Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

24.08.2019
6.130
Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Enfeksiyon tedavisinin en çok tercih edilen pomadlarından olan Dextrocin krem birçoğumuzun evinde ilaç kutusunda yer alan ilaçlardan biri. Cilt yüzeyinde görülen pek çok istenmeyen durumu bu pomadla hızlıca ortadan kaldırmak mümkün. Antibiyotik içerikli kremler arasında oldukça popüler olan Dextrocin krem hakkında tüm merak ettiklerinizi sizin için bu yazımızda bir araya getirdik.

Dextrocin Krem Nedir?

Cilt yüzeyinde meydana gelen ve bakteri üremesinden ileri gelen pek çok sorunun tedavisi için Dextrocin merhem kullanılmaktadır. Cilde verilen bakteriyel hasarın önlenmesinden tutun da yara ve yanıkların tedavi edilmesine, iltihaplı sivilcelerden kıl kökü iltihabına kadar cilt yüzeyindeki pek çok sorun için bu ürünün faydaları değerlendirilmelidir.

Antibiyotik kremler içerisinde yer alan bu krem, bakteri oluşumunun büyük ölçüde önüne geçilmesine yardımcı olur. Haliyle sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin en büyük nedenlerinden olan bakterilerin önlenmesi, çok daha pürüzsüz bir cilt için zemin sağlar. Özellikle Bactobran krem muadili merhemlerden biri olarak anılması da onu etkili bir sivilce ve akne kremi olarak ilan etmemizi destekler niteliktedir.

Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Etken madde olarak %2 oranında mupirosin içeren Dextrocin krem sivilce için kullanılabilir olmasının yanı sıra bakteriyel enfeksiyonları da önlediğinden doktorlar tarafından reçeteyle de verilebilir. Ancak ürünün bir diğer avantajı dilerseniz eczanelerden reçetesiz olarak da alınabilir olmasıdır.

Dextrocin krem Fiyat 2019

15 gr.’lık tüpler şeklinde satılan bu pomad, yalnızca 13 lira gibi uygun bir fiyata temin edilebilir. Dextrocin krem fiyatı ile sağladığı avantajın yanı sıra beyaz renkli, kolay emilir formuyla da oldukça pratiktir.

Dextrocin krem muadili olarak kullanabileceğiniz başka anti bakteriyel merhemler de mevcuttur.

 • Bacoderm
 • Mupiderm
 • Balaban
 • Bactroban

gibi ürünleri yine aynı amaçlarla tercih edebilirsiniz. Elinizde bu ürünlerden herhangi biri varsa, cilt enfeksiyonları için yeni bir ürün temin etmenize gerek kalmadan evinizde tedavinizi hızlandırabilirsiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki, bu ürünün en sık yer değiştirilen muadili Fito kremdir. Yine bakterileri yok etme özelliği olan Fito kremin de sivilce, siyah nokta vb. oluşumlar üzerinde yok edici, faydalı etkileri bulunmaktadır.

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar?

Kremin kullanım alanları oldukça geniş olup iltihaplı sorunlara ya da bakterilerin neden olduğu herhangi bir sorun için gönül rahatlığıyla kullanılması mümkündür. Ancak bu denli faydalı bileşenlere sahip olan kremin başka kullanım alanları da bulunmaktadır. Gelelim Dextrocin krem ne işe yarar sorusunun yanıtına:

 • Yanık izlerinin ve kabuk bağlayan yaraların iyileşmesini hızlandırmak
 • El ve ayaklarda meydana gelen, sebebi bilinmeyen, geçmeyen yaraları iyileştirmek
 • Uçuk ve uçuk benzeri oluşumları ya da yüzdeki yaraları iyileştirmek
 • İyileşme sürecinde olan yaraların çevresini dezenfekte ederek olası enfeksiyonları engellemek
 • Yaraların bakteri kapmasını engelleyip bakterilerin üremesinin önüne geçmek
 • İltihaplı ve irinli sivilcelerin ortadan kaldırılması
 • Bakterilerin neden olduğu lezyonlar, apseler, çıbanlar ya da benzer şekilde ağrılı deri lezyonlarının iyileştirilmesi

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır?

Ürünün kullanımı hakkında Dextrocin krem sivilce için kullanılır mı ya da nasıl kullanılır gibi soruları sıkça alıyoruz. Ürünün lezyonlara uygun dozda ve sıklıkta kullanımı, derinin doğru şekilde dezenfekte edilmesi için önemlidir.

Cildin sorunlu ve ürünü denemek istediğiniz bölgesi üzerinde harici bir kullanım için uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Gün içinde 1, maksimum 2 defa kremi uygulamanız yeterlidir. Kremi uyguladıktan sonra sorunlu bölgenin çevresinin yıkanması ya da silinmesi gerekmez.  Doktorunuz sizi uygun kullanım süresi hakkında bilgilendirecektir ancak kendisi aksini belirtmedikçe 7 ila 10 günden fazla kremi kullanmamanız tavsiye edilir.

Dextrocin krem sivilce kremi olarak sınıflandırılamaz ancak gözenekleri bakterilerden arındırması ve sivilceye zemin hazırlayan etmenlerin uzaklaştırılması nedeniyle sivilce üzerinde de kremin etkileri görülebilir. Özellikle irinli ve iltihap oluşturan sivilcelerin, enfeksiyonunun yayılmasını önlemek ve sivilcelerin boyutunu küçültmek için bu kremin yaygın şekilde kullanıldığını görebilirsiniz.

Dextrocin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

İçerisindeki  bileşen kimyasallardan herhangi bir tanesine alerjiniz olması halinde elbette bazı istenmeyen reaksiyonlar görülebilir. Ancak bu istisna durumun haricinde Dextrocin krem yan etkileri ile bilinen bir ürün değildir. Yani hassasiyeti ya da alerjisi olmayan kişilerde herhangi bir olumsuz eti beklenmemektedir.

Ürünün kullanımı hakkında doktorlar gerekli bilgilendirmeyi sağlar. Ancak sizin yine de emzirenler, hamileler, küçük çocuklar için ürünü kullanmamanız gerektiğini bilmeniz faydalı olacaktır. Doktorunuz aksini belirtmediği sürece bu özel durumu olan kişilerde, kremin ne etkiler gösterdiğinin bilinmediğini unutmamanız gerekir.

Dextrocin Krem Açık Yaraya Sürülürmü

Dextrocin merhem henüz iyileşmekte olan yaralar üzerinde oldukça etkili olsa da daha kapanmamış olan yaraların üzerine uygulanmasından kaçınılmalıdır. Aksi halde dezenfekte etmek istediğiniz bölge daha irinli, sıvı ve enfeksiyona müsait bir bölge halini alacaktır.

Dextrocin Krem Vajinaya Sürülürmü

Ürünü uygularken kaçınmanız gereken diğer vücut bölgeleri de göz, burnun iç kısmı ve genetik organların iç kısmıdır. Ürünü yalnızca çok dikkatli olmak kaydıyla ve hiçbir şekilde vücut içerisine girmediğinden emin olmak şartıyla vajina, burun ya da göz çevresi için kullanabilirsiniz.

Ürünün etki alanlarından bir diğeri de bahsetmiş olduğumuz üzere kıl dönmeleri ya da kıl köklerinde meydana gelen enfeksiyonlardır. Bu nedenle genital bölgede sık karşılaşılan irinli oluşumlar için de kremi kullanabilirsiniz. Ancak yine hatırlatmamız gerektiği üzere ürünün genital bölgede yalnızca harici kullanıma uygun olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca iç kısma teması halinde faydalı bakterileri de öldüreceğinden ürünün makat kısmında da oldukça dikkatli kullanılması gerekir.

Dextrocin Krem Hemoroid

Anüs bölgesinde ürünü kullanmak hemoroit gibi rahatsızlıklarda aklınıza gelebilir. Ancak deri tahrişinin yoğun olduğu bu gibi rahatsızlıklarda kesinlikle bu pomadı kullanılmaması gerekir.

Dextrocin Krem Kullananlar

Dextrocin krem kullananlar sivilce üzerine sürüldüğünde kısmen bazı sivilcelerin söndüğünü söylemiştirler, kıl kökü iltihaplanmasında bir çok hastanın doktorların belirlemiş olduğu dönemler içerisinde kullandıklarında etkili sonuçlar aldığını belirtmişlerdir.genellikle Dextrocin Krem yorumları çok fazla olmasada, sağlık açısından doktor tavsiyesine bağlı kalınması en doğru olan kullanım şeklidir.

Siz de Dextrocin krem kullanımı hakkındaki tüm aklınıza takılan soru ya da görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet