Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

  25.05.2019
  3.026
  Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

  Güneş Lekelerine Kesin Çözüm Güneş lekelerinin tedavi edilmesi için çözüm arayışı, sıklıkla güneş ışığına maruz kalan pek çok kişinin ortak noktası. Güneş ışınlarının ciltte meydana getirmiş olduğu ve istenmeyen lekeleri neyse ki hem kozmetik hem de teknoloji dünyasının gelişmesi sayesinde oldukça etkili bir şekilde ortada kaldırılabiliyor. Güneş lekelerine kesin çözüm arıyorsanız sizler için hazırladığımız bu detaylı rehberde siz de tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

  Güneş Lekelerin için En Etkili Yöntemler

  Yalnızca yüz değil aynı zamanda boyun, omuz, sırt gibi cildin farklı bölgelerinde de görülebilen bir sorun olan güneş lekeleri, durumun ciddiyetine göre tedavi gerektirebilir. Belirgin ve koyu lekeler cilt üzerinde istenmeyen görünümlere yol açabilmektedir. Biz de sizler için güneş lekelerine kesin çözüm var mı sorusunun yanıtını açıklıyoruz.

  Medikal Leke Merhemleri

  Hücrelerin yenilenmesini, hasar gören dokuların onarılmasını sağlayan Madecassol vb. kremler sayesinde yanık izi gibi güneş izleri de tedavi edilebilmektedir. Hem reçeteli hem reçetesiz olarak temin edilebilen bu kremler sayesinde cildin üst katmanları yenilenmekte ve her türlü hasardan ileri gelen izler geçirilmektedir. Yalnızca Madecassol değil, Fito krem ya da Expigment gibi farklı pek çok medikal ya da kozmetik amaçlı krem ile güneş lekeleri için çözüm bulabilirsiniz.

  Doğal Leke Giderici Maskeler

  Cilt için en yararlı olarak görülen vitaminler A ve E vitaminleridir. Bu vitaminlerin harici ya da dahili olarak yeterince alınması halinde pek çok cilt problemi doğal olarak çözülebilmektedir. Düzenli olarak bu vitaminleri içeren besinler tüketmek cildi genel olarak beyazlatacağı gibi güneşten kaynaklanan lekelerin de tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Ancak bu vitaminlerin yalnızca besinlerden alınması, lekelerin hızlıca giderilmesi için yeterli olmayabilir. Özellikle koyu renk ve eski yıllardan kalan lekeler için bu vitaminleri içeren doğal maskeler hazırlamanız daha akıllıca olabilir. Vitaminleri kapsül olarak kolayca eczanelerden temin edebilir, sonrasında maske karışımınızın içerisinde kullanabilirsiniz.

  Bazı bitkisel maske ve kremlerin de cilt yüzeyindeki lekeleri gidermede etkisi bulunmaktadır. Kantaron yağı gibi bitkisel ürünler sayesinde ciddi boyutta olmayan ton farklılıkları giderilebilir, hatta fazla bronzlaştığını düşünenler genel bir cilt rengi açılması elde edebilirler.

  Karbon Peeling Yöntemi

  Cildin üst kısmına uygulanmakta olan ve ana malzemesi karbon olan karışım, lazer kullanarak buharlaştırılmakta ve sonrasında hem ses hem de ısı dalgalarını kullanarak lekeli bölgelerin tedavisi için cilde uygulanmaktadır. Karbon peeling adı verilen bu yöntem güneş lekeleri için tedavi olarak oldukça etkili bir seçenektir. Bu yöntem cildin maruz kaldığı tahribatı önlediği gibi cildin genel olarak parlak, canlı ve aydınlanmış görünmesini de sağlamaktadır.

  Fraksiyonel Lazer Yöntemi

  Diğer yöntemlere göre nispeten ağrılı da olsa sonuçları oldukça tatmin edici olan bu yöntem ile güneş lekelerine karşı en basit çözüm yöntemini keşfetmiş olabilirsiniz. Biraz sert bir yöntem olarak görülse de kesin çözüm arayanların istediği bu yolla, cildin en üst katmanı buharlaştırılmaktadır. Bu sayede yeni bir doku oluşması için vücuda fırsat verilmekte, leke ve izler ise kalıcı olarak ortadan kalkmaktadır. Lazerin kullanım alanının yalnızca güneş ışınlarından ileri gelen lekeler olmaması, bu yolla diğer görünüm kursularının da yok olması, yöntemin bir diğer ön plana çıkan avantajıdır.

  Kimyasal Peeling Yöntemi

  TCA peeling olarak de güzellik sektöründe duyabileceğiniz bu uygulama, aslında ciltte bilinçli hasar yaratarak yeni bir cilt oluşumunu destekleyen yöntemlerden biri. Güneş lekeleri için peeling elbette birtakım kimyasallarla gerçekleştirilmesi gereken derin bir uygulama. Bu nedenle bu uygulamanın işini bilen uzman ellerce yapılması ekstra önem taşıyor. Yöntemin deriyi yeniden oluşturması ve yeni bir katman ortaya koyması sayesinde tırnak izlerinden çillere, yanık izlerinden sivilcelere pek çok sorun aynı anda tedavi edilebiliyor.

  Dermapen Uygulaması

  Dermapen adı verilen bir diğer cilt yenileyici uygulama ise, epidermis üzerinde küçük yaralar oluşturarak cildin kolajen ve elastin üretimini arttırmayı amaçlıyor. Mikro uçlu iğnelerin cildin onarılmış bir doku inşa etmesi için cilde mikro hasar verdiği bu yöntem sayesinde pek çok farklı etmenden ileri gelen lekeler son buluyor.

  Mezoterapi Yöntemi

  Hem iğneli hem de iğnesiz olarak uygulanabilen bu yöntem, lekelerin giderilmesi için kullanılması gereken birtakım maddelerin cildin sorunlu bölgelerine direkt olarak uygulanması için enjeksiyon yöntemine dayanıyor. Derinin alt katmanlarına kadar inme imkanı bulan bu maddeler harici bir uygulamaya göre çok daha hızlı ve etkili sonuçlar veriyor. Ayrıca bu yöntem cildin genel olarak da renginin açılmasına yardımcı oluyor.

  PRP Tedavisi

  Başvuran kişinin kendi kanından ilaç elde etmeye dayanan PRP uygulamasında, alınan kanın plazması ayrılır ve sonrasında alyuvarlar ile akyuvarlar ayrıştırılır. Sonrasında cildi yenileme özelliği gösteren maddelerden elde edilen bu ilaç ilgili bölgelere enjekte edilmektedir. Bahsedilen bu yöntemde kişinin kendi kanının kullanılıyor olması ve tedavinin ciltte genel bir yenilenme sağlıyor olması nedeniyle, yöntem oldukça faydalı ve güvenilir bulunmaktadır.

  Siz de bahsetmiş ve detayları ile anlatmış olduğumuz güneş lekelerine kesin çözüm önerilerinden herhangi birini deneyebilir, sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz. Ancak bu yöntemlere ihtiyaç duymamak ya da var olan sorunun büyümesine izin vermemek adına öncelikle güneş ışınlarından doğru şekilde korunmayı alışkanlık haline getirmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Güneşin dik olduğu saatlerde dışarı çıkmamak, güneş koruyucu ürünleri her mevsim kullanmaya özen göstermek, güneş lekelerinin oluşmaya başladığı bölgelerde Fito krem gibi yanıkları tedavi edici özelliği bulunan kremleri kullanmak, sorun oluşmadan önlemek için önemlidir. Siz de bu gibi ya da bildiğiniz diğer küçük önlemlerle cilt yanıklarını ya da güneş lekesi tedavisi gerektiren izleri oluşmadan önleyebilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.