünü aldığınız döneme ya da yere göre fiyat farklılıkları olabilir. Ancak ürünün reçeteli olduğu gibi reçetesiz de alınabiliyor olması, sizin uygun gördüğünüz yerden alabilmenize olanak sağlar. SGK katkısı olmaksızın ürünü temin etmek isteyenler için satış fiyatı 46.5 TL’dir.

Contractubex Jel Krem Yan Etkileri Var Mıdır?

Kremi kullandıktan sonrasında orijinalinde bir sorun gelişmesi beklenmez. Ancak hassas ya da alerjik bünyelerde yan etkiler oluşabilmekte, ayrıca ürünün doğru şekilde kullanılmaması sorunlara yol açabilmektedir.

 • Yüzde, ağızda, dudakta, boğazda ve dilde şişkinlik
 • Soluk alıp vermede güçlük
 • Kaşınma
 • Ateş yükselmesi
 • Kaşınma
 • Kızarıklıklar
 • Damarların genişlemesi ve yüzeyde görülmesi
 • Çukur şeklinde izler

etkilerinin görülmesi halinde mutlaka gecikmeden doktora danışılması gerekir.

Contractubex Jel Muadilleri Nelerdir?

Jeli temin edememeniz ya da evinizde benzerlerinin olması halinde Contractubex jel muadili kullanabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz muadil ürünlerden bazıları şu şekildedir:

 • Madecassol
 • Expigment
 • Silverdin
 • Dermatixsi (DermatixC)
 • Siliskar
 • Noskar Jel
 • Fito
 • Scarex jel

Siz de Contractubex jel çatlak tedavisi için kullanılabilir mi öğrendiğinize göre hemen ürünü deneyebilir ve tecrübelerinizi de sorularınız gibi bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet