En İyi Pişik Kremleri Hangileri?

  13.06.2019
  2.266
  En İyi Pişik Kremleri Hangileri?

  En İyi Pişik Kremleri Hangileri? Bebeğinizin altını ne denli iyi temizlerseniz temizleyin bazen genital bölgede meydana gelen pişik sorununun önüne geçemeyebiliyoruz. İdrar ve dışkı etkisiyle cildin aside maruz kalıp tahriş olmasıyla beliren pişik, türlü bakım ürünleri ile büyük ölçüde önlenebilmektedir. Siz de bebeğinizin daha rahat ve huzurlu olması, derisinin ferahlaması için en iyi pişik kremleri hangileridir, bizimle öğrenebilirsiniz.

  Pişik Kremi Nasıl Seçilmelidir?

  Siz ne kadar dikkatli, özenli ve hijyenik olsanız da bazen sıcak hava, asitli gıda tüketimi, diş çıkarma dönemi gibi sindirim sistemi ve genital bölgeyi etkileyen sorunlar pişik sorununa yol açabilir. Siz de bebeğiniz için en iyi pişik kremi hangisi diyorsanız, dikkat etmeniz gereken maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İçeriğindeki maddeler alerjiye yol açmamalıdır.
  • İçerisinde gluten ya da paraben gibi cildi tahriş eden bileşenler olmamalıdır.
  • Mümkünse parfüm içermemeli, içeriyorsa da hipoalerjenik özellikte olmasına dikkat edilmelidir.
  • Cildi onarmakla kalmayıp uzun süre dayanıklılık sağlayarak gün içinde cildi korumalıdır.
  • Bebeğin cildine uygun olduğu yönündeki testlerden onay almalı ve pH değeri uygun olmalıdır.
  • Bebeğin huzursuz olmasına yol açacak herhangi bir yağlanmaya neden olmamalıdır.

  En İyi Pişik Kremleri Hangileri?

  Piyasada pişik kremleri incelendiği zaman pek çok farklı markanın adını görmeniz mümkündür. Ancak yeni anne olanlar ya da anne adayları için hangi markanın güvenilir olduğu konusu kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle bu kremler hakkında hazırlamış olduğumuz rehber doğrultusunda en uygun kremi seçebilir, bebeğinizin altını iyice temizleyip kuruladıktan sonra seçtiğiniz kremi uygulayabilirsiniz.

  Hametan Pişik Kremi

  Cilt dostu bileşenlerin başında gelen E vitaminine sahip olmasıyla cilt onarma konusunda birebir olan Hametan krem, pişik ya da tahriş sorunu için oldukça etkilidir. Bebeğin hassas cilt yapısı için oldukça uygun bir içeriğe sahip olan bu krem, aynı zamanda sivilce, cilt lekeleri gibi sorunlar için anneler tarafından da kullanılmaktadır. Bebeğinizin pişik yaraları eğer fazla yumuşaksa Fito krem ile birlikte karıştırıp Hametan’ı genital bölgeye sürmeyi deneyebilirsiniz.

  Sudocrem Bebek Kremi

  Piyasada görebileceğiniz pişik kremi markaları içerisinde en etkililerinden biri olan Sudocrem, alanındaki en eski markalardan biridir. Bu nedenle oldukça güvenilir bulunan ürün, firma tarafından sıklıkla yenilenerek geliştirilen bir içeriğe sahiptir. Cildi onarma konusunda oldukça başarılı bulunan ürün, koyu kıvamı sayesinde uzun süre etkisini korumakta ve yalnızca birkaç saat içerisinde dahi etkileri görülebilmektedir.

  Mustela Pişik Kremi

  Yenidoğan bebeklerin aşırı hassas olan cilt yapısına uygun şekilde hazırlanmış olan Mustela pişik kremi, parfüm ya da paraben içermemesinin yanı sıra tamamen doğal bir içeriğe sahiptir. Avokado, akasya, ayçiçeği gibi bitkilerin yağları kullanılarak hazırlanan formül sayesinde cildi büyük ölçüde rahatlatır ve dış etmenlerden korur. Mustela pişik kremi kullananlar, genelde ürünün yalnızca nispeten yüksek bulunan fiyatını ifade etmekte, bunun haricinde müşterisinden tam memnuniyet almaktadır.

  Nivea Pişik Kremi

  Uygun fiyatlı bir pişik kremi arayışındaysanız tam size göre olan Nivea pişik kremi her ne kadar listenin en iyisi olmasa da genel rahatlatma sağladığı bir gerçektir. Ayrıca hemen her markette bulunabilir olması, bebeklerin cildine zarar vermeksizin kolayca emilmesi gibi avantajları da bulunmaktadır. Ürünün fiyatına göre bir diğer etkileyici yanı ise kız çocuklarında pişikle birlikte gelişmesi olası olan vajinal mantar için de bariyer görevi görmektedir.

  Bephanthol SensiDaily Krem

  Bebeklerin günlük cilt bakımı için özel olarak Bepanthene serisine dahil edilen bu ürün, pişiklerin önlenmesi için etkilidir. Hali hazırda gelişmiş olan pişik sorununa büyük etkileri olmasa da cildi kaplayıp uzun süreli koruma sağlaması ile sorunları önlemek adına pişik oluşmadan kremin düzenli kullanılması oldukça akıllıca olacaktır.

  Sebamed Pişik Kremi

  Aşırı kurumadan dolayı pişiğe ve tahrişe eğilimi artan ciltler için yıpratmadan onarma sağlayan bu krem, günlük kullanım için uygun pişik kremi markaları arasında yer almaktadır. Cildi fazla yağlanmasına yol açmadan nemlenmesini sağlayan ürün, lesitin ve squalene içermesi ile cildi korumaktadır.

  Bübschen Krem

  Gluten ve paraben içermeyen ancak bal mumu, kariye yağı, papatya yağı, çinko oksit gibi cildi rahatlatıcı bileşenler içeren ürün, Alman güvenilirliği ile sunulmaktadır. Yine bebek cildi için koruyucu özellik sağlaması ile önlem amaçlı da kullanmaya uygun ürünler arasındadır.

  Desitin Krem

  Son zamanlarda popülerliği büyük ölçüde artan krem, bazı annelerin içeriğinden emin olamaması nedeniyle tereddütle yaklaştığı ürünler arasındadır. Ancak pişiği hızlı onarması ile kesinlikle başarılı bulunan pişik kremleri isimleri arasında yer almaktadır.

  Unibaby Krem

  Yumuşak bir dokuya sahip olması, uygun pH değeri ve pek çok rahatlatıcı bitkisel yağ içermesi ile beğeni kazanan ürün, bebeğin cildi tarafından kolayca emilir. Pişik sorunu yaygın ve şiddetliyse büyük vaatleri olmayan krem, pişiği önleme konusunda ise başarılı bulunmaktadır.

  Trosyd Pişik Kremi

  Uzun süre altın idrarlı kalması sonucunda oluşan pişik ve mantar için, özellikle de kız çocuklarına olmak üzere, daha çok önerilen bu krem, tıbbi ürünler içerisinde yer almaktadır.

  Chicco Tahriş ve Pişik Kremi

  Pişikli bölgede büyük etkiler vaat etmese de sorunun önlenmesi için güvenle ve rahatlıkla kullanılabilecek bir diğer üründür.

  Penaten Pişik Kremi

  Doğal yağlar içeren Penaten ise bebeğin cildinin nemini korumasına yardımcı olmaktadır. Pişiğin yarattığı huzursuzluğu büyük ölçüde engelleyen krem, annelerin güvenle kullandığı ürünler arasındadır.

  Unutmayın ki hijyene ne denli dikkat etseniz de başta kız çocuklarında ve sıcak havalarda olmak üzere düzenli krem kullanımı bebeğinizin sağlığı ve mutluluğu için önemlidir. Siz de kendi tecrübeleriniz doğrultusunda en çok beğendiğiniz pişik kremi markası hangisi, bizimle paylaşabilir, görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.