En Etkili Zayıflama Yolları

  09.10.2018
  1.659
  En Etkili Zayıflama Yolları

  En Etkili Zayıflama Yolları

  Zayıflamayı herkes istiyor. Bu konuda ortaya atılan birçok yöntem var. Fakat, bu yöntemlerle vakit harcamak yerine en etkili zayıflama yollarını uygulayarak bu konuda sonuç elde etmek mümkün. Yani, her yöntemi denemek ve vakit kaybetmek yerine daha önceden denenmiş olan ve en etili zayıflama yollarını denemek ve uygulamak gerekiyor. Zayıflama yöntemlerini deneyen ve sonuçlarından başarı elde ederek olumlu yorum yapanlar doğrultusunda en etkili zayıflama yöntemlerini sizlere sunmaya çalışacağım.

  Kolay Zayıflama Yöntemleri

  Metabolizmamız hareket ettiğimizde görevine başlayacaktır ve daha çabuk çalışacaktır. Ayrıca suyun mucizevi faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz gibi zayıflamak konusunda da son derece yardımcı olacaktır. Ekmek vücudumuza aldığımız hazmı ve sindirimi en zor besinlerden biri olduğu için, yemeklerin yanında tercih etmemiz gerekir. Zayıflamak açısından hamurlu gıdalardan uzak durmak kısa zamanda gözle görülür bir kilo verme durumuna yol açacaktır. Bu şekilde istediğimiz bedene kısa zamanda inebilir ve beğendiğimiz elbisenin içine rahatlıkla girebiliriz. Kendimizi sürekli telkin etmeli, tabak tabak yemek yemekten vazgeçmeliyiz.

  Kolay Zayıflama Formülü ve Yolları

  Kolay kilo vermek porsiyonlarımızı düşürerek de sonuç alabileceğimiz bir durumdur. Midemiz elastik olduğu için yediğimiz yemek miktarına kısa zamanda alışacak ve fazlasını istemeyecektir. Buna alışmak en fazla 3 günümüzü alır. Bunun yanında yapılacak bir yürüyüş bunu destekler. Kolay kilo vermek bizim inanmamızla alakalı bir durumdur. Kendimizi dizginlemek bizim elimizdedir. Az yemek ve hazır gıdalar tüketmemek de bunlardan biridir.

  Günümüzde bir çok kişi hazır gıda ile besleniyor ve son derece sağlıksız bir yaşam tercih ediyor. Güne sağlıklı ve güzel bir kahvaltı ile başlayıp, her şey den fakat az ve sık yiyip metabolizmamızın hızlı çalışmasını sağlamalıyız. Kolay kilo vermek sadece bizim elimizdedir.

  En Etkili Zayıflama Yolları

  Spor ve Egzersiz

  En etkili zayıflama yöntemi spor ve egzersizdir. Spor ve egzersizinde uyulması gereken yöntemleri ve kuralları bulunmaktadır. Spor ve egzersizi ayrı katagorilerde düşünmek daha doğru olacaktır. Spor ve egzersiz güne, haftaya ve aylara yayılarak yapılması gereken uygulamalardır. Spor, sabah, öğle ve akşam olmak üzere 1′er saat yapılmalıdır. Alternatif olarak vakti az olanlar için önerim ya sabah kalkar kalkmaz yada günün tam ortasında 1 saatlik sporda avantajlı olacaktır. Egzersiz hareketleri ise tek bir hareketten oluşmamalıdır. Vücudun her bölgesini çalıştıracak hareketler yapılmalıdır. Kol, bacak, basen, kalça, göbek kısımları en çok çalıştırılması gereken bölgelerdir. Her bölgeye özel egzersiz hareketleri uygulanmalıdır.

  Metabolizmayı Çalıştırın

  Kilo vermek isteyen birçok kişinin şikayeti şu yöndedir; Bir kişi diğerinden daha az yemesine rağmen kilo veremez hatta alırken, diğer kişi nasıl oluyorda daha fazla yediği halde kilo almıyor? sorunsaldır. Tamamen metabolizmayla alakalı bir durum ve metabolizması gerektiği kadar çalışmayan bir kişinin kilo vermesi zor olduğu gibi kilo almasında oldukça kolaydır. Metabolizmanızı bol miktarda elma tüketerek, yeşil çay içerek, salata ağırlıklı beslenerek hızlandırabilirsiniz. En etkili zayıflama yollarından biride metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır.

  Zayıflama Yöntemleri Bitkisel

  Uyanınca detoks suyu için

  Güne daha zinde başlamak için vücudunuzdaki kaloriyi yakması ve gün boyunca enerji kalması için bir bardak detoks suyu içmekte fayda vardır. Sadece sabahları degil gün içinde de  içmelisiniz hazırlaması da kolay malzemesinde az olan detoks suyu ödem söktürücü, tatlı isteğini kesen ve zayıflamaya hızlandıran özellikleriyle kilo verenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir.

  Yemeklerden önce elmalı çay için

  Aşırı yeme isteği, tatlı krizleri ve kilo verememe gibi problemleriniz varsa tamamen doğal malzemelerle evde hazırlanan elmalı çay size yardımcı olacaktır. Ana öğünlerden 5 dakika önce içeceğiniz büyük bir bardak elmalı çay, metabolizma hızlandırıp zayıflamayı kolaylaştıracaktır. Bu çay da, ödem söktürücü özelliğe sahiptir.

  Ara öğünde tarçınlı süt için

  Ayda 4 kiloya kadar yağdan vermeyi sağlayan, akşamüstü gelen açlık ve tatlı krizlerini önleyen tarçınlı süt sayesinde tok hissederek kilo verebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız veya öğrenciyseniz, tek porsiyonluk kutu sütlerden alıp yanınızda taşıyabilirsiniz. Toz tarçını ise ağzı sıkı kapanan küçük bir kavanozda okula veya işyerine götürebilirsiniz. İkindi vakti içilen tarçınlı süt, kilo vermenizi hızlandıracaktır.

  Günde yarım kilo vermek için yoğurt kürü yapın

  En sevdiğimiz ve çok iyi sonuç aldığımız tariflerden biri yoğurt kürüdür. Günde yarım kilo hatta daha fazla vermeyi sağlar, hastalıklardan korur ve vücudun daha çok kalori yakması için metabolizmayı hızlandırır. 4 malzemeyle hazırlanan bu kolay tarif, size de kilo verdirecek.

  Çabuk doymak için sarımsak kürü için

  Sarımsak kürü hem sağlık hem zayıflama açısından süper bir yöntemdir! Her öğünden 5-10 dakika önce bir tatlı kaşığı şurup gibi içilir, sonucunda hem ayda 8 kiloya kadar vermenizi sağlar hem de çok çabuk doyurur. Dolayısıyla az yiyip kilo verirsiniz.

  Enerjik olmak için tarçınlı Türk kahvesi için

  Diyet sırasında yorgunluktan, düşük enerjiden şikayetçiyseniz size tarçınlı Türk kahvesi öneriyoruz. Günün ilk saatlerinde veya akşamüstü içilen tarçınlı Türk kahvesi, hem tatlı isteği hem de diyet sırasında oluşabilecek baş ağrısı, sinirlenme, depresyon gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

   

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.