Elma Sirkesi Kilo Verdirir mi?

18.08.2020
2.206
Elma Sirkesi Kilo Verdirir mi?

Elma Sirkesi Kilo Verdirir mi? Tam bir doğal mucize olan elma sirkesi, yalnızca güzellik için değil pek çok rahatsızlığa şifa olması için de evlerden eksik edilmemesi gereken bir ürün. Zayıflamak için elma sirkesi kullananlar ise bu harika besinin bambaşka bir yönüyle tanışmamızı sağlıyor. Siz de elma sirkesi nasıl kilo verdiriyor, öğrenmek için hemen yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

MÖ yıllarda, hatta Antik Mısır dönemlerinde dahi zayıflama ürünü olarak kullanıldığını bildiğimiz elma sirkesi, asırlardır süregelmiş bir miras. Çağları aşıp gelen bu basit ancak etkili formül için elma suyunun uygun şartlarda fermente edilmesi yeterli. Kan basıncını düzenlemekten kolesterolü düşürmeye kadar sayısız faydasıyla tanıdığımız elma sirkesi ile zayıflamak için siz de şimdi tüm bilmeniz gerekenleri öğreneceksiniz.

Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Kullanılır mı?

Kilo vermeyle arasında direkt bir bağlantı olmasa da metabolizma üzerinde kanıtlanmış, bilim tarafından da onaylanmış etkileri olan elma sirkesinin hazmı kolaylaştırmadan tokluğu arttırmaya pek çok etkisi bulunuyor.

Bağırsak hareketliliğini arttıran ve böylece sindirimi hızlandıran elma sirkesinin en büyük avantajlarından biriyse düşük kalorili bir besin olması. Bir çay kaşığı kadar elma sirkesinin yalnızca 1 kalori olması sevindirirken, bu sayede ürünü salatadan yemeğe pek çok yerde iç rahatlığıyla kullanmanız mümkün olabiliyor. Aldığınız kalori miktarının azalması ise yağ olarak vücudunuzda birikecek fazla enerji alımının önüne geçmiş oluyor.

Bilim insanlarınca kolesterolü dengeleme, antioksidan etki gösterme ve trigliserit seviyesini düzenleme etkileri ortaya konmuş olan elma sirkesinin faydaları, yapılan deneylerle birlikte özellikle bağışıklığı destekle konusundaki başarısını gösteriyor. Elbette bu düzenleyici etki de doğrudan olsun veya olmasın kilo verme üzerinde olumlu etkiler oluşturuyor.

Farelere elma sirkesinin verildiği bir deney sonucunda ise farelerin iştahında azalma, kanlarının glikoz düzeyinin düzenlenmesi ve iyi kolesterolün arttığı kaydedilmiştir. Buradan yola çıkarak elma sirkesi kullananlar için sadece zayıflamaya başlayacakları değil, kalp ve damar sağlıklarını korumakta olduklarını da söyleyebiliriz.

Aslında tüm sirke türleriyle aynı mantıkta işleniyor olsa da zayıflamak için elma sirkesi kullanımının üzerinde durulması dikkat çekebilir. Bu durumun nedeni ise elma sirkesinin antibakteriyel etkisinin yoğun olmasına, diyabetten korurken kalbi korumasına, kolesterolü düşürürken kanser türleriyle savaşmasına kadar pek çok farklı nedene bağlanabilir. Ayrıca bu sirkenin mide ve bağırsak sağlığı için uygun miktarda seyreltilerek kullanılması sıklıkla önerilmektedir. Sonuçta kilo verebilmek için iyi bir sindirim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.

Kilo Vermek İçin Elma Sirkesi Nasıl Tüketilir?

Gün içerisinde yalnızca birkaç çay kaşığı elma sirkesini direkt olarak tüketebilir ve etkilerini alabilirsiniz. Ayrıca gece yatarken elma sirkeli su içmek gibi daha farklı teknikleri duyabilir, dilerseniz suyla seyrelterek sirkenin asidik yönünün zararlarını dengeleyebilirsiniz.

Sabah uyanınca sirkeli su içmek yani sirkeyi su içerisine ilave edip öğünlerden önce tüketmek kilo vermeniz adına en etkili sonuçları sağlayan, en yaygın şekilde uygulanan yöntemdir. Ancak sirkenin antioksidan etkisini arttırmak için 1 bardak suya 2’şer çay kaşığı bal ve sirke ekleyebilir, balın yerine limon suyu tüketmeyi de tercih edebilirsiniz. Bal her ne kadar şekerli bir ürün gibi görünse de sindirim sistemine olan olumlu faydaları ve bağışıklık güçlendirip hücre yenileyici etkileriyle az miktarda tüketimiyle kilo kaybına yardımcı olabilmektedir. Limon ise tıpkı sirke gibi asidik olsa da su ile seyreltildiğinde dengelenecek ve elma sirkesinin metabolizmaya olan düzenleyici etkilerini destekleyecektir. Bu yaygın kürlerin düzenli uygulanmasına ek olarak sirkeyi çiğ sebzeler ve salatalar içerisinde daha sık kullanabilir, böylece hem gün içinde tekrar faydalar alabilir ve tadına daha rahat alışabilirsiniz.

Elma sirkesinin tadı hafif ekşi olup keskin bir kokusu bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi ürünü kullanmak için çekimser davranır, oysaki düzenli kullanımla birlikte kısa sürede alışacağınız bu tat eminiz bir noktadan sonra fark dahi edilmeyecektir. Yine de daha kolay bir tüketim şekline ihtiyacınız olursa ılık su ve bal içerisine sirkeyi eklemeyi tercih edebilirsiniz.

Saç ve cildi güzelleştirmeden kan şekerini veya kolesterolü dengelemeye, mide ve bağırsak sistemlerini koruyup serbest radikalleri uzaklaştırarak kanserle savaşmaya kadar elma sirkesi kürü uygulamanın pek çok faydasından beraberinde yararlanabilirsiniz. Hayatınıza kattığınız az miktarda elma sirkesinin büyük faydalarını görebilir, sonuçları hem sevdiklerinizle hem diğer kişilere yardımcı olmasına adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet