Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

  27.10.2020
  1.760
  Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

  Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar? Hem uygun fiyatı hem de farklı ürünlerin işlevlerini birleştirdiği orijinal yapısıyla cilt bakımının yeni gözdesi olan Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli cilde faydaları ile merak edilen bir konu oldu. Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli hakkında yaptığımız inceleme sonucunda ürünün kullanımından bulabileceğiniz yerlere kadar tüm bilgileri sizler için bir araya getirmiş bulunuyoruz.

  Yüz Temizleme Fırçası Nedir?

  Cilde yumuşaklık verme amacıyla temizleme esnasında etkili bir bakım sağlayan ve dönen kıllı başlıklarla hareket eden cihazlara genel olarak yüz temizleme fırçası diyoruz. Günlük cilt bakımının en temel basamağı olan temizleme ve arındırma işlemlerini daha etkili bir şekilde tamamlamak için kullandığımız fırçalar kıllı veya silikondan yapılmış olabiliyor. Özellikle yağlı ciltlerin parlamaya ve sivilcelere neden olan fazla sebum katmanını temizlemek için son derece faydalı bulunan, böylece doğal bir peeling etkisi yaratan fırçaların hassas ciltler için geliştirilen özel versiyonları da bulunuyor.

  Güzellik ve sağlık için cildi temizlemek şart olurken kısa bir bakım rutininde nasıl daha iyi sonuç alabileceğinizi gösteren fırçaların Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli’nin içerisinde hazır olarak gelmesi ürüne aynı anda iki farklı fonksiyonu veriyor.

  Yüz Temizleme Fırçası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Cilt tipinize uygun fırçayı seçmeniz, cildi tahriş etmeden temizleme ve peeling yapabilmeniz için önemlidir. Özellikle iltihaplı yapıların bakımı ayrı bir hassasiyet gerektirmekte, bu anlamda tüm bölgelere eşit hassasiyetle temizlik sağlayacak yumuşak bir fırça kullanılması önem arz etmektedir.

  Yüzünü ilk defa fırçayla temizleyenler, ölü hücreleri temizlemeye çalışırken lekelere, sivilce artışına veya pullanmaya neden olabilmektedir. Bu gibi reaksiyonlar ilk seferlerde normal olmakla birlikte birkaç gün sonrasında geçmeyen reaksiyonlar tahriş olarak değerlendirilebilir. Cildin şikayetlerinin bir hafta içinde geçmemesi halinde yavaşça eski günlük rutine geri dönülmeye başlanabilir.

  Ciltteki doğal koruma bariyerine çok sık müdahale etmek cildin gündelik döngüde daha çok yağlanmasına neden olabileceğinden fırçaların günde maksimum bir kere ve mümkünse cildin dinlendiği gece saatlerinde kullanılması gerekmektedir.

  Garnier Fırça Başlıklı Yüz Temizleme Jeli Nedir?

  Garnier tarafından piyasaya sürülen fırça başlıklı temizleme jeli, sivilcelerle etkin şekilde savaşma vaadiyle piyasaya sürülen ve günlük cilt bakımında çok yönlü işlev sağlayan bir üründür. Garnier Fırça Başlıklı Yüz Temizleme Jeli yoğun şekilde biriken kir, ölü hücre ve makyaj kalıntısını temizlerken özel başlığının yapısı sayesinde dolaşımı ve hücreleri de hareketlendirir, koyu lekeleri ve akneleri ortadan kaldırır. Lekelere meyilli ciltlerde test edilerek etkileri kanıtlanan Garnier yüz temizleme jeli kullananlar gözeneklerindeki kirin çok daha iyi şekilde çıktığını, böylece gün içinde biriken sebumun da azaldığını ifade etmektedirler. Cilde doğal ışıltı ve parlaklık sağlayan jelin gündelik kullanım için uygun ve pratik bir ürün olması da beğeni kazanan özellikleri arasındadır.

  Garnier Exfo Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Faydaları Nelerdir?

  Fırçalı başlığa sahip bu ürünün doğru ve düzenli kullanımı halinde görülmesi beklenen faydalar şu şekilde:

  • Ölü cilt hücrelerini etkili şekilde temizler.
  • Kirleri ve makyaj kalıntılarını ciltten derinlemesine temizler.
  • Yüzeydeki sebum seviyesini azaltır.
  • Sivilcelerin giderilmesine ve koyu lekeler ile mücadele etmeye yardımcı olur.
  • Güneş lekelerinin yanı sıra yaşlılık etkileri üzerinde de etkili olan bu ürün, derinlemesine cilt temizliği sağlar.
  • Hem siyah hem beyaz noktaları temizleyerek ortadan kaldırır.
  • Cilt için son derece faydalı olduğu ispatlanan salisilik asit ve yaban mersini türevi bir madde olan ‘herbasoothe’ içermektedir.
  • Hem jel hem fırça kısmı nazik ve hafif peeling için mükemmel araçlardır.
  • Antibakteriyel özellikler sayesinde cilt bakterilerden ve bakterilerin yol açtığı sivilcelerden arınır.
  • Cilt yumuşak, yenilenmiş ve canlı bir hal alır.

  Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

  Cildi günlük temizleme işlemine hazırlamak için önce biraz ılık suyla ıslatın ve Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli başlığını da 180 derece çevirin. Açtıktan sonra fırçayı da ıslatın ve baş aşağı tutun. Paketin içerisinden jel çıkana kadar şişeyi hafifçe sıkın ve çıkan ürünü tüm yüze sürün. Fırçanın başlığını kapalı konuma getirmek için 180 derece döndürün ve ıslak yüze dairesel masaj hareketleriyle uygulama yapın. Yüzünüzü iyice duruladıktan sonra fırçayı da durulayarak temizlemeyi unutmayın.

  Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nerede Satılır?

  Garnier Fırçalı yüz temizleme jeli Bim veya Gratis gibi erişilebilir marketlerde satılmamakta, ürünü satın almak için online kozmetik mağazalarından sipariş vermek daha rahat erişim sağlamaktadır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.