Ekinezya Çayı Faydaları

  17.10.2018
  1.636
  Ekinezya Çayı Faydaları

  Ekinezya Çayı Faydaları ekinezya bitkisi tarafından hazırlanan hastalıklara faydaları bulunan bir şifalı bitkidir. Ekinezya çayı kullanımı ve hazırlanışı oldukça kolaydır. Kış mevsimi yaklaştığı zaman grip, soğuk algınlığı, nezle kapıya dayanıyor demektir. Kış ayının başlamasıyla beraber, solunum yolu ile hastalık durumuna vücudumuz davetiye çıkarmaktadır. Soğuk algınlığına ve gribe karşı vücut direncini artıran ekinizya çayının, hastalık başlamadan kullanılması son derece etkili bir yöntem olacaktır. Bizler vücudumuzun savunma mekanizmasını harekete geçirip tedbirimizi alalım, soğuk algınlığına geçit vermeden kış aylarında rahat bir nefes alalım.

  Ekinezya Nedir

  Ekinezya Bağışıklık sistemimizi geliştiren çok güçlü bir bitki olduğu bilinir. Ayrıca bu şifalı bitkinin böcek ve yılan sokmaları tedavisinde kullanıldığı söylenmektedir. Bakteri ve mikropları vücudumuzdan atan bu şifalı bitki, günümüzde de bir çok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Grip ve soğuk algınlığından korunmak için, her evde bitki çayları muhakkak ki demlenmektedir.

   

  Ekinezya Çayı hazırlanışı ve Ekinezya Çayının Faydaları

  Hiçbir bitkiyi kaynatmadığımız gibi, ekinezyayı da demlemek iyileşmemiz ve etkisini göstermesi açısından doğru olacaktır. Hemen etkisini göstersin diye fazla tüketmek yarardan çok zarar getirecektir. Her şeyin bir dozu olduğu gibi bitki çaylarımızın da içişimi, günde iki fincanı geçmemek kaydıyla sağlıklı etkisini gösterecektir. Artık bir yerimiz ağrıdığında veya grip olduğumuzda aklımıza ilk gelen şifalı bitkiler olmaktadır. Ekinezya çayının da faydalarını soğuk algınlığı sürecinde mutlaka göreceğiz. Yeter ki ölçüsünü bilelim. Ana vatanı kuzey Amerika olan bu bitkinin, eski zamanlardan itibaren birçok hastalığa çare olduğu görülmüştür. Artık öyle bir zamanda yaşamaya başladık ki, herkes kendi doktorluğunu kendisi yapmakta oldu. Üst solunum yolu rahatsızlıklarında başvurulan alternatif tıp, iyileşme hızımızı artırmaktadır.

  Ayrıca Ekinezya hapı’da birçok kişi tarafından aranılan bilgilerden birisidir. Ekinezya zararları fazla bilinmeyen bir şifalı bitkidir. Daha önce ekinezya hakkında bir zarar görmedik.

  ekinezya faydaları Ekinezya bitki çayı da bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, büyük ölçüde önem kazanmıştır, aranılan ve kullanılması gereken bir şifalık olmuştur. Her zaman bitkilerin bir dili ve kullanım alanları olmuştur. Her bitkinin kendisine göre yani tıpkı ilaçlar gibi dozu ve tüketim miktarı vardır.
  Ekinezya Kullanımı : Diğer bitki çayları gibi, çok uzun süreli kullanılmamakla beraber, solunum yolu enfeksiyon rahatsızlıklarımız kendini göstermeye başladığı zaman içilmesi son derece faydalı olacaktır.

   

  Ekinezya Çayı Zararları

  • Bağışıklık sistemi rahatsızlığı olanların ekinezya çayını tüketmemeleri gerekir.
  • Fazla tüketildiğinde bazen alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
  • Astımı rahatsızlığı olanlar ve çiçek alerjisi bulunanların ekinezyayı kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekir.

  Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir

  Vücut direncini artırdığı için, kanser tedavilerinde kullanıldığı da bilinmektedir. Günümüzde grip rahatsızlıkları direncimizi son derece düşürmekte, verimimizi azaltmakta ve çoğu zaman yataktan çıkamayacak duruma getirmektedir. Ekinezya çayı içmek, vücudumuza yapacağımız en önemli takviye olacaktır. Sağlıklı ve bol dirençli günler, kış mevsimlerinde ihtiyacımız olan tek gerçek.
  Ekinezya fiyatı farklı yerlere göre değişiklik göstermektedir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.