Detoks Diyeti Nasıl Yapılır

19.10.2018
1.010
Detoks Diyeti Nasıl Yapılır

Detoks Nedir

Detoks diyetiyle vücuttaki  toksinler dışarı atılır. Ender saraç 2 günlük detoks listesi verdi. Bu diyet uygulanırken kırmızı et, balık , süt ve süt ürünleri, ekmek dahil tahıl ürünleri kesinlikle tüketilmemeli sadece sebze ve meyveler yenilmelidir.

Detoks diyeti ağır bir diyettir ve muhakkak doktora danışılarak yapılmalıdır. Düşük tansiyonlu kişiler ya da yorucu bir işte çalışanlara bu diyet önerilmez. Detoksun amacı yukarıda belirtilen gıdalardan kaçınarak yine belirtilen gıdalarla beslenerek zehirli maddeleri vücuttan atmaktır.

2 gün süre ile günlük hayatın yoğunluğundan kendinizi çekerek uygulayacağınız bu detoks diyeti ile hem sağlığınızı koruyacak hem de kilo vermiş olacaksınız.
Dr. Ender Saraç doğada bulunan bazı şifalı bitkilerin insanların her türlü sağlık sorununu çözebileceğine inanıyor, bu yüzden diyet listelerinde bazı ot ve baharatları kullandırıyor.

2 Günlük Kolay Detoks Listesi

1.Gün

Sabah : Erken saatte 1 çay bardağı portakal suyuna 2.5 çorba kaşığı hint yağı karıştırılarak içilecek , 3-4 saat bir şey yenilmeyecek sadece ılık su içilecek.

Ara : 1 kase şekersiz , zencefilli , tarçınlı elma kompostosu.

Öğle : Ispanak çorbası.

Ara : Meyve suyuyla hazırlanmış 1 kase misli.

Akşam : Ispanak, brokoli , pazı, kırmızı pancar , pirinç ve sıvı yağla yapılmış çorba.

2.Gün

Sabah : Güne 1 bardak ballı ılık su ile başlanacak , 3-4 saat sonra 1 kase meyve suyuyla hazırlanmış müsli yenilecek.

Ara : Elma kompostosu.

Öğle : Lahana çorbası. Sıvı yağ , maydanoz, kimyon , zencefil katılarak hazırlanacaktır.

Ara : Lahana çorbası.

Akşam : Lahana çorbası.

Bunu uyguladığınız 2 gün boyunca 4-5 fincan rezene ve yeşil çay karışımından oluşan çay içilecek.  5 ‘ i bir yerde bitki çayı , siyah çay ve koyu çay içilmeyecek diğer bitki çayları içilebilir. Günde muhakkak 2 litre su içilecek.

Ender saraç Detoks diyeti bağışıklık sistemini güçlendirir, fazla kilolarınızı vermenize yardımcı olur ve vücutta biriken ödemi dışarı atar. Etkili bir detoks diyetinin ardından beslenmenize dikkat ederseniz ve bu diyeti belirli aralıklarla uygularsanız yaşamınız boyunca hastalıklara karşı korunaklı olursunuz..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet