En Etkili Diyet

06.10.2018
1.125
En Etkili Diyet

En Etkili Diyet Nasıl Olmalı?

Diyet yaparak istenilen kiloya ulaşmak her zaman mümkün olmuyor. Bunun nedeni ise kesinlikle en etkili diyet programını, en doğru şekilde uygulamamaktan geçiyor. Peki, en etkili diyet nasıl olmalı? Daha doğrusu uygulanan diyetin en iyi sonucu vermesi için ne yapmak gerekiyor? Doğru diyet ile en sağlıklı şekilde kilo vermek için yapılması gerekenler;

Öncelikle kişinin hormon düzeylerini kontrol ettirmesi ve her hangi bir sağlık sorunu varsa tedavi ettirmesi gerekmektedir. Böylece diyetin belirlenmesi ve doğru bir yol izlemek mümkün olacaktır.

Uzman tarafından verilen önerileri dikkate alarak diyet programı belirlenmeli ve uygulamaya başlanmalıdır.

Diyet yapmanın amacını çok iyi belirlemek gerekiyor. Bu amaç sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve bu kiloların kalıcı olması şeklinde olmalı. Böylece doğru diyet yöntemlerini uygulamak ve uygularken de sabırlı davranmak mümkün olacaktır.

Diyet ile vücudu yeni yaşam tarzınıza hazırlamalı ve sağlıklı bir yaşama merhaba denilmelidir. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve yaşam tarzı olarak benimsemek kalıcı şekilde kilo vermeyi sağlayacak ve etkili bir diyet olacaktır.

Yasakları olmayan sadece kontrolü sağlayan bir diyet programı ile en sağlıklı şekilde zayıflamak mümkün olacaktır.

En etkili diyet egzersiz ile desteklenen diyet olacaktır. Ayrıca yağ yakma özelliği ve vücudun hızlı bir şekilde forma girmesini sağlayan bilindik diyetlerin de doğru bir şekilde uygulanması istenilen sonucu almanızı sağlayacaktır.

En Etkili Diyet Hangisi

Dukan Diyeti ve Özellikleri

Dukan diyeti adını beslenme ve diyet uzmanı Pierre Dukan’ dan almaktadır. Protein ağırlıklı ve sağlıklı beslenmeyi temel alarak oluşturulması dikkat çekiyor. Aynı zamanda kiloların kalıcı bir şekilde verilmesi ve vücudun yeni beslenme şekline alıştırılması için belirli safhalardan oluşuyor.Bu diyet programında 4 aşamalı bir diyet sıralaması bulunmaktadır. Dukan diyeti protein ağırlıklı daha doğrusu et besinlerle yapılan bir diyet olma özelliğini taşımaktadır. En etkili diyet listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Dukan diyetinin ilk aşaması olan atak aşamasında, tavuk, hindi, dana, sığır ve balık eti ağırlıklı olarak tüketilmektedir. Kahvaltılarda ise yumurta, az yağlı süt ürünleri ile birlikte yulaf ekmeği kullanılmaktadır. Bu aşamanın yasak besinleri ise hayvansal ve bitkisel yağ kullanımı ile birlikte koyun etidir.

Seyir olarak adlandırılan ikinci aşamada ise enginar, havuç, brokoli lahana ve pancar gibi sebzeler de dahil ediliyor. Bu aşamada dikkat çeken ve diyetin etkisini sağlayan egzersiz yani düzenli yürüyüşlerin diyet programına dahil olması dikkat çekiyor.

Sağlamlaştırma ve koruma aşamasında ise spor ile birlikte et tüketiminin haftada 1 gün olarak sınırlandırılması ve meyvelerden takviye beslenme yapılması ise tamamen verilen kiloların kalıcı olmasına yönelik yapılan bir uygulamadır.

İsveç Diyeti ve Etkileri

Acilen kilo verilmesi gereken durumlarda İsveç diyeti son derece etkili sonuç veriyor. Tıp tarafından kalp ve damar sorunu yaşayan ve hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmaları gereken kişiler için İsveç diyeti öneriliyor. Bu diyet programı 13 günlük bir sürede uygulanarak tamamlanıyor. Diyetin istenilen sonucu vermesi için diyet kurallarına sıkı sıkıya uyulması gerekiyor. 3 gün gibi kısa bir sürede 4,5 kilo vermeyi sağlayan bu diyete devam edilecekse 1 hafta ara veriliyor ve sonrasında tekrar kalınan yerden devam ediliyor.

Bu diyetin diğer bir kuralı ise günlük 2 litre su tüketimi zorunluluğuna uyulmalıdır. Ayrıca tuz, şeker, kahve ve çay kesinlikle belirtilenin dışına çıkılmamalıdır. Diyetin 13 gün olan süresi daha fazla tutulmamalı ve aynı diyet tekrar yapılacaksa yapılan diyetin üzerinden 3 ay süre geçmelidir. Bütün bu sıkı kuralların yanında aynı günde öğle ve akşam yemeklerinin yerini değiştirebilme esnekliği de sunuluyor.

Hızlı kilo vermeyi sağlayan diyetin kısa sürede tekrarlanması ya da kurallarına uyulmaması diyetin etkisini azaltmaktadır.

En Etkili Zayıflama İçin Kurallar Nelerdir

Çay, kahve ve meşrubat içeceklerinin tüketilmemesi,

Diyetin süresi kesinlikle 13 günü aşmamalı,

Diyeti 6. Günde kesme imkanı da sunuluyor,

Diyet tekrarı durumunda iki diyet arasında en az 3 ay olması gerekiyor,

Günlük olarak en az 2 litre su tüketiliyor.

İsveç diyetinde disiplin ve kararlılıkla yapılıyor olması da en etkili diyet listesinde yer almasını sağlıyor. Bu kadar sıkı kurala rağmen listede bulunan besini abartmamak koşulu ile istenilen kadar yeme fırsatını da veriyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet