Fraksiyonel Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır

  26.04.2019
  1.531
  Fraksiyonel Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır

  Fraksiyonel Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır Vücudumuzda çıkan çatlaklar, başta kadınlar olmak üzere pek çok kişinin canını sıkan görüntüler meydana getiriyor. Çatlak tedavisi için hemen herkes farklı yollara başvuruyor. Kremlere ve jellere bu amaçla çok büyük bütçeler ayrılıyor. Ancak ne yazık ki dışarıdan etki eden bu yöntemlerin hepsi ya faydasız ya da yetersiz kalıyor. Bu amaçla üretilmiş herhangi bir ilaç da mevcut değil. Tüm bunlar düşünüldüğünde çatlaklar için daha kesin bir çözüm gerektiğini anlamak güç değil.

  Çatlakların görünümünü azaltacak en bilinen ve güncel olarak en faydalı bilinen fraksiyonel lazerle çatlak tedavisi kozmetik ürünlerin vaat ettiği tüm etkileri gerçekten de yerine getiriyor. Satılan bir ürün değil, bir hizmet yani bir cihaz yöntemi olmasıyla büyük umutlar uyandıran bu tedavi yöntemini hep birlikte keşfediyoruz.

  Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Çatlak Tedavisi Nedir?

  Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi FDA tarafından onay almış, güvenli bir tedavi yöntemidir. Sağladığı sonuçları hem yeni hem de eski çatlaklar üzerinde görebilmemiz ise yöntemin en belirgin avantajları arasında yer alır. Günümüzde güzellik uzmanlarının çatlak tedavisi kesin çözüm olarak en çok bu yöntemi tercih ettiğini söyleyebiliriz.

  Çatlaklar, hızlı kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlarda herkesin yaşayabileceği sorunlar halini alır. En çok kol, kalça, üst bacak, karın ve basenleri etkisi altına alan bu problem, ilk olarak mor, sonrasında sarı şekilde tende dikkat çeker. Hormonların da yol açabileceği ve bu nedenle görülme yaşı ergenliğin başlarına kadar inebilen bu sorun karşısında etkili bir yöntem olarak lazerle çatlak tedavisi dikkat çekmektedir.

  Çoğu zaman estetik açıdan çekinmemize yol açan bu durumu fraksiyonel karbondioksit lazer yöntemi ile sonlandırmak mümkün olabilir. Bu yöntem çatlakların yoğunluğuna bağlı olarak 3 ila 6 seans arasında uygulanmakta olup eğer gerekli görülürse seans sayısı arttırılabilmektedir.

  Dokuların iyileşip yeniden oluşturulmasını destekleyen bu yöntem sayesinde ciltteki kollajen ve elastin malzemelerinin üretimi artar. Yeni yapılanan dokular ise çatlak görünümünün giderilmesini sağlar ve cilt büyük ölçüde yeniden özlediğiniz eski halini alır.

  Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları Ne Kadardır?

  Ayda yalnızca bir seans uygulanabilen bu yöntemin size söylenecek olan fiyatı uygulanan bölgeye, seans sayısına, çatlaklı görünümün ne kadar geniş bir alana yayıldığına göre değişecektir.

  Çatlak tedavisi fiyatları ayrıca başvurduğunuz güzellik salonu ya klinikle de farklılık gösterecektir. Birlikte çalışacağınız ekibin önceki başarıları, konuya dair eğitim ve tecrübeleri, hatta kliniğin bulunduğu semt dahi fiyatta farklılık yaratmaktadır.

  Pek çok güzellik merkezi fiyatı netleştirmek adına başvuranlar ile bir ön görüşme yapar ve değerlendirme sonrasında size öngörülen seans sayısını ya da bu seansların ücretini belirtir. Hatta bazı salonlar toplu indirimler, mevsimsel kampanyalar ya da ücretsiz deneme seansları gibi avantajlar sunabilir. Ancak her durumda net bir fiyat öğrenebilmeniz adına tercih ettiğiniz kliniğin görevlileri ile görüşmeniz şarttır.

  Fraksiyonel Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Çatlakların giderilmesi adına en uygun yöntem bahsetmiş olduğumuz üzere lazerlerdir. Ancak bu lazer uygulamaları içerisinde en yaygını ve en etkili sonuçlar sağlayanının fraksiyonel lazerli çatlak tedavisi olduğu söylenmektedir.

  Bu durumun nedenlerine gelirse; öncelikle fraksiyonel lazer uygulaması çatlakların ya da sağlık dünyasındaki adıyla stria adı verilen bu dokunun tamamında etki oluşturmaz. Dokunun yalnızca yüzeysel olan kısmı lazerden etki görürken bir kısmı ise aynı kalmaktadır. Bu sayede cildin hasarsız kısımları herhangi bir yan etki görmez ve cilt kendini çevresindeki sağlıklı hücreler sayesinde kendiliğinden yenileme imkanı bulur.

  Lazerin etki etmediği diğer cilt bölgelerinde ise kendiliğinden yeni cilt oluşumu için kök hücreler meydana çıkar. Cildin onarılması için gerekli mekanizmalar harekete geçer ve böylece iyileşme tam anlamıyla başlar. Tüm bu faydalar lazerin ciltteki her bölgeyi etkilememesinden ileri gelen avantajlardır.

  Lazerle çatlak tedavisi yaptıranlar için bir diğer avantaj da istenen derinliğe kadar lazerin etkisini artırabilmektir. Bu şekilde eğer istenirse derinin alt katmanlarına inerek zamanla bir blok oluşturmuş hasarlı derilere bile etki sağlanabilir.

  Lazerle tedavinin etkilerinin görülebilmesi, istenen sonucun alınabilmesi ve  yan etkilerinin görülmesi için mutlaka alanında uzman bir ekiple çalışılması gerektiği, sağlığınızın maddi konulardan çok daha önemli olduğu ve kliniğinizin öncelikle hijyen kurallarına dikkat etmesi gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.

  Lazer Çatlak Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  Çatlakların giderilmesi için kaç seansa ihtiyacınız olduğu çatlakların durumuna, cildinizin durumuna ve yaşınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı kişiler için 2 seans gibi çok kısa bir süre dahi yeterli olabilirken, bazıları için ancak 3. seanstan sonra gözle görülür değişimler başlar. Seanslar ayda bir gerçekleştirildiğinden aradaki farkı gözlemleme ve iyileşme hızını tahmin edebilme imkanı doğar. Siz de bu yöntemi tercih etmeden önce cildinizin fotoğrafını çekebilir ve seans aralarında yeni çektiğiniz fotoğraflarla kıyaslama yapabilirsiniz.

  Diğer Yöntemler Etkili midir?

  İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda pek çok çatlak kremi markası ve türü görebilirsiniz. Ancak bu kremlerin etkileri geçici ya da yetersiz kalabilir. Derinin derin katmanlarına işleyen ve tamamen doku yenilenmesini destekleyen lazer yönteminin yanında, krem gibi yüzeysel bir uygulama elbette istenen sonuçları veremeyebilir.

  Yara biçiminde beliren çatlaklar için özellikle başlangıç döneminde krem kullanımı yaygındır. Bu kremler sayesinde yaraların iyileşmesi ve yara kabuklarının ayrılmasıyla oluşan çatlakların önceden önlenmesi mümkün olabilir. Ayrıca bu kremlerin cildi nemlendirerek elastikiuyetini artırması da bir diğer avantajıdır. Ancak hali hazırda gerçekleşmiş ve eskimiş stria dokusu için kremlerin lazerle aynı etkisi göstermesi mümkün olmamaktadır.

  Bitkisel çözümler ise yine aynı amaçla oldukça popüler olan ve kozmetik dünyasında kendine yer edinen çözüm yöntemleridir. Ancak yine hatırlatmak gerekir ki bitkisel çözümler güvenir olsa da bilimsel açıdan herhangi kanıtlanmış bir etkiye sahip değildir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.