En İyi Yaşlanma Karşıtı İçerikler Hangisi? En İyi Yaşlanma Karşıtı Kremler Neler?

  15.11.2020
  1.820
  En İyi Yaşlanma Karşıtı İçerikler Hangisi? En İyi Yaşlanma Karşıtı Kremler Neler?

  En İyi Yaşlanma Karşıtı İçerikler Hangisi? En İyi Yaşlanma Karşıtı Kremler Neler? Pürüzsüz, dolgun görünümlü, genç ve sıkı bir yüz eminiz hepimizin ortak hayali. Mükemmel görünen yüz hatlarına sahip olmaksa her geçen gün biraz daha yorgun düşen cildimiz için daha da zorlaşıyor. Sarkmalar ve kırışıklar içinse hemen bir çözüm düşünmek ve doğru ürünleri bulmak şart. Siz de en iyi yaşlanma karşıtı içerikler neler diyorsanız, sizin için seçtiğimiz en iyi kırışıklık karşıtı kremler listesini son derece faydalı bulacağınız kesin.

  Yaşlanma Karşıtı İçeriklerden Nasıl En Etkili Sonucu Alabilirim?

  Size yaşlanma karşıtı içerikler hakkında detaylı bilgiler vermeden önce bu içerikleri nasıl kullanmanız gerektiğinden ve tam olarak etkilerini görmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim.

  Bahsedecek olduğumuz içerikler son derece aktif olup cilt hücrelerini uyararak çoğalmalarını desteklemektedir. Cildin doğasında bulunan kolajen ve elastin gibi maddelerin üretimini destekleyerek daha dolgun bir cilde kavuşmamızı amaçlayan bu içerikler, ne yazık ki kullanımlarında biraz sabırlı olmayı gerektirir. Cildin kendini yeniden onararak toparlaması için en az 28 gün geçmesi gerekmekte, yaşa ve alışkanlıklara bağlı olarak bu süreler uzayabilmektedir.

  En İyi Anti-Aging İçerikler Nelerdir?

  İçeriklerin bir arada ve doğru karışımla kullanılması cildi onarmada etkili bir diğer ipucudur. Kırışıklık karşıtı içerikler ile formüle edilen kremleri temin ederek birbirini destekleyen ürünlerden bir kombinasyon oluşturulabilir. Örnek vermek gerekirse cildinin daha dolgun ve toparlanmış görünmesi için hyaluronik asit, daha elastik bir cilt için pro-xylane ve yaşlanma belirtilerinin önüne geçerek yaşlılık lekeleri gibi sorunları ortadan kaldırmak için retinol içerikli ürünleri kullanabilirsiniz.

  Hyaluronik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

  Fazla nemi ciltte tutan ve bu sayede kendi ağırlığının yüzlerce katına kadar nem desteği sağlayabilen hyaluronik asit, normalde ciltte kendiliğinden bulunmakta, cildi daha yumuşak, dolgun, aydınlık ve sıkı göstermektedir. Ancak azalmasıyla birlikte bu anti aging içerik desteklenmeli ve cildin mücadelesine yardımcı olunmalıdır.

  Cildi nemlendirdiği için kırışıklı görünümü dolduran bu asidin aynı zamanda anti oksidan etkisi bulunmakta, hava kirliliği gibi yıpratıcı etkilere karşı cildin bariyeri güçlenmektedir. Bu içerik, cilt tipinin ne olduğu fark etmeden ortak olarak kullanımı uygun ve faydalı bir bileşendir. Hyaluronik asidin farklı çeşitleri bulunmakta, bunlardan cildin alt katmanlarına inebilen mikro moleküler özellikle olanı ise cildin daha dolgun görünmesi açısından son derece önemli olmaktadır.

  Retinol Nedir? Ne İşe Yarar?

  Bir tür A vitamini türevi olan ve yine ciltte kendiliğinden bulunan retinol, hücrelerin yenilenmesi ve yaşlanmanın yavaşlaması açısından önemlidir. Yine bir diğer önemli bileşen olan kollajenin artışını destekleyen bu içerikle birlikte cilt daha canlı bir görünüm kazanmakta, retinol içeren kremleri tercih ederek çizgi ve kırışıklıkları azaltmak mümkün olmaktadır.

  En iyi anti aging kremler ve bunların formülleri içerisinde görebileceğiniz retinol sayesinde kolajen üretimi artarken cildin üst katmanlarında derinlemesine şekilde parlaklık elde edilir, özellikle lekeler ve ton farklılıkları etkin şekilde tedavi edilebilmektedir.

  Pro-Xylane Nedir? Ne İşe Yarar?

  Cildin su kaybını önlemekle sorumlu bir tür şeker proteini olan Pro-Xylane, cildin kırışması ve sarkmasıyla mücadelede önemli bir yere sahip, önemli bir yaşlanma karşıtı içerik grubudur. Cildin yoğun şekilde dolgun görünmesine, tonunun düzenlenmesine ve daha aydınlık olmasına yardımcı olan bu  içerik, özellikle yüzü yeniden şekillendirici olarak tanınmasıyla ne kadar etkili olduğunu ifade etmektedir.

  Resveratrol Nedir? Ne İşe Yarar?

  Özellikle kırmızı meyvelerin içerisinde yoğun şekilde bulunan bir bitki özü olan Resveratrol kırışıklık karşıtı içerikler içerisinde anti oksidan etkiye sahip olmasıyla fark yaratır. Erken dönem yaşlanma belirtileriyle savaşırken her cilt tipine uygun olmasıyla pek çok kişinin favorilerinden olan krem içeriği, solgun cildin canlanmasına ve kollajen ile elastin üretiminin artmasına yardımcıdır.

  Siz de detaylı şekilde açıkladığımız yaşlanma karşıtı krem içerikleri ile kendi ihtiyacınıza uygun ürünü daha kolay şekilde seçebilirsiniz. Kimimiz için kırışıklıklar, kimimiz için lekeler yok edilmesi amaçlanan önemli yaşlanma belirtileri olurken, artık cildinizin ihtiyacınıza göre hangi yaşlanmayı önleyen kremler ve formüllerin arasından seçim yapmanız gerektiğine daha iyi bir şekilde karar verebilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.