Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  10.08.2020
  4.430
  Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  Makalede Neler Var

  Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer? Kadınların oldukça sık karşılaştığı ve yaygın şekilde görülen bir sorun olan genital bölge kararması bazıları için ciddi bir sorun olabilir. Bikini bölgesi ve çevresindeki deri rengi koyulaşması estetik olarak büyük kaygılara neden olabilir. Siz de arzuladığınız kusursuz fiziksel görünümün önündeki bu engeli kaldırmak için genital bölge kararması nasıl geçer diyorsanız yanıtı almak için en doğru yerdesiniz.

  Partnerinizle birlikte yaşadığınız cinsel yakınlaşmalar sırasında genital bölgedeki herhangi bir kusur sizi istemsiz şekilde rahatsız edebilir. Öncelikle her durumda harika göründüğünüzü, sizi siz yapan tüm detayların kendine has ve bir o kadar normal olduğunu asla unutmamanızı dileriz. Ancak siz yine de tercihen renk olarak daha pürüzsüz bir bikini bölgesine sahip olmayı diliyorsanız bu önerilerimizi de deneyebilirsiniz.

  Genital Bölge Kararması Neden Olur?

  Cilt hassasiyeti olan kadınların genital bölgelerinin temizliği konusunda ekstra hassas olmaları gerekmekte, kararmaların altında pek çok neden yatsa da temizlik veya epilasyon bu nedenler arasında başı çekmektedir.

  Hamilelikte genital bölge kararması da yine yaygın olarak görülen ve hormonlardan ileri gelen bir sorundur. Hormonların kontrolünde olan bir diğer durum da terleme olup, aşırı terleme sorunu olanların sıklıkla pişik gibi cilt sorunları yaşıyor olması da vajinal kararma nedenlerinden olabilir.

  Diğer vajina rengi koyulaşması nedenleri ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Yanlış iç çamaşırı seçimi (Pamuklu kumaşlar yerine polyester seçmek)
  • Genital bölgede mantar oluşumu
  • Cilt rahatsızlıkları
  • Jilet yöntemi ile yapılan epilasyonda hatalar
  • Yanlış tüy dökme veya sarartma ürünlerinin kullanılması
  • Genital bölge cildinin tahriş olması

  Vajinal Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  Öncelikle vajinal bölgenin her ne durumda olursa olsun doğru ürünler ve yöntemlerle mutlaka temiz tutulması gerektiği unutulmamalıdır. Tüm hijyen kurallarına dikkat etmiş olmasına rağmen genital bölge kararması yaşayan kişilerin deneyebileceği bazı bitkisel yöntemler de mevcuttur.

  Limon suyu: Cildi beyazlatma konusunda hem yoğun vitamin içeriği hem asit etkisi ile oldukça popüler olan limon, sorunlu bölgede doğallığı sayesinde kullanılabilir. Ölü hücrelerden arındırılan ve vitamine doyan cildin kararmalardan daha hızlı kurtarılacağını düşünerek sorunlu bölgeye limon suyuyla 3 ila 4 dakika masaj yapabilirsiniz. Eğer cildiniz üzerinde açık yara, enfeksiyon veya kesi yarası mevcutsa bu yöntemden kesinlikle uzak durmanızı öneririz.

  Ağda kullanımı: Ölü deriyi uzaklaştırmada ve cildin üst katmanını etkili şekilde temizlemede kullanılan ağda, her ne kadar yalnızca epilasyon amaçlı bir ürün gibi görünse de bir o kadar güzellik ürünü olarak da görevini görebilir. Özellikle jilet kullanımından dolayı cilt tahrişi yaşayan ve bu tahriş nedeniyle vajinal kararma sorunu yaşayan kadınlar için ağda etkili bir cildi arındırma yöntemi olacaktır.

  Kese yapmak: Her ne kadar genital bölgenizin hijyenine dikkat ediyor olsanız da bazen gözenekler tıkanır ve bu bölgede etkili bir temizlik için daha derinlemesine bir temizlik gerekebilir. Bu durumda keselemenin cildi arındırma ve etkili temizleme etkisinden yararlanabilirsiniz. Eğer genital bölge temizleyici olarak ayrı bir ürüne sahip değilseniz, yüzünüz de yine genital bölge gibi hassas deriye sahip olduğu için yüzünüzde kullandığınız bir temizleme jelini cilt bariyeri olarak kullanabilir ve birkaç dakikalık keseleme işlemi ile temizliği sağlayabilirsiniz.

  Yoğurt ve limon: Dilerseniz ayrı ayrı uygulayarak etkilerini görebileceğiniz bazı malzemeleri bir araya getirip maske olarak da kullanabilirsiniz. Bu tarifimizde 1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırabilir, bu karışımı bir maske gibi sürüp kuruduktan sonra yıkayabilirsiniz. Uygulamayı gün aşırı yapabilir ve uygulama sonrası bebe pudrası kullanabilirsiniz. Maskenin yalnızca genital bölge için değil, diğer kararan cilt bölgeleri için de etkili olduğunu eklemekte fayda var.

  Zerdeçal: Cilt maskesi yapmak için limonla birlikte maske yapımında kullanabileceğiniz bir diğer beyazlatıcı malzeme ise zerdeçal olabilir. Zerdeçal ve limon suyu kullanarak macun kıvamı vermiş olduğunuz maskeyi kararma sorunu olan bölgeye sürüp 10 dakikalık bir bekleme sonrasında ılık suyla durulama yapabilir ve haftada 3 defa bu yöntemi tekrarlayabilirsiniz.

  Tüm doğal yöntemleri denemiş ve sonuç alamamış olabilirsiniz. Yine de size özel farklı medikal yöntemler olduğunu unutmamalı ve hemen telaşa kapılmamalısınız. Cilt rengini belirleyen pigmentlerin daha düzenli şekilde üretilmesini sağlayan lazerle cilt beyazlatma yöntemi yalnızca vulva çevresinde rengin düzenlenmesini sağlamakla kalmaz, ayrıca tüylerde de belirgin azalma ve incelme konusunda yardımcı olabilir.

  Siz de farklı yöntemleri deneyebilir ve artık daha bilinçli bir şekilde vajina beyazlatma yöntemlerinden yardım alabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.