Ender Saraç’ın Yağ Yakan ve Zayıflatan Acı Çay Tarifi ile Forma Girin

12.01.2020
1.984
Ender Saraç’ın Yağ Yakan ve Zayıflatan Acı Çay Tarifi ile Forma Girin

Ender Saraç’ın Yağ Yakan ve Zayıflatan Acı Çay Tarifi ile Forma Girin Zayıflamak ve fazla yağlarından kurtulup çok daha sağlıklı olmak isteyenler için sayısız bitkisel ürün ve çay olduğunu biliyoruz. Ancak Ender Saraç acı çay tarifi ile bu konuda bilinen tüm ezberleri unutturuyor diyebiliriz. Az malzeme ile nasıl kolayca kilo verilebilir öğrenmek için buyurun zayıflatan acı çay tarifimizi öğrenmeye.

Bitkisel tedavi ve alternatif tıp dendiğinde ülkemizin akla gelen ilk isimlerinden olan Ender Saraç’ın, televizyon ekranlarında acının zayıflama üzerine etkisinden bahsetmesiyle tüm kadınların kilo vermeye dair bildikleri değişti diyebiliriz. Elbette yalnızca bir çay tarifinden mucize bekleyemiyoruz ve dikkat etmemiz gereken başka temel kurallar olduğunu da unutmadan kilo vermeye çalışıyoruz. Ancak emin olan Ender Saraç acı kahveli çay tarifiyle süreci sizin için hiç olmadığı kadar kolay kılacak.

Neden Zayıflatan Acı Çay İçmeli?

Kış ayları demek vücudun daha hareketsiz kaldığı, daha çok yağlı yemeğin yendiği ve metabolizmanın kendini korumak adına yağ tutmaya daha meyilli olduğu zamanlar demektir. Doğal olarak kilo almaya böylesi müsait olduğumuz bir zamanda yalnızca beslenme ve spora dikkat etmek bile her zaman yeterli olmayabilir ve yaz aylarında verilmesi gereken kilolar daha da birikmiş olarak karşımıza çıkabilir. Ancak tam da bu doğal şekilde kilo almaya meyilli olduğumuz dönemde yine doğal olarak bu döngüde bizi fazla kilolardan koruyacak yöntemleri sizlere açıklayarak yanınızda oluyoruz.

Ünlü Doktor Ender Saraç tarafından popüler hale getirilen ve bir anda kilo vermeyi dileyen herkesin dikkatini çeken bu kışın zayıflatan acı kahveli acı çay tarifi sayesindeyse hem ödemi atmak hem de yağ birikmesini engellemek mümkün. Bahsedecek olduğumuz bu harika formülün içinde neler yok ki! Her ne kadar malzemesi az görünse de oldukça kilit bileşenlerden oluşan bu tarifin sayesinde yalnızca kilo vermekle kalmayıp aynı zamanda çok daha enerjik ve verimli hissetmenizde mümkün.

Gelelim bu çayın ne kadar tüketilmesi gerektiğine. Ender Saraç acı kahve çayı kullananlar tarafından yapılan yorumlar ve uzmanların görüşleri bir araya getirildiğinde, çayın etkilerini görebilmek adına günde 2 kere tüketilmesinin uygun olduğu görülebilir. Çayı önerilen miktardan daha fazla tüketmek, kafein miktarını arttırıp kalp ve damar rahatsızlıklarına yol açabileceğinden, çarpıntı gibi yan etkilere yol açabileceğinden, tüketim oranı konusunda dikkatli olmakta fayda vardır. Ayrıca kahveli çayın içerisinde bulunan bazı bileşenlere alerjiniz olabileceğini unutmamak ve öncesinde herhangi bir alerjinizin olup olmadığını öğrenerek küre başlamanız da gerekmektedir. Yani bu çayla yapılan kürler öncesinde doktorunuza danışarak hareket edebilirsiniz.

Çayımız hakkında verdiğimiz genel bilgilere, çayın maksimum ne kadar süre tüketilmesi gerektiğini eklememiz faydalı olacaktır. Eğer siz de zayıflatan acı çay tüketenler arasına katıldıysanız ve günde 2 kere çayınızdan içiyorsanız, bu durumda küre maksimum 3 hafta devam etmenizin önerildiğini söyleyebiliriz.

Ender Saraç’tan Zayıflatan Acı Çay Tarifi

Her malzemesi oldukça kolay bulunur ve uygun fiyatlı olan tarifimizin ne kadar pratik olduğunu gördüğünüzde tüm bu faydaları sağlayabiliyor olduğuna şaşıracaksınız. Gelelim pek çok kişinin zayıflama sırrı halini almış olan bu tarife.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
 • 3 dilim soyulmuş taze zencefil
 • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 • ½ tatlı kaşığı acı pul biber

Yapımı:

Varsa bir French Press yani kahve filtresi içerisine, yoksa da süzgeçli bir çay demliği içerisine vermiş olduğumuz tüm malzemeleri ekleyin. Bu esnada ocakta suyunuzu kaynatmaya başlayın. Malzemeleri bir araya getirdikten sonra üzerine kaynar suyu ilave edin ve 5 dakika kadar demlenme için bekleyin. Şimdi çayınızı süzün ve tadını çıkarın!

Dileyenler çayın içilmesini lezzet açısından kolaylaştırmak ve asidik etkilerle metabolizmanın daha da hızlı çalışmasını sağlamak için çayın içerisine ince bir dilim limon ekleyerek çayını tüketebilirler.

Acı kahve çayı kullanıcı yorumları incelendiğinde daha çok yağ yakmak için içerisine bolca limon suyu ekleyenler olduğu görülmekte, oysa limonun şeker oranı düşünülmeden yapılan bu hata aksine çayın etkisini ortadan kaldırmaktadır. Yani çayına limon ekleyecek olanların bardak başına ince bir dilimi ya da minik bir parçayı geçmemesi gerektiğinin altını çizmek isteriz.

Kilo Verdiren Acı Çay Faydaları Nelerdir?

Ender Saraç tarafından verilen bu mucize etkileri olduğunu söylenen tarifin bizlere ne gibi faydalar sağlayacağını bilmek, çayı düzenli tüketimin önemini anlatabilmek açısından gerekli olacaktır. Toksinlerden ve ödemden arındırmasından yağ yakmasına ve bizleri soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı korumasına kadar çok önemli yararları olan çayı, daha yakından tanıyalım:

 • Acının etkisi ile metabolizma hızlanmakta, gün içinde yenen yemeğin yağa dönüşmesi anında önlenmektedir.
 • Zencefilin soğuk algınlığı ve grip gibi mevsimsel hastalıkları önleme etkisinden bu tarifte faydalanılmaktadır.
 • Acı biberin içerisindeki özler, yağ yakılmasını kolaylaştırmakta, özellikle sportif faaliyetlerde çok daha fazla enerji yakılmaktadır.
 • Kahvenin az miktarda kalp ve damar hastalıklarını önleme üzerine etkileri bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu nedenle aşırıya kaçılmadığında zencefil acı biber çayı aynı zamanda kalbimizi de korumaya yardımcı olacaktır.
 • Kış aylarında maruz kaldığımız havasız ortamlar, hareketsizlik gibi etmenlerden dolayı daha çok toksin madde biriktiririz ve bu maddeler uzun dönemde kronik rahatsızlıklara dönüşebilir. Ancak dönemsel olarak bu toksinlerden arınmak için çayımızdan içenler, böylece her mevsime arınmış ve hazır bir şekilde başlayabilir.
 • Ödem birikmesini önlediğinden, el ve ayak şişkinliği, karın bölgesi şişkinliği gibi sorunlar ortadan kalkar.
 • Tarifin bol antioksidan içeren malzemelerden oluşması, bedenin genelinde bir zindelik ve enerjiklik sağlar. Bu nedenle çayı öğün sonrası tüketmek yağ yakımı üzerine odaklanırken, gün içinde tüketmek ise daha canlı hissetmenizi sağlar.

Acı Çay Tüketenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Neler?

Vücuda detoks ve zayıflama etkisi sağlaması ile her ne kadar övgü ile bahsediyor olsak da çayı düzenli olarak tüketmeye karar verenlerin elbette bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı kurallar olacaktır. Çünkü güçlü bileşenlerin bir arada olduğu bu formülü bilinçsiz bir şekilde kullanmak, bünyeye fayda sağlamaya çalışırken tam tersi yanlış etkilere yol açabilir. Bu sebeple öncelikle tarifin hem bahsedilen dozda hem de eksiksiz ve mümkünse doğal malzemelerle hazırlanması gerektiğinin altını çizmek isteriz.

Malzemelerin özütünü alabilmek adına çayda kullandığınız suyun tam kaynar olmasına ancak içerken mideye ve boğaza rahatsızlık vermemek adına ılıklaşmış olmasına dikkat etmelisiniz. Zahide Yetiş Ender Saraç zayıflama çayı tarifinin açıklanması ile çayın tüketimi oldukça popüler bir hale gelmiş olsa da her bünyenin aynı malzemelere aynı tepkiyi vermediği unutulmamalı ve tüketim öncesinde doktora danışılarak küre başlanmalıdır.

Malzemelerin yapısı gereği Ender Saraç acı kahve çayı kullananlar terleme ve sıcak basma yaşayabilir, abartılı ve uzun süreli olmadığı sürece bu etki elbette normaldir. Bu şekilde vücut ter yoluyla ödemi ve toksin etkili maddeleri uzaklaştırmaktadır. Ayrıca terleme ve sıcaklığın etkisiyle metabolizmanın hızlanması, yağların erimesini de kolaylaştıracaktır.

Düzenli olarak ilaç kullanan ve kronik bir rahatsızlığı olanların bu güçlü çayı tüketmemesi ya da doktor onayı olmaksızın asla içmeyi denememesi gerekmektedir.

Sizler de zayıflatan acı çay tarifimizi deneyebilir ve Ender Saraç acı çay tarifimizin sizlerde ne gibi etkiler sağladığını bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet