Gıdı Eritmek için Doğal Yöntemler Nelerdir?

27.09.2019
11.114
Gıdı Eritmek için Doğal Yöntemler Nelerdir?

Gıdı Eritmek için Doğal Yöntemler Nelerdir? Gıdılı görünüm fazla kilo sorunu olan ya da kilo verdiği için yüz çevresinde sarkmaları olan herkesin ortak sorunu. Simayı ve verilen pozları oldukça etkileyen gıdı nedir peki? Siz de gıdı eritmek için masraflı ve acılı yöntemlerin aksin, gıdı eritmek için doğal yöntemler hakkında bilgi almak için hemen yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Gıdı Nedir?

Submentak yani çene altı yağları olarak bilinen gıdının çene bölgesinde yağlanma olarak özetlenmesi mümkün. Kişinin kilo alması ya da ani kilo kaybı halinde gıdı bölgesinde sarkmaları sıklıkla görüyoruz. Elbette kilodan bağımsız olan gıdı sarkması nedenleri de düşünülürse, bunun ne kadar yaygın bir estetik sorun olduğunu anlamak zor değil. Gıdı bölgesindeki sarkmanın kilodan bağımsız nedenleri ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Yaşın ilerlemesi
  • Yanlış ve kötü duruş
  • Ailenin genetik olarak yatkınlığı

Zamanla belirgin bir görünüme ulaşan gıdının, taşıyan kişiyi oldukça rahatsız ettiğini biliyoruz. Ayrıca bu bölgede tahriş ve isilik gibi deri sorunlarına yol açabildiğinden gıdıya bir sağlık sorunu demek de yanlış olmayacaktır. Çenenin altında biriken yağlardan kurtulmak ve gıdı eritmek için uygulayabileceğiniz basit ve etkili yöntemleri ise sizler için bir araya getirdik.

Gıdı Eriten Doğal Yöntemler Nelerdir?

 

Bazı bitkisel ürünler, gıdı bölgesindeki yağlanmayı eritmenize yardımcı olacak ve aynı zamanda bu bölgedeki cildin bakımını yapmasıyla avantaj sağlayacaktır. Bakalım bu gıdı eriten yöntemler içerisinde siz hangisini beğeneceksiniz?

Buğday Tohumu Yağı

Bu kürü uygulamak için göz kararı buğday tohumu yağını alın ve çeneden alna doğru cildinizi hafifçe çekerek uygulamaya başlayın. Yaklaşık 5 ila 10 dakika bu masaja devam edin ve gün içinde en az 1 kere bu uygulamaya devam etmeyi unutmayın.

İçerisinde bulunan yoğun E vitamini sayesinde cildi beslerken aynı zamanda sıkılaştıran bu mucize yağ, bölgenin sıkılaşmasının yanında çok daha pürüzsüz olmasını da sağlar.

Yumurta Akı

Yumurtayı cilde uygulamak için birkaç farklı malzemeye ihtiyacımız olacaktır.

Gereken Malzemeler:

  • 1 yumurtanın akı
  • 1 çorba kaşığı süt
  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • 1 çorba kaşığı bal

Öncelikle bir yumurtayı sarısından ayırıp akını bir kabın içine alın ve diğer malzemeleri ilave edip çırpmaya başlayın. Bu karışımı başta çene çevresi olmak üzere boyun ve dekolte bölgelerine uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra bol suyla durulayın ve kürün etkilerini görebilmek için mutlaka her gün uygulayın.

Yumurta beyazının sıkılaştırma ve gözenek temizleme etkileri boyun kısmının çok daha genç görünmesine yardımcı olacaktır.

Masaj Yapmak

Gıdıyı eritebilmek için çenenin alt kısmına masaj yapmak oldukça akıllıca bir yöntem olabilir. Gıdı toparlama konusunda cildi dışarıdan yönlendirmek ve dolaşımı etkilemek oldukça önemlidir. Bu bakımdan yağları eritmek için yapacağınız her uygulamaya ek, aklınıza gelen her zamanda küçük hareketlerle masaja başlayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Bu kürü uygulamak için tüm ihtiyacınız 1 çay kaşığı yeşil çay ve 1 bardak sıcak su olacak. Önce bu ikisin birlikte demleyin ve demleme için yalnızca 10 dakika bekletmenizin yeterli olacağını unutmayın. Dilerseniz çayın  içerisine birkaç damla bal da ekleyebilirsiniz. Şimdi bu karışımı için ve gün içinde 3 kere tekrarlayın.

Düzenli olarak yeşil çay tüketmek, içerisinde bulunan antioksidanlarla ciltte gençleştirici etki sağlarken, aynı zamanda kilo kaybına teşvik etmesiyle de gıdı eritme yöntemleri içerisinde en sağlıklılarından biri olmaktadır.

Zeytinyağı

Bir miktar zeytinyağı alın ve ocakta ısıtın. Sürülebilecek ısıyı geçmeden ocaktan alın ve boyun bölgesine masaj yaparak sürün. Birkaç saat beklettikten sonra durulayın ve gün içinde mümkünse en az birkaç kez uygulamayı tekrarlayın.

Zeytinyağının hem antioksidanlar hem de E vitamini bakımından içeriğinin zengin olması cildi hem sıkılaştırır hem de farklı zararlı etmenlerden korur. Siz de diyetinize ek olarak zeytinyağı ile masaj sayesinde kilo verirken aynı anda gıdılardan kurtulabilirsiniz.

E Vitamini

Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz E vitamini kapsülleri ya da yağı ile siz de çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için temin ettiğiniz yağ ya da kapsülleri sorunlu bölge üzerine masaj yaparak uygulamanız yeterli. Çene ve üst boyun kısımlarına üründen yoğun olarak sürmeyi ihmal etmeyin ve uygulamayı her gün tekrarlayın.

Sakız Çiğnemek

Sakız çiğnemenin bir yöntem olarak kulağa ilginç geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak gıdı eriten hareketler içerisinde hem gün içinde en çok uygulanabilir olanı hem de en kolay olanı sakız çiğnemektir. Sakızla birlikte boyun ve çene kasları gerileceğinden bu bölgeler için harika birer egzersiz olacaktır.

Kavun

Meyvelerin yüksek vitamin ve mineral oranını bu defa cilt için kullanıyoruz. Yalnızca yarım bardak kadar dilimlere ayrılmış kavunu blendır içinde püre haline getirene kadar ezin. Dilerseniz kıvamını yakalamak için biraz su ilave edebilirsiniz. Sonra bu püreyi bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayın ve yarım saat bekledikten sonra durulayın. Bu kürü ise her gün ve günde 1 kere uygulamaya özen gösterin. Yine antioksidanlar bakımından zengin bir içeriği olan kavun, cildin sarkmasını önlemek için nemlendirme gücünü gösterecektir.

Kakao Yağı

Bir kaba birkaç kaşık kakao yağı ekleyin ve biraz ısıtın. Sonra masaj yaparak uygulayın ve 30 ila 60 dakika kadar cildinizin üzerinde bekletin. Bu işlemi günde 1 kere yapmanız yeterli olacaktır. Yine E vitamini açısından zengin bir ürün olan kakao yağıyla birlikte gıdı eritme operasyonu seçeneği tamamen rafa kalkabilir.

Siz de gün içinde yediklerinizi yağ ve kalori oranına dikkat ederek sağlıklı bir diyet uygulayabilir, ek olarak bahsettiğimiz yöntemlerle hoşlanmadığınız gıdı görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Ayrıca doğru duruşun çene altında sarkmaları önlemek için önemli olduğunu unutmayın ve hafif egzersizlerin yanı sıra duruşunuzu düzeltmeye de dikkat edin.

YORUMLAR

  1. Adnan Tunç dedi ki:

    Harika bilgiler için çok teşekkür ederim

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet