Contractubex Krem

  28.09.2019
  5.300
  Contractubex Krem

  Contractubex Krem Yara izlerinin ve sivilcelerin giderilmesinde kullanılan Contractubex jel alanındaki en popüler ürünlerden biri. Her türlü iz ve leke için kullanılabilen Contractubex krem o kadar faydalıdır ki güneş lekelerinden ameliyat izlerine kadar pek çok sorunu tedavi edebilir. Contractubex krem kullananlar cilt dokusunu onarma konusunda büyük faydalar gördüğünü belirtiyor. O zaman gelin biz de birlikte ürünü yakın mercek altına alalım.

  Contractubex Krem Nedir?

  Uzun senelerdir kullanılan ve hasar gören dokuları yenileme etkisiyle beğeni kazanan ürünün içerisinde farklı kimyasallar ve bitkiseller bulunur. Contractubex krem içeriği her 1 gram için;

  • 100 mg Extractum Cepae
  • 10 mg Allantoin
  • 50 IU Heparin
  • Sorbik asit
  • Polietilen glikol 200
  • Ksanthan sakızı
  • p-Metilhidroksibenzoat
  • Parfüm ve su

  şeklindedir. Ürünün ambalajları standart olarak 100 gramlık tüpler şeklindedir.

  Contractubex Krem Ne işe Yarar?

  Jelin düzenli kullanım halinde cildinize olan sayısız faydası vardır ve farklı nedenlerden ileri gelen çoğu cilt sorunu iyileştirebilir. En sık şekilde gördüğümüz kullanım alanları ise şu şekilde özetlenebilir:

  Yaraların iyileşmesinden sonra geride kalan izlerin onarılmasını sağlar. Bu yaralar kağıt kesiği, iğne batması, kedi tırmalaması gibi gün içinde sıklıkla yaşadığımız minik kazaların sonucunda olan yaralar da olabilir.

  Sivilce tedavisi sonrasında ciltte kalan renkli ve oyuklu izlerin giderilmesini sağlar. Ayrıca eskiden sıkılmış, koparılmış olan sivilcelerin yarattığı çukurlukları ve lekeleri de tedavi eder. Suçiçeği gibi hastalıklardan sonra oluşan kızarıklıkların oynanması halinde kalan rahatsız edici izlerin onarılmasını sağlar. Yani hem onarım sonrasında kalan hasarı hem de yeni sönmüş olan sivilcelerin kızarıklıklarını yok etmeye yardımcıdır.

  Güneş ışınlarının yarattığı koyu ve rahatsız edici lekelerin ciltle aynı tona gelmesini sağlar. Güneşin yol açtığı omuz, dekolte ve yüz bölgelerindeki çil benzeri lekeler onarılır. Ayrıca genetik tabanlı çillerin de geçmesini sağlar. Tamamen onarılmayan çillerde dahi yüze çok yaklaşmayan kişilerin göremeyeceği çiller yaratır.

  Cilt rengini açmak için kullanılabilir. Büyük değişiklikler yaratamadığı durumlarda dahi cildin en azından yarım ya da bir ton açılmasını sağlayarak daha taze bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Yenilenmeye uygun genç ciltlerde ise 2 tona kadar açma sağlayabilir.

  Evde yaşanabilen kaynar su dökülmesi, ütü, sigara basılması gibi kazalardan ileri gelen yanık izlerinin onarılmasını ve görünmeyecek kadar incelmesini sağlar.

  Ameliyatlar sonrasında gelişen dikiş izlerinin yok edilmesine yardımcı olur.

  Yaşın ilerlemesiyle birlikte gelişen cilt koyuluklarını giderir. Özellikle yüz, kol ve ellere yayılan bu yaşlanma lekelerinin önüne geçmede ya da lekeleri hafifletmede etkilidir.

  Contractubex jel kullananlar yalnızca sorunların onarılmasıyla karşılaşmaz, aynı zamanda sorunların önlenmesini de sağlar. Buna verilecek en belirgin örnek ise çatlaklardır. Kalça, , kol ve bacaklarda kilo değişimlerinden ileri gelen çatlamaları oluşmadan önler.

  Çatlaklar için kullanılmasının yanında aynı tedavi ve onarma amacıyla akneler üzerinde de kullanılabilir.

  Contractubex Krem Fiyatı Ne Kadar?

  İster reçeteli olarak alabileceğiniz, isterseniz de reçetesiz olarak eczanelerden kendi başınıza temin edebileceğiniz ürünün SGK yardımı olmadan ödenmesi mümkündür. Contractubex krem fiyatı güncel olarak ortalama 46.50 TL’dir.

   Contractubex Krem Yüz için Kullanılır mı?

  Kremin kullanımı hakkında detaylı bilginiz yoksa, kremi kullanmadan öncesinde prospektüste yer alan bilgileri kontrol edebilirsiniz. Doktor tavsiyesi üzerine kremi kullanmaya başladıysanız zaten doktorunuz bu konuda yardımcı olacak ve sizi takip etmeniz gereken kurallar konusunda bilgilendirecektir. Yine de Contractubex nasıl kullanılır sorusu için yüze özel kuralları sizler için bir araya getirdik:

  Gün içinde bir kere uygulamanız gereken ürün için en iyi uygulama zamanı gece uyku öncesi saatlerdir.

  Kremin etken maddesinin derinin alt katmanlarına nüfuz ermesini sağlamak ve böylece en yüksek etkiyi görmek için cildinizi mutlaka uygulama öncesinde temizleyin. Özellikle üzerinde makyaj olan cildi iyice temizleyip sonra kuruladığınızdan emin olmalısınız.

  Ürünü yüzünüz için kullanırken parmağınızın ucuna yalnızca bir bezelye tanesi kadar almanız yeterli olacaktır. Contractubex yüze sürülür mü sorusunun yanıtı olumlu cevaplar içermekte ancak bunun için iyi bir uygulama şart olmaktadır. Ürünü parmaklarınızla bastırmadan ve cildinizi hafifçe ovarak dağıtmanız gerekmektedir.

  Sabaha kadar cildinizi yıkamadan jelin emilmesini beklemeli, sabah saatlerinde ise dışarı çıkmadan ya da makyaj malzemesi uygulamadan önce mutlaka yıkamalısınız. Sonrasında güneş kremi kullanarak sokağa çıkmanızı öneririz.

  Contractubex ile birlikte aynı etkilere sahip farklı ürünleri farklı günlerde kullanarak daha etkin sonuçlar alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Noskar Jel krem ve Contractubex jel krem dönüşümlü şekilde uygulanabilir.

  Contractubex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

  Cildin tolere etmesinin kolay olduğu ve ciltte hırpalayıcı etkileri olmayan ürünün elbette ilk kez kullananlar için tedirginlik yaratması normaldir. Ancak krem doğru şekilde kullanıldığında belirgin yan etkiler oluşturması beklenmemektedir.

  Güneşe çıkmadan önce kullanılmaması gereken jelin, gece saatlerinde kullanılması ve sonrasında durulanmış olsa dahi düzenli kullanıcıların yüksek faktörlü bir güneş kremiyle kendini koruması gerekir.

  Bazı hassas bünyelerde;

  • Nefes almada zorlanma
  • Dil ve dudaklarda ya da gırtlakta şişme
  • Midede kramplar ve bulantı
  • Başın dönmesi, ağrıması
  • Bilinç kaybı

  gibi ciddi etkilerin görülmesi mümkün olabilir. Oldukça nadir görülen bu vakalarda, kişinin şüphe duyduğu an tıbbi müdahale alması gerekir.

  Contractubex Krem Muadilleri Nelerdir?

  İçerisinde bulunan etken ve yardımcı maddeler bakımından benzer olması sayesinde, kullanıldığı takdirde benzer etkiler sağlayan ürünler mevcuttur. Bu bakımdan benzer oldukları için birbiri yerine kullanılabilecek olan Contractubex krem muadilleri şu şekildedir:

  • Siliskar Krem
  • Fito Krem
  • Expigment Leke Kremi
  • Madecassol Krem
  • Noskar Jel
  • Scarex Jel
  • Dermatixsi (DermatixC)
  • Silverdin Krem

  Siz de eczaneden kendiniz ya da doktor reçetesi ile temin edebileceğiniz Contractubex krem ile ilgili soru ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.