Doğal ve Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

28.02.2021
2.632
Doğal ve Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal ve Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Yalnızca kadınların değil erkeklerin de en dikkat çekici ve en önemli aksesuarları olan saçlar, her daim gür ve istenen uzunlukta görünmesini istediğimiz yapılardır. Evde saç uzatma yöntemleri ile kısa sürede istenen saç uzunluğuna sahip olmak mümkün hale gelmekte, yanlış veya fazla kesilen saçlar artık pişmanlık nedeni olmaktan uzaklaşmaktadır. Sizlere özel olarak derlediğimiz kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri ile karşınızdayız.

Yumurta Akı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saçları uzatmada en çok bilinen ve en çok uygulanan maskelerin başında gelen yumurta akı saç maskesi saçı besleyerek uzatma konusunda oldukça faydalı ve etkili bulunmaktadır. Yumurta akının kokmasına ilişkin endişeler bu maskeyi kullanmak isteyenleri tereddütte bıraksa da saçların iyi durulanmasıyla birlikte bu gibi sorunlar yaşanmamakta, çok daha güçlü ve sağlıklı saçlara doğal yoldan ulaşmak mümkün olmaktadır. Yumurta akını saçlarınıza tellere ayırarak bir fırça yardımıyla uygulayın ve streç filmle saçlarınızı sararak birkaç saat bu şekilde bekleme sağlayın. Saçlarınızı şampuan ve bol suyla duruladığınızda hem güç hem parlaklık açısından farkı göreceksiniz.

Yumurta Sarısı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta gibi son derece besleyici ve protein deposu bir besinin elbette yalnızca akı değil sarısı da aynı şekilde son derece faydalı ve besleyici olmakta, saç uzatan saç maskesi uygulaması için sarı kısmın da kullanılması mümkün olmaktadır. Saçlarınızı hızlıca uzatmak için yumurta sarısına haşlanmış patates suyu ve bir kaşık kadar bal ekleyebilir, saç uzunluğuna bağlı olarak karışım miktarını ayarlayabilir ve karışımı saçlara uygulayarak nemli saçta bir saat kadar bekleme sonrasında durulama yapabilirsiniz.

Saçların Uzamasını Sağlayan Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Aktarlardan son derece uygun fiyatlara temin edebileceğiniz saç uzatan bitkisel yağlar sayesinde hem saçların daha hızlı uzamasını destekleyebilir hem de saçların daha güçlü, parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu kür için cam bir kapta 3’er damla biberiye yağı, jojoba yağı, lavanta yağı, kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağını karıştırın. Bu karışımı saç diplerine yedirerek kafa derisine uygulamaya başlayın ve dipten uca doğru yağı saçlara uygulayarak devam edin. Oluşan karışımı önceden az miktarda ısıtmak ve uygulama sonrası saçları bone veya poşetle sarmak, yağın ısınarak daha iyi infüze etmesini sağlayacaktır.

Saçlarınızın uzaması için bilinen en etkili bileşenlerden olan E vitamini ile saçların şaşırtıcı şekilde daha hızlı uzadığını keşfedebilir, E vitamini bakımından yüksek değere sahip bitkisel yağları da tercih edebilirsiniz. Saç uzatan denenmiş yöntemler içerisinde oldukça beğenilen bir seçenek olan palmiye yağı günde 1 veya 2 defa saç derisine değdirmeksizin saçlara uygulanmalı, 10 dakika gibi kısa bir bekleme süresinin ardından hemen durulanmalıdır. Bitkisel olmanın yanında pratik olmasıyla da çok seveceğinizi düşündüğümüz bu uygulama sayesinde saçları yaz aylarında deniz ve havuz suyu nedeniyle oluşan yıpranmadan da koruyabilirsiniz.

Elma Sirkesi Kullanarak Saç Uzatmak Mümkün mü?

Faydaları nedeniyle hem bitkisel tedavide hem evin hijyeni konusunda en büyük yardımcılarımızdan biri olan elma sirkesinin saç uzatma yöntemleri arasında sayılması pek de şaşırtıcı bir tesadüf değil. İçerdiği doğal ve önemli bileşenlerle saçı beslerken, saç derisinin de patojen varlıklardan arınarak hava almasına yardımcı olan elma sirkesini durulama suyuna ekleyerek kullanmak son derece pratik de bir yöntem olmaktadır. Saçlarınızı bahsedilen herhangi bir maske veya yağ ile besledikten sonra saçlarınızı durulama amacıyla kullandığınız suya birkaç damla organik elma sirkesi ilave edebilir ve bitkisel yöntemlerle saç uzatma rahatlığını görebilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Saçlar Nasıl Uzatılır?

Bazı bakım önerilerine dikkat etmek ve saçlarınızın doğal yapısını korumak, aslında saç uzatmak için kesin yöntemler olarak en etkilileridir. Saçları uzatmak istediğiniz dönemlerde bakımlarına dikkat etmek için ek olarak saç kremi kullanımına yönelebilir, saç kremi sayesinde saç tellerini korumakla kalmayıp saç derisinin de daha yumuşak ve neme doymuş olmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzatma Sorunu İçin Doğal Çözüm Önerileri

Saç uzatan doğal yöntemler arasında özellikle saçlarınızı şekillendirme şeklinize dikkat etmek en önemlisi olmakta, gece saatlerinde saçlarınızı toplamamak, gündüz saatlerinde ise toplayacaksanız fazla sıkmamak, dikkat etmeniz gereken önemli bir kuraldır.

Saçlarınızı sık sık taramak ise konudan bağımsız bir bakım önerisi gibi görünse de aslında saçları uzatmak için oldukça etkili olmakta, saç derisinin sürekli olarak dolaşımını artırmak ve derinin uyarılmasını sağlamak, saçların sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saçın kendi doğal yağlarını saç tellerinin gövdesine doğru taşıyan bu tarama hareketi yine saç uzatma konusunda bu şekilde de etki gösterecektir.

Siz de saç uzatmak için ne yapmalı sorusuna verdiğimiz yanıtlarla artık kısa saçlarınızı istediğiniz form ve boyda kullanabilir, bu yöntemlerin aynı zamanda saçlara yaptığı bakım ve onarımın da farkını görebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet