Coresatin Krem Nedir?

15.08.2019
1.276
Coresatin Krem Nedir?

Coresatin Krem Nedir? Farklı cilt sorunları için tam 12 farklı türüyle piyasada yerini alan Coresatin krem, temin edebileceğimiz en etkili ürünlerden biridir. Oldukça kaliteli ve güçlü olan bu krem, kusursuz bir cilt hayalinize yardımcı olabilir. Cildi besleyen bu krem, yalnızca nem sağlamakla kalmaz, mikroplar başta olmak üzere hemen her dış etmene karşı cildiniz için adeta bir koruyucu kalkan görevi görür.

Siz de Coresatin krem hakkında tüm bilmeniz gerekenleri ve çeşitlerine dair detayları sizler için hazırladığımız bu rehberde bulabilirsiniz.

Coresatin Krem Nedir?

Yaygın görülen sivilce, leke, akne gibi pek çok cilt kusurunun tedavisinde doktorların reçete ile verdiği Coresatin kullanılabilir. Kremin çeşitleri farklı renklerle ayrılmaktadır. Yani piyasada Coresatin sarı, pembe, mavi, yeşil, mor gibi farklı renklerle adlandırdığımız bir kremdir.

İçerisinde E vitamini, aloe vera, allantoin ve B6 gibi cilt açısından önemli olan bileşenler bulunan krem, hücrelerin yenilenmesi ve onarılması konusunda oldukça faydalıdır. Cildiniz için tıpkı bir tonik ya da peelig gibi cilt bakımı sağlayan kremin sayesinde yalnızca kusurlarından arınmış değil, daha gergin ve canlı görünen bir cilde de sahip olabilirsiniz.

Coresatin reçete ile mi satılır sorusunu oldukça sık alıyoruz. Kremin doktorunuz tarafından önerilmesi ya da reçetelendirilmesi mümkün olduğu gibi eczanelerden sizin de temin etmeniz mümkündür. Ayrıca ürünü daha uygun fiyatlarla ve kampanyalardan faydalanarak almak için online eczane sitelerini de araştırabilirsiniz. Yine de ürünü kullanmadan öncesinde doktorunuzun değerlendirmesinden geçmenizi ve onayını almanızı tavsiye ederiz.

Coresatin Krem Fiyatı?

Çeşidine göre fiyatları da değişse de genel olarak Coresatin krem fiyatı 45 TL ile 60 TL aralığında görülmektedir.

Coresatin Krem Ne İçin Kullanılır?

Coresatin krem pembe ya da mor gibi farklı renklerde 12 seçeneğe sahiptir. Bunun nedeni kremin bilimsel olarak çalışıldığında her soruna özgü bir krem üretilmesi gerektiğinin görülmesidir.

Elbette ortak bileşenlerden kaynaklı olarak kremin her çeşidinin etki ettiği bazı alanlar vardır. Bunlardan kısaca bahsedelim:

  • Cilt kusurlarının onarılmasını sağlar.
  • Cildi güneş ışıkları ve soğuk hava benzeri etmenlerden korur.
  • Bakteri ve mikroorganizmaları öldürür, ciltteki iltihapları önler.
  • Mavi sedef adlı rahatsızlığı ve egzamayı tedavi edebilmektedir.
  • Cilt kuruluğu tedavisinde kullanılır, cildi besler ve nem kazandırır.
  • Pul şeklinde dökülmelere iyi gelir.
  • Alerjik reaksiyonların neden olduğu şikayetleri azaltır.
  • Cildin kırışıklarla savaşmasına yardımcı olur.
  • Cildi toksik madde ve ölü hücrelerden temizler.
  • Kozmetik ürünlerin neden olduğu yıpranmayı onarır.

 

Görüldüğü gibi Coresatin krem faydaları ile pek çok sorunun önüne geçebilir ve etkin bir tedavi sağlayabilir. Sizin de cilt sorunlarınız varsa ve nasıl geçebileceğini merak ediyorsanız, bir an evvel kremi deneyebilirsiniz.

Coresatin Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kremin kullanılması için cildin temiz olması gerekmektedir. Krem mutlaka kir ve makyajdan arınmış bir cilde uygulanmalıdır. Cildinizi tonik ile temizleyip peeling ile gözenekleri açtıktan sonra kremi uygulamak ise çok daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Gün içinde ihtiyaca bağlı olarak kremi birkaç kez uygulayabilirsiniz. İnce bir katman halinde uygulama yapmak yeterli olacaktır. Ancak uygulamadan önce almış olduğunuz krem çeşidinin içeriğini iyice okumalısınız. Bitkisel olsa dahi içerisinde alerjiniz olma ihtimali olan bir içerik varsa, kremi kesinlikle kullanmamalısınız.

Coresatin Krem Çeşitleri Nelerdir?

Kremin kullanım alanına bağlı olarak tercih edebileceğiniz farklı türleri mevcuttur. Coresatin pişik kremi olarak da yanık kremi olarak da kullanılabilir ancak bunun için çeşitlerini bilmeniz gerekir. Gelelim en çok tercih edilen türlerin özelliklerine.

Coresatin Krem Pembe

İçerisinde kortizon bulunmayan bu türde yoğun miktarda E ve B6 vitamini bulunmaktadır. Kremin içerisinde yer alan allantoin, bisabolol, panthenol gibi diğer bileşenler de etkilerini güçlendirmektedir.

Kremin önemli bir avantajı bebekler ya da çocuklar için cilt hasarları ve tahrişlerinde kullanıma uygun olmasıdır. Ayrıca dermatit rahatsızlığı olanların da bu kremle rahatlaması mümkündür.

Ciltte iltihaplanmalara neden olan mikroorganizmalar da bu kremin savaş alanındadır. Coresatin pembe yorum kısımları incelendiğinde kremin pişik gibi tahrişlerden mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlara kadar geniş bir kullanım alanında başarılı olduğu görülür.

Corresatin Krem Sarı

Kuru ve hassas cilt tiplerine önerilen Coresatin sarı tüp krem yine kortizon barındırmamaktadır ve bu sayede sağlık için riskleri azaltır. İçerisindeki vitaminleri ve mineralleri aracılığıyla cildi besleyen kremin, bu rengi ile de egzama ya da gül hastalığı tedavisi hızlandırılabilir. Kremin bu renginde sivilce oluşumu gibi yan etkiler görülebilir ve 15 yaş altının kullanımına önerilmez.

Coresatin Krem Mor

Cilde canlılık veren bu çeşidi, daha çok yanıkların sonrasında gelişen enfeksiyonları engellemek için kullanılır. Ayrıca krem yanığı hijyenik kılmak adına mikroorganizmaları da ortadan kaldırır. Kremin bu rengi de hassas bölgeler, ciltler ve her yaşta birey için kullanım konusunda uygundur.

Coresatin Krem Mavi

Bakteri ve mantarların ölmesini sağlayan krem, yine her yaş grubundan kişi tarafından kullanılabilir ve hassas cilt yapısı için uygun olarak üretilmiştir. Cildi yumuşatır, nemlendirir ve onarır.

Coresatin Krem Kırmızı

Makyaj bazı olarak dahil kullanılabilen bu çeşit, cildi nemlendirir ve yağlı cilt tipi için oldukça uygundur. Coresatin krem sivilce tedavisi konusunda desteği genelde bu rengiyle sağlamaktadır.

Coresatin Krem Yeşil

İçerisinde bolca aloe vera olan bu çeşit ise hijyeni sağlar, mikroorganizmaları öldürür, cildi genel olarak rahatlatır ve 15 yaş üstü kişilerce kullanılabilir.

Coresatin panthenol barrier krem gibi daha birçok farklı çeşidi bulunan bir kremdir. Siz de sorununuza bağlı olara hangi türü tercih edebileceğiniz konusunda kararsızsanız eczacınıza danışabilirsiniz. Tüm soru ve tecrübelerinizi yorumlara bırakmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet