Domatesle Varis Nasıl Tedavi Edilir

  06.11.2018
  3.954
  Domatesle Varis Nasıl Tedavi Edilir

  Domatesle Varis Nasıl Tedavi Edilir En genel tanımıyla toplardamar genişlemesi olarak kabul edilen varis; toplardamar kapakçığındaki yetmezlik sonrasında gelişen, özellikle 50 yaş üstü kadın ve erkeklerde görülen bir sağlık sorunu olma özelliği taşıyor.

  Bacaklarda mavi ve mor şişlikler, ayakta dururken ağrı çekme, bacaklarda uyuşukluk ve kaşınma, gece saatlerinde bacaklara giren kramplar vb. pek çok semptomların eşlik ettiği varisler; tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebiliyor.

  Lazerle tedavi ve ilaç tedavisi başta olmak üzere pek çok farklı yöntem ile tedavi edilebilen varislerin bitkisel tedavi yöntemleri de bulunuyor.

  Varis domatesle nasıl tedavi edilir? başlıklı bu yazımızda kısaca varisleri doğal bir şekilde iyileştiren yöntemlere değinmek istiyoruz.

  Sizler de bacaklarınızdaki varislerin kötü görünümünden, en önemlisi varislerin yol açtığı ağrı ve acı hissinden bitkisel yöntemlerden yararlanarak, doğal bir şekilde kurtulmak istiyorsanız; domatesle varis tedavisine bir şans verebilirsiniz.

  Domatesle Varis Nasıl Tedavi Edilir?

  Domatesle varisleri tedavi edebilmenin iki farklı yolu bulunuyor. Bunlardan ilki salatalarımızda sıklıkla kullandığımız kırmızı, bir diğeri ise yeşil domates ile varis tedavisi.

  Her iki yöntem de kısa bir sürede etkilerini göstermeye başlayarak, kılcal, orta ya da büyük varisleri doğal bir şekilde tedavi ediyor.

  Sizler de her iki yöntemi birden deneyebilir, domates yardımıyla varis semptomlarını en aza indirgeyebilirsiniz.

  Yeşil domatesle varis tedavisi:

  Yeşil domatesle varisleri tedavi etmek için öncelikle yeşil domatesleri bol suyla iyice yıkayın. Ardından halka halka olacak şekilde güzelce dilimleyin.

  Yeşil domates dilimlerini bacaklarınızdaki varisli bölgeye uygulayın. Domatesleri bacaklarınıza sabitlemek adına gazlı bir bez ya da streç kullanın.

  Derinizde karıncalanma hissedene dek bekleyin. Ardından streç ya da sargı bezini çıkarabilirsiniz. Bu işlemi günde 3-5 sefer tekrar ettiğiniz takdirde birkaç ay içerisinde varislerinizde iyileşmeye tanık olabilirsiniz.

  Kırmızı domatesle varis tedavisi:

  Tıpkı yeşil domates gibi varis tedavisinde yararlanabileceğiniz kırmızı domates yardımıyla varislerinizle vedalaşmak için kırmızı domatesleri bol suyla yıkayın ve halka halka dilimledikten sonra varisli bölgeye uygulayın.

  Bir sargı beziyle domatesleri bacak bölgenize sabitledikten sonra yaklaşık 3-4 saat bekleyin. Süre sonunda aynı işlemi bir kez daha tekrar edin. Bu uygulamayı her gün düzenli bir şekilde sabah akşam yani günde 2 kez uygulayın.

  Sirke ve Yeşil Domates ile Varis Tedavisi

  Doğal bir ağrı kesici olan ve kaslarımızın gevşeyerek, rahatlamasını sağlayan sirke ile aspirin benzeri bir şekilde faaliyet gösteren yeşil domatesin birlikte kullanılması ile elde edilen bu karışım, varis semptomlarını hafifletmenin yanı sıra varislerin daha ciddi komplikasyonlara yol açmasının da önlüyor.

  Vücudun enflamasyonla savaşmasına da yardımcı olan bu kür, yorgunluk ve gerginliğe de iyi geliyor.

  Sirke ve Yeşil Domatesle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Bu kürü hazırlarken mutlaka organik sirke kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Aksi halde kürden istediğiniz verimi alamamanız mümkün!

  Malzemeler:

  • 5 adet yeşil domates
  • 1 su bardağı organik elma sirkesi
  • Kapaklı cam kap
  • Sargı bezi ya da bandaj

  Hazırlanışı:

  • Yeşil domatesleri güzelce yıkadıktan sonra birkaç dilim olacak şekilde kesin. Halka halinde dilimlediğiniz domatesleri ağzı kapaklı cam kaba koyun.
  • Cam kavanozdaki domatesleri elma sirkesi ile kaplayın. Ardından kabın ağzını güzelce sıkın ve bu kabı 48 saat boyunca serin ve karanlık bir odada muhafaza edin.

  Uygulanışı:

  • Kavanozdan aldığınız sirkeli domatesleri bacaklarınızdaki varisli bölgeye uygulayın. Yapışkan bir bandaj ya da sargı bezi kullanarak, domatesleri bacaklarınıza sabitleyin.
  • 40 dakika bekleyin ve bacaklarınızı soğuk suyla durulayın.
  • Tedaviyi en az 2 hafta boyunca her gün birkaç sefer olacak şekilde tekrarlayın.

  Bu yazımızda varis domatesle nasıl tedavi edilir? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalıştık. Sizler de yukarıda sizlerle paylaştığımız farklı 3 yöntemi hemen deneyerek, bacaklarınızdaki ağrı ve acı hissine bir son verebilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.