En İyi Sivilce Kremi Hangisi? En Etkili Sivilce Kremi Önerileri

  10.09.2019
  2.115
  En İyi Sivilce Kremi Hangisi? En Etkili Sivilce Kremi Önerileri

  En İyi Sivilce Kremi Hangisi? En Etkili Sivilce Kremi Önerileri Akne ve sivilce sorunundan yana dertliyseniz siz de krem yoluyla güvenilir bir şekilde daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanın hayalini kuruyor olabilirsiniz. Sivilce kremleri içerisinde en iyi ve en etkili hangisi merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız listeyi hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

  Akne ve sivilcelerin karşısında sorunun büyümesiyle birlikte çaresiz kaldığınızı sanabilirsiniz. Ancak oldukça yaygın görülen bu sorunlar karşısında cildinizin özelliklerine uygun ürünleri kullanarak oldukça pratik çözümlere sahipsiniz. Bunun için sizlere en iyi sivilce kremi markalarından derlediğimiz önerilerimizi sunuyoruz.

  Kremler hakkında bilgi vermeden öncesinde, kremlerin kimyasal içeriklere sahip olduğunu ve dikkatli kullanılması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bunun yerine eğer sorununuz yeni oluşumlu ya da küçük boyutlu ise bitkisel çözüm önerilerini araştırmak isteyebilirsiniz. Ancak kronikleşen, kuvvetli şikayetleriniz için ise krem desteği almanız gayet uygundur.

  En Etkili Sivilce Kremi Hangileri?

  Clindoxyl Jel

  İçerisindeki klindamisil ve benzoil peroksit bileşenleri nedeniyle daha çok siyah noktalar için kullanılan bu jel, doktorların da sıkça uygulanmasını uygun gördüğü ürünlerdendir. Cildinizi iyice temizleyip arındırdıktan sonra gün içerisinde bir defa Clindoxyl jel uygulayarak sivilceleri büyük ölçüde azaltabilirsiniz.  Sivilce için krem kullanımı düzenli olmadığı sürece faydaları tam olarak görülemeyecek olduğundan 2 ila 4 ay boyunca uygulanması gerekmektedir. İltihaplı sivilcelerin üzerinde büyük faydalar sağlayacak olan bu jel, gözle görülür etkileri 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde göstermeye başlayacaktır.

  Clindoxyl sivilce kremi sivilce iltihabını kurutmak için cildi bir miktar kurutabilir ve bu nedenle beraberinde cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanılması önerilir.

  Benzamycin Jel

  Benzoil Peroksit, aktif eritromisin gibi içerikleri olan bu topikal jel, alanındaki en etkili kremlerdendir. Antibiyotik etkiye sahip bir diğer ürün olan ürün, Tetradox gibi bir oral hapla birlikte kullanılmalıdır. Gözenek kirliliği ve bakteri birikmesinden kaynaklanan aknelere çözüm olan jel, etkileri yüksek olduğundan, gece saatlerinde kullanıldığında nevresimde beyazlamaya yol açabilir. Yağlanmaya sebep olmayacak doğru bir nemlendirici ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Aksi halde ciltte kuruluğa neden olabilir.

  Fucidin Krem

  Sodyum fusidat içeren bu kremi, antibiyotik özellikli merhemlerden biridir ve yine akne için krem önerileri arasında sıkça adına yer verilmektedir. Yan etkileri minimum düzeyde olan bu faydalı ürün, cilt yüzeyinde biriken mikroorganizmaları öldürür ve kirden kaynaklı irinli sivilcelerin sönmesini sağlar.

  Bacak, bikini bölgesi, koltuk altı gibi  tüylü bölgelerde beliren kıl kökü iltihaplanmaları ve sivilcelenmeler için de etkili olan kremin, cilt lekeleri için de faydalı olduğu söylenmektedir.

  Sivex Losyon

  Sodyum sülfesetamid bileşenine sahip olan losyon, folikül tarzındaki sivilceler için oldukça faydalı çözümler sunar. Antibakteriyel özelliği sayesinde kıl köklerindeki iltihaplar, bakterilerin neden olduğu iltihaplı sivilceler, ergenlik akneleri gibi sorunların tedavisinde etkilidir. Hemen her eczanede bulunabilen bu ürün, yavaş etkisini gösteren ancak etkilerini uzun süre koruyan kremlerdendir.

  İmex Krem

  Tetrasikrin hidroklorid içeriğine sahip olan bu krem, fazla yağlanmaya ve akne oluşumuna çare olarak kullanılan başarılı kremlerdendir. Antibiyotik özelliği sayesinde sivilcelerin iltihaplarını da söndüren bu krem, ciltteki aşırı yağlanmanın önüne geçerek sorununuza uzun vadeli bir çözüm sağlamaktadır.

  Gün içerisinde 1 ila 3 kere aralığında kullanılması gereken bu sivilce kremi markası doktorunuz tarafından reçetelendirilirken dozajı da belirlenecektir. Kremin güneş ışığına direkt olarak teması halinde cildinizde lekelenme riski olabilir ancak ten rengindeki krem gündüz saatlerinde kullanım için uygundur.

  Azalderm Krem

  Azalderm krem azaleik asit içermesinden dolayı farklı ürünlerle birlikte kullanılan ancak doğrudan uygulandığında da oldukça başarılı sonuçlar sağlayan bir kremdir. Aknelerin özellikle kaşıntı ve kızarıklığa yol açanlarında şikayetlerin azaltılması için kullanılmaktadır. Yine retinol ve A vitamin barındıran bu akne kremi cildin peeling etkisi ile soyularak arınmasını ve temizlenmesini sağlamaktadır.

  Differin Jel

  Rengi şeffaf ve ne yazık ki kokusu nedeniyle kullanıcıların biraz şikayetçi olabileceği bu jel, cildi soyan diğer jeller içerisinde en sık kullanılanlardan biridir. Kokusuna rağmen bu kadar tercih edilme nedeni adapalen isimli bir etken madde içermesi ve orta şiddetli aknelerde büyük başarılar sağlamasıdır. Ayrıca renksiz olması nedeniyle makyaj bazı olarak kullanıma da uygun olması onu tercih edilir kılan yanlarındandır.

  Eritretin Krem

  Maksimum 3 ay kullanılması gereken bu krem ise, oldukça etkili olmakta ve güçlü içeriğinden dolayı yalnızca doktor kontrolünde uygulanması gerekmektedir. Kremin lekeleri gidermesi ve gözenekleri de sıkılaştırması faydaları arasındadır.

  Acnelyse Merhem

  Retinoik aside ve yoğun A vitaminine sahip olması nedeniyle bu kremin özellikle kapalı sivilcelerin tedavisinde etkili odluğu söylenebilir. Cildin üst katmanlarında yenileyici ve onarıcı etki sağlayarak pürüzsüz bir cilt vaat eden bu sivilce kremi ismi son derece etkili maddeler içermektedir.

  Kremin içeriğinin güçlü olması avantajlı olsa da karaciğer için yorucu olabileceğinden dolayı ince bir katman olarak sürülmesi, kısa dönem kullanılması ve yalnızca doktor kontrolünde uygulanması önerilmektedir.

  Cleocin T

  Klindamisin fosfat içerikli bu topikal krem piyasada bulunan en başarılı kremlerden biri olarak bilinmektedir. Sivilce tedavisi için krem arayanların güvenle kullanabileceği etkili ürünlerdendir.

  Dextrocin

  Cilt kusurlarının bakteriyel kökenli olanlarında kullanılan, antibakteriyel özellikli bir kremdir. Özellikle enfekte ve iltihaplı aknelerde etkisini göstermektedir.

  Tüm bu detaylı bahsettiğimiz kremler haricinde cildi yenileyen ve sivilcelerle mücadelenizde kullanmayı düşünebileceğiniz diğer kremler ise kısaca şu şekildedir:

  Sizlere sivilce ve akne tedavisinde en sık tercih edilen, en etkili kremlerden bahsettik. Siz de merak ettiğiniz ya da daha önce kullanmış olduğunuz sivilce kremleri hakkındaki görüş ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.