En İyi Yara Merhemleri Hangileri?

20.06.2019
2.657
En İyi Yara Merhemleri Hangileri?

En İyi Yara Merhemleri Hangileri? Yaz mevsiminde en büyük cilt sorunlarından biri halini alan yanıklar ve tahrişler, doğru ürünlerle giderilmesi gereken rahatsız edici şikayetlerimizdendir. Daha rahat ve konforlu şekilde güneşin tadını çıkarmak için hangi yara merhemleri ile hızlıca derinizi onarabileceğinizi bilmeniz eminiz işinize çok yarayacak. En iyi yara merhemi ve yanık merhemi hangisi, gelin birlikte keşfedelim.

Yara Kremleri Ne İçin Kullanılabilir?

Yara kremlerinin kullanım amaçları oldukça çeşitli olup, hangi durumlarda bu kremlerden yardım alabileceğinizi bilmeniz gerekebilir. Yara merhemleri ile tedavi olabilecek sorunlar kısaca şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Sivilcelerin neden olduğu yaraların ya da sivilce tedavisi sonrası kalan izlerin tedavisinde
 • Pişik kremi ya da tahriş bakımı gerektiren hasarlarda
 • Derideki bıçak, jilet, kağıt vb. maddelerin yol açtığı kesiklerde
 • Ameliyat sonrası dikiş izlerinin iyileşmesi için
 • Lazer epilasyon sonrasında cildi rahatlatmak için
 • Düşme, çarpma gibi travmalarda hasar oluşmasını önlemek için
 • Sivilce kremi tedavisi gerektiren iltihaplı sivilceler için

En İyi Yara Merhemleri

Cildinizde farklı nedenlerden dolayı meydana gelen yaralar, yanık ve tahrişler, doku onarma özelliğine sahip olan kremler ile hızlıca geçebilir. Dokuları ve hücreleri yenileyen bu kremlerin tahriş gibi basit hasarlardan yanık gibi ciddi sorunlara kadar geniş bir kullanım alanı olması ise onları daha çok sevmemizi sağlıyor. Karşınızda yara ve tahriş için merhem listemiz…

Madecassol Merhem

Hem açık yaralar hem de kapanıp iyileşmiş yaralar için kullanılabilen Madecassol krem sayesinde yaraların hızlı bir şekilde tedavi olmasının yanında iz bırakmasını önlemeyi de sağlayabilirsiniz. Hücreleri yenileyen bu mucize krem yanık, ameliyat izi gibi ciddi cilt hasarlarında da kullanılabilir. Ekonomik fiyatı ve mucize etkileriyle alanındaki lider ürünlerden biridir.

Teramisin Krem

Teramisin, sivilce yaraları gibi minik hasarlardan makat bölgesindeki acı verici çatlaklara kadar hemen her yara tipini enfeksiyondan korumak için kullanılabilir. Açık yaralarda da içiniz rahat bir şekilde kullanma imkanı sunan pomad, kategorisindeki en etkili ürünlerin başında geliyor. Deri hücrelerini onaran bu pomadın göz için ya da kaş bakımı için de kullanılabilir olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Hametan Krem

Genel olarak pişik kremi şeklinde tanıdığımız Hametan, derinin üst katmanlarında meydana gelen yara, kesik, yanık gibi pek çok hasarı onarma konusunda da kullanılmaktadır. Ameliyat sonrasında kullanılabilir olması, kesik ya da isilik gibi farklı sorunlara aynı anda çözüm olması ile mutlaka evinizde bulunması gereken ürünlerden biridir.

Fito Krem

Yara kremleri içerisinde en sık duyduğumuz isimlerden olan Fito krem, kullanım alanı olarak yine geniş çeşitliliğe sahip seçeneklerden biri. Hametan krem ile karıştırılarak bir pişik kremi olarak kullanabileceğiniz bu ürün, doğum çatlaklarından dudak çatlaklarına kadar sayısız kullanım seçeneğine sahip. Sünnet ameliyatı sonrasında ya da lazer epilasyon uygulamasından sonra dahi kullanabileceğiniz bu ürün, her evde olması gerekenlerden biri.

Mederma Krem

Mederma krem, tırnak izinden faça izine kadar, leke bırakmasından korktuğunuz tüm travma ve hasarlar için büyük faydalar sağlayabilmektedir. Fiyatı listedeki diğer ürünlere göre oldukça yüksek olsa da kesinlikle bu fiyatı hak ettiğini söyleyebileceğimiz bu ürün, geçmeyeceğinden endişe ettiğiniz yaralarda dahi etkili olabilmektedir.

Bepanthol Krem

Özellikle bebekler ve çocuklar ve hassas cilt yapısına sahip kişilerde güvenle kullanılabilecek, anti alerjik özellikli bir yara merhemi olan Bepanthol krem, yara, yanık ve pişik gibi deri üstü tahrişlerinde kullanılan bir pomaddır.

Expigment Krem

Açık yaralar üzerinde kullanılmaması gereken ancak kabuk tutan yaralarda iz ve leke bırakmaması için gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu jel özellikli ürün, yüksek etkilere sahip olduğundan dikkatle kullanılması gerekir. Aslında  sivilce tedavisinden sonrasında iz kalmaması için kullanılan bu kremin diğer yaraların sonrasında da iz bırakmaması için kullanılması mümkündür.

Travazol Krem

Bir yara kreminden ziyade mantar kremi olarak bilinse de ödem, kızarıklık, şişlik ve enfeksiyon gibi yaraların yan etkisi olarak gelen şikayetleri azaltan Travazol, yara iltihaplanmasını önlemek için tercih edilebilir.

Fucidin Krem

İrin dolan ve müdahale gerektiren sivilcelerin tedavisi için kullanılan antibiyotik etkili Fucidin krem, yara çevresini steril hale getirerek enfeksiyonu önleyen kremlerden biridir.

Silverdin Krem

Yanık kremi dendiği zaman akla ilk gelen seçeneklerden olan Silverdin, enfeksiyon riskini ortadan kaldırıp özel içeriği ile mikroorganizmaları hasarlı ve hassas bölgeden uzaklaştırır. Krem olarak anılsa da aslında pomad türünde bir ürün olan Silverdin, Silverdin Plus seçeneği ile daha ciddi yaraları da korumanıza yardımcı olur.

Diğer Yara İyileştiren Etkili Kremler

 • Furacion Soluble Dressin
 • Pohl
 • Advantad merhem
 • Scarex jel
 • Zdrave krem

Açık Yara Üstüne Krem Sürülür mü?

Cilt uzmanları açık yara üzerine uygulayabileceğiniz kremler konusunda sizi bilgilendirecek en önemli karar merkezidir. Ancak bazı halk arasındaki söylemlere uyarak yaraya bal sürmek gibi yöntemler konusunda merakınız uyanmış olabilir. Açık yaranın hassas durumu düşünüldüğünde balın henüz bilimsel açıdan hiçbir şekilde kanıtlanmamış olan bu kullanım şekli sakıncalı olabilir. Bu nedenle yaranın iyileşme döneminde enfeksiyon kapmasına neden olabilecek bu gibi hatalı davranışlardan kaçınmak gerekmektedir.

Açık Yara Kremleri Nelerdir?

Hem antiseptik hem de antibiyotik özelliğe sahip olan farklı pomad ya da kremler, açık yaraların üzerine bölgeyi mikroorganizmalardan koruyup daha hızlı iyileşme sağlamak adına güvenle kullanılabilir. Cildi onarma özelliği olan yara kremi markaları ise derinin iz ya da leke kalmaksızın onarılmasını destekler.

Kremlerin güvenle kullanılması ve herhangi bir yan etki yaratmaması için kabuk bağladıktan sonra sürülmesi ve böylece enfeksiyon gibi izlerin de önlenmesi mümkün olabilir. Kremi uyguladığınız takdirde hali hazırda kabuk bağlayarak iyileşme süreci başlamış olan yara çok daha hızlı şekilde iyileşecek ve iz endişesi ortadan kalkacaktır.

Siz de farklı yara merhemleri ile tecrübenizi ve hangi üründen nasıl sonuçlar aldığınızı bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet