Gündüz Tek Öğün Yiyerek Zayıfladım

15.11.2018
10.515
Gündüz Tek Öğün Yiyerek Zayıfladım

Günde Bir Öğün Yiyerek Zayıfladım

Günde tek öğün beslenme, sağlıklı bir zayıflama yöntemi olmamakla birlikte şok diyetler kapsamında yer alan bir diyet olarak, pek çok kadının güzelleşmek adına tercih ettiği bir diyet olarak kabul ediliyor.

Uzun bir süre boyunca uygulandığı takdirde kişinin sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bu diyet şekli kişinin zaman içerisinde vücut organlarının görevini yerine getiremez hale bile getiriyor.

Bu yüzden gündüz tek öğün yiyerek zayıflayan kişilerin bu diyeti maksimum arka arkaya 3-4 gün sürdürmeleri ardından da en az 1 hafta diyete ara vermeleri gerekiyor.

Sizler de gündüz tek öğün yiyerek zayıflamak istiyorsanız, bu yazımızı mutlaka dikkate almanızı ve önerilerimize kulak vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Peki, gerçekten de gündüz tek öğün yiyerek zayıflamak mümkün mü?

Tek Öğün Yiyerek Zayıflama

Çevrenizde gündüz tek öğün yiyerek zayıfladım, diyen pek çok kişi yer alıyor olabilir. Gerçekten de günde tek öğün yiyerek zayıflama, kısa sürede fazlalık kilolarınızı vermeniz anlamına gelir. Lakin uzun vadede tek öğün yiyerek kilo verme, maalesef ki ciddi sağlık sorunlarını tetikler. Kan şekerindeki ani düşüş, tansiyon düşüklüğü, bilinç kaybı hatta ölüm ile sonuçlanabilecek tehlikelere maruz kalabilirsiniz.

Bu yüzden tek öğün yiyerek zayıflamak istiyorsanız, mutlaka bir diyetisyenden yardım almanızı öneriyoruz. Aksi halde sağlığınızı ciddi anlamda kaybedebilirsiniz.

Günde Bir Öğün Yemek Zararlımı

Tek bir öğünle beslenme, maalesef ki günlük ihtiyaç duyduğumuz kalori miktarını besinlerden karşılayamamamız anlamına geliyor. Bu durum ise vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde edememesine yol açıyor. Sonuç olarak kısa vadede baş dönmesi, halsizlik, yorgunluk, uzun vadede ise daha ciddi problemlerle karşılaşabiliyoruz.

Tek öğün yiyerek zayıflama, fiziksel sağlığımızın yanı sıra ruhsal sağlığımızı da tehdit ediyor. Yeterli beslenemediğimiz için depresyon, anksiyete başta olmak üzere pek çok ruhsal sağlık sorununa daha kolay bir şekilde yakalanabiliyoruz.

Gündüz tek öğün yiyerek zayıflama teoride iyi bir fikir gibi görünse de pratikte bizi her şekilde mağdur ediyor. Üstelik 3-4 günlük diyet sonrasında tekrar normal beslenme düzenimize geri döndüğümüzde verdiğimiz kiloları da kolaylıkla geri alıyoruz.

Herkesin bağışıklık sistemi yeterince güçlü olmadığından vitamin ve mineraller açısından eksik beslenme, pek çok sağlık sorununa yani hastalıklara daha kolay bir şekilde yakalanmamızı da beraberinde getiriyor.

Tek Öğün Yemek Zararlımı

Sağlığınızı riske atmamak adına gündüz tek öğün yiyerek zayıfladım diyen kişilere pek de kulak asmamanızı, zayıflamak istiyorsanız, sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacak diyetleri denemenizi öneriyoruz.

Sağlıklı Zayıflamanın Kuralları:

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, günlük harcadığınız kalorinin aldığınız kaloriden daha fazla olmasına özen göstermelisiniz. Yani kendinizi aç bırakarak kalori almamak yerine daha hareketli bir yaşam sürmeli, gün içerisinde en az 30 dakikalık yürüyüşlere çıkmalı, bol bol egzersiz yapmalısınız.

Gün içerisinde vücudunuzu susuz bırakmamak, besinlerin sindirimini kolaylaştırmak ve tuvalete daha rahat bir şekilde düzenli bir şekilde çıkabilmek adına bol bol su içmelisiniz. Günde en az 2 litre su tükettiğiniz, egzersiz yaptığınız takdirde kalori yakımını hızlandırabilir, sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Günde 2 Öğün Yiyerek Zayıflama

Günde tek öğün yiyerek zayıflamaya çalışmak yerine 2 öğün yiyerek, hem vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kaloriyi alabilir hem de zayıflayabilirsiniz.

Taş Devri diyeti olarak isimlendirilen bu diyet, bol miktarda protein içeren besinler ve taze sebze yemekleri tüketimi ile zayıflamanızı temel alıyor.

Karbonhidrat tüketimine sınır koyan diyette ekmeği mümkün olduğunca az tüketmeniz, şeker, tuz ve unu hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Düzenli yağsız et ve sebze tüketimi ile kolaylıkla kilo verebiliyorsunuz.

Taş Devri Diyeti’nin olmazsa olmazlarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle un ve şeker tüketiminden kaçınarak, insülin direncini kırmanız gerekiyor.
  • Güne mutlaka sağlam bir kahvaltı ile başlamanız, gün boyunca açlığa direnmenize yardımcı oluyor.
  • Hafif bir akşam yemeği menüsü ile diyetinizi tamamlamanız, yağ yakımını hızlandırıyor.
  • Tatlandırıcı ve katkı maddesi içeren besinlerden uzak durmanız gerekiyor.
  • Pastörize süt tüketiminden kaçınmanız, süt yerine yoğurt gibi süt ürünleri tüketmeniz, diyetinizin başarıyla sonuçlanmasına yardımcı oluyor.
  • Alkol ve sigara tüketimini bırakmanız, işlenmiş soya ürünleri tüketmemeniz, günde en az 7-8 saat uyumanız gerekiyor.
  • Mikrodalga fırın gibi hızlı pişirme yöntemleri yerine buharda pişirme ve buğulama gibi sağlıklı pişirme yöntemlerini tercih etmeniz, hem sağlıklı yaşamanızı hem de kolaylıkla zayıflamanızı sağlıyor.
  • Teflon ve alüminyum tencereler yerine yemeklerinizi güveç, cam ya da kalaylı bakır tencerelerde pişirmeniz sağlığınız açısından önem arz ediyor.

Sizler de Taş Devri Diyeti olarak isimlendirilen günde 2 öğün yiyerek zayıflama yöntemi sayesinde kolaylıkla kilo verebilirsiniz.

UYARI:

Hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, kronik bir rahatsızlığınız mevcutsa günde tek öğün ya da iki öğün yiyerek zayıflamayı asla düşünmemelisiniz. Şok diyetler başta olmak üzere herhangi bir diyet programına başlamadan önce mutlaka bir diyetisyene danışmalı, diyetisyeninizi sizdeki mevcut sağlık sorunları ile ilgili olarak bilgilendirmelisiniz.

Günde tek öğün yiyerek zayıfladım başlıklı bu yazımızda günde tek öğün yiyerek zayıflamanın zararlarıyla ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmeye çalıştık.

Yazımızın açıklayıcı ve bilgilendirici olması dileğimizle…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet