Doal Keratin Sütü Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadardır?

25.10.2020
1.117
Doal Keratin Sütü Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadardır?

Doal Keratin Sütü Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadardır? Saçların ve tırnakların temel yapı taşlarından biri olan keratin, pek çok saç ve tırnak bakımı ürününün temel malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçlarına daha belirgin bukleler veya elektriklenmeyen düz inişler vermek isteyenler için son derece faydalı olan keratin, Doal Keratin Sütü ile şişelenmiş olarak evlerimize girebilmektedir. Trend olan ürünler arasında gördüğümüz Doal Keratin Bakım Sütü hakkında içeriğinden kullanıcı yorumlarına kadar pek çok bilgi dosyamızda.

Keratin Neden Önemlidir?

Saçların, tırnakların ve dişlerin daha sağlıklı ve güçlü olmasında son derece önemli olan keratin, vücutta doğal olarak üretilen bir protein türüdür. Farklı nedenlerden dolayı zamanla vücudun keratin salgılama gücü azalmakta veya üretilen keratin yıpranmayı onarma için yeterli olmamakta, haliyle dışarıdan takviye sağlamak gerekebilmektedir.

Doğal ürünlerle harici şekilde takviye edilen keratin güçsüz, kolay kırılan, yıpranmış ve onarılmaya ihtiyacı olan saç ve tırnaklar için oldukça önemlidir. Boya veya ısıl işlem sonrası kalıcı ve etkili onarım için uygulanan keratin saçların güzel görünmesi kadar dökülme gibi sorunlar yaşatmaması için de önemlidir.

Doal Keratin Sütü Nedir?

Şekil vermekte güçlük çektiğimiz, karmaşık, kolay elektriklenen veya aldığı şekli korumayan saçlar çözmesi ve yıpranmış kısımlarını onarması son derece güç saçlardır. Bu saçlarla gün boyu savaşır, sonunda bukle kıvırıcı veya maşa gibi saçı daha da yıpratan ısıl işlemlere ve ürünlere başvurmak zorunda kalırız. Haliyle bizlerin zamanı ve enerjisi giderken saçlar da uzun vadede daha çok karışmaya ve yıpranmaya başlar.

Tüm bu saç sorunlarına çözüm olma vaadiyle piyasada yer alan Doğal Keratin sütü ise saçlara yumuşacık ve pürüzsüz kılmak için denenmesi gerekenler arasında ismini en çok duyduklarımızdan biridir. Sağlıklı saçlara kavuşabilmemiz için geliştirilen ürün genel olarak beğenildiği yönünde olumlu yorumlarla piyasada karşımıza çıkmaktadır.

Doal Keratin Sütünün Saça Faydaları Nelerdir?

Genel olarak keratin takviyesine ihtiyaç duyulan tüm bölgelerde kullanılan Doal Keratin Sütü faydaları ile konuşulmakta, özellikle saça olan faydaları nedeniyle tercih edilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte azalan keratin üretimi saç bakımı konusunda daha dikkatli olmayı gerektirmekte aksi halde zayıflayan saçlar esnekliğini kaybederek kopmakta, dökülmekte veya hoş olmayan görüntülere neden olmaktadır. Zor şekillenen, parlaklığını ve dolgunluğunu kaybeden saçlar kişinin gün içinde kozmetik kaygılar gütmesine ve sürekli olarak saçına zaman ayırmak durumunda kalmasına neden olmaktadır.

Doğal keratin takviyesi sağlamak adına piyasada pek çok ürün yer alsa da bunların pek çoğu formaldehit içerdiği için önerilmemektedir. Çünkü bu renksiz gaz cilt tarafından emilmesi veya solunum yoluna karışması halinde ciddi zararlara neden olabilmekte, özellikle fön makinesi gibi ısı yayan saç şekillendiricileri kullanıldığında etkisini daha da şiddetli şekilde vermektedir. Bu nedenle tercih edilen ürünün Doal serilerinde olduğu gibi minimum kimyasal ile maksimum keratin desteği sağlamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Doal Keratin Sütünün Tırnaklara Faydaları Nelerdir?

Keratinin yaşlanmanın bir parçası olarak azalması halinde tırnaklar da bu durumdan en az saçlar kadar etkilenmekte ve kırılma, sararma, grileşme, matlaşma ya da donuklaşma gibi gözle görülür şikayetler ortaya çıkmaktadır. Doal keratin sütü tırnak için kullanıldığında daha sağlıklı tırnaklar vaat etmekte, tırnakların orijinal gücünü ve rengini koruyabilmektedir.

Doal Keratin Sütü Nasıl Kullanılır?

Saçların daha güçlü çıkması, daha uzun olması, pürüzsüz ve yumuşak bir yapıya sahip olması veya kabarmaları, elektriklenmeleri önlemek için sütün kuru saçlar üzerine az miktarda uygulanması yeterli olmaktadır. Saç boyama işlemi sonrasında saçın tüm telleri boyunca Doal Keratin Sütü kullananlar ise bu bakım sütünden sonra saçlarını tarayıp fön makinesi ile kurutarak etkilerini daha iyi görebildiğini belirtmektedirler.

Doğal Keratin Sütü ile Saç Bakımı Maskeleri

Bahsedilen ürünün kendisi saçlara istenen sağlamlık ve yumuşaklığı vermek için son derece yeterli olsa da isteyenler doğal bileşenler ile farklı etkileri de bir araya sağlamak adına doğal keratin saç maskesi yapmayı tercih edebilirler. İşte keratin takviyesini daha da etkili kılacak saç maskelerinden birkaçı:

Yoğun hasar almış ve matlaşmış saçlara keratin tedavisi uygulamak için badem yağı ile zeytinyağını karıştırarak saçlara uygulayabilir ve birkaç saat sonrasında saçlarınızı yıkayarak daha güçlü uzamalarını sağlayabilirsiniz.

Saçlara nem takviyesiyle birlikte keratin sağlamak için protein deposu olan yumurta sarısından yardım alabilir, saç derisine zeytinyağı ve yumurta sarısını karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Saçlardaki yıpranmaları önlerken daha neme doygun saç telleri içinse avokadoyu ezerek keratin sütüyle bir arada saça uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet