Organik Saç Boyası Nedir? Farkı Nedir? En İyisi Hangisi?

27.09.2020
1.228
Organik Saç Boyası Nedir? Farkı Nedir? En İyisi Hangisi?

Organik Saç Boyası Nedir? Farkı Nedir? En İyisi Hangisi? Saçlarınızda yeni ve farklı renkler görmek istiyor ancak kimyasal maddelerin saça vereceği kalıcı, yıpratıcı hasarlardan çekiniyorsanız son dönemin saç gözdelerinden organik saç boyası fikri size göre demektir. Hem herhangi bir toksik madde içermemesi hem içeriğinin çevre dostu olmasıyla oldukça mantıklı bir fikir olan organik saç boyaları hakkında tüm merak ettikleriniz ise bu yazımızda.

Organik Saç Boyası Nedir?

Doğal içeriğe sahip olan ve tamamen bitkilerin kendine has renkleri kullanılarak yapılan organik saç boyaları içerisinde herhangi kimyasal bir madde bulundurmuyor. Doğal içeriğinde botanik bileşenler bu boyalar için özel olarak üretilen bitkiler, gübre veya ilaçlama olmadan kendi ortamında yetiştiriliyor ve sonrasında organik boya markaları tarafından bizler için özel olarak hazırlanıyor.

Organik Saç Boyası Tamamen Doğal mıdır?

Tercih ettiğiniz organik saç boyası markası ne olursa olsun, eğer herhangi bir şekilde %100 organik olduğunu iddia ediyorsa bu bilgiye inanmamanızı öneririz. Çünkü her ne kadar hammaddesi doğal olsa da bir boyanın tamamen, her bir bileşeniyle organik olması pek mümkün değildir ve eser miktarda da saça uygun sentetiklerin kullanılması gerekir. Saç ürünlerinin ideal pH seviyesi düşünülerek hazırlanan bu içerik, saçın istenen rengi alması için boyayı tam olarak emmesini ve en iyi sonucu vermesini amaçlamaktadır.

Kına içeren bazı saç boyalarının yine tamamen organik olduğu iddia edilmekte, ancak bu boyalar da beyazları kapatmada tek başına etkili olmayabilmektedir. İçerisinde metalik tuzlar bulunan kına bazlı saç boyaları saçın zamanla daha kırılgan hale gelmesine neden olabileceği için temin etmeden önce içeriğinden emin olunmalıdır.

Organik Saç Boyasının Faydaları Nelerdir?

Saçlarınızı renklendirmek için organik saç boyası tercih ederek diğer kimyasal ürünlere göre görebileceğiniz avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Saçlara ve saç derisine zarar verebilecek olan yoğun kimyasalları içermez.
  • İçerisinde bulunan doğal bitkisel özler sayesinde saçları besler ve saçların daha parlak, sağlıklı olmasını sağlar.
  • Doğallığı sayesinde renklerin daha hızlı ve etkili şekilde emilmesini sağlar.
  • Saç renginin daha uzun süre korunmasını sağlar.

En İyi Organik Saç Boyası Markaları Hangileri?

Herbatint Kalıcı Bitkisel Saç Bakım Boyası

İçerisinde aloe vera, beyaz huş, cadı fındığı gibi saça faydası ile bilinen 8 farklı bitkinin organik şekilde elde edilen özlerini içeren Herbatint kalıcı bitkisel saç boyası ayrıca proteinler içermekte, saçları nemlendirip beslerken korumaktadır. Saçları derinlemesine boyadığı vaat edilen ürün kanserojen madde veya toksin içermemesi ile ön plana çıkmakta, ancak içerisindeki bazı özlerin tahrişe neden olabileceği bilinerek dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Tints of Nature Organik Saç Boyası

Nispeten fiyatının uygun olması ile dikkat çeken Tints, tüm beyazları kapatma vaadine sahip ve profesyonel amaçlı kullanıma uygun bir ürün. Kimyasal dengesi üzerinde değişiklikler yapılarak saçlara daha iyi nüfuz etmesi sağlanabilecek olan ürünün formülü amonyaksız, sert kimyasal içermeyen bir formül olması yönünde patentlidir. Yalnızca bir dezavantaj olarak piyasada bulmasının güç olduğundan bahsedilebilir.

Phyto Organik Saç Boyası

Organik olarak saçı renklendirmeyi sağlayan ve bitkisel pigmentlerden oluşan bu ürünün oldukça geniş bir renk paletine sahip olması ve pek çok kozmetik ürün dükkanında bulunabiliyor olması büyük bir avantaj. Özellikle kumral tonlarında doğal bir görünüm vaat eden ürünün yalnızca oksidan içermesi ve ağır bir kokusunun bulunması rahatsız edici olabilir.

Logona Bitkisel Saç Boyası

Saçların tamamen yeni bir renkle kaplanmasını ve beyazların kamufle etmeyi vaat eden bu ürün ayrıca saçlara doğal bir parıltı veriyor. BDIH, EcoControl ve Natrue Ekolojik sertifikaları olan ve amonyak ya da sert kimyasal içermeyen ürün, fiyat bakımından biraz yüksek olması nedeniyle düşündürebiliyor.

Naturigin Kalıcı Saç Boyası

Piyasadaki en iyi organik saç boyası olarak anılan, çünkü içerisinde soya, jojoba yağı, ayçiçeği tohumu yağı, shea yağı gibi pek çok organik bileşen bulunduran ürünün hem 19 farklı renk seçeneği hem ilgili sertifikaları bulunuyor.

Light Mountain Natural Hair Color & Conditioner

Tamamen saf bitkisel özlerden elde edilen, amonyaksız ve kimyasalsız formülüyle dikkat çeken markanın saçlara nem ve hacim kazandırma vaadi dikkat çekse de en büyük gücü kına, sinameki ve çivit olmak üzere 3 farklı renklendirici madde bulundurması.

Naturtint Doğal Saç Boyası

Botanik özlerden üretilen bu doğal saç boyası markasının paraben ve amonyak içermemesinin yanı sıra 29 farklı seçeneğinin bulunması da önemli.

Madison Reed Root Touch Up

Fiyatı oldukça yüksek ürünlerden biri olan Madison, keratin içermesiyle saçı onarırken argan yağı, ginseng kökü, baobab yağı gibi önemli ve lüks saç bakım ürünlerini bir araya getirerek aynı zamanda profesyonel bir koruma sağlıyor. Mikro boyda öğütülen renk pigmentleri ise saç tipi fark etmeksizin harika bir kapama sağlıyor.

Color & Soin Doğal Saç Boyası

Fransa’da üretilen bu özel marka saçlarda uzun süreli etki sağlayarak büyük bir artı kazanıyor.

Natural Colors Organik Kit Boya

Uygun fiyatla piyasada yer almasına rağmen sertifikalı olmasıyla ve amonyak ve resornisol gibi bileşenler bulundurmamasıyla pek çok avantajı birleştiren bu doğal saç boyası markası içerisindeki meyve özleri sayesinde hem saçı güçlendiriyor hem harika bir koku veriyor.

Denediğiniz organik saç boyası markaları arasında en beğendiklerinizi veya ne gibi sonuçlar aldığınızı diğer takipçilerimizle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet