Hakkımızda

  Hepimiz daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmenin hayalini kursak da maalesef ki çoğu zaman yanlış beslenme alışkanlıklarımız, düzensiz yaşam stilimiz, monotonlaşan hayatımız, ara sıra uyguladığımız yanlış diyetler yüzünden erken yaşlarda sağlığımızı kaybetme tehlikesi ile yüzleşmek zorunda kalabiliyoruz.

  Bazen kaybettiğimiz sağlığımızı geri kazanmak adına çevremizden duyduğumuz pek çok diyeti denemeye koyuluyor lakin çoğu zaman diyetimize sadık kalmadığımız için yüksek tansiyon, şeker, kolesterol başta olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına yakalanabiliyoruz.

  Bizler ‘Güzel Diyet’ ekibi olarak; sağlıklı ve uzun bir yaşama sahip olabilmenin en güvenilir ve en etkili yöntemlerini sizlerle paylaşmak için alanında uzman editör ve yazarlarımız tarafından kaleme alınan diyet önerilerini, zayıflama tekniklerini ve egzersiz çeşitlerini sitemizde yayınlıyor, size rehberlik ediyoruz.

  Sitemizde tamamen alanında uzman diyetisyenlerin diyet önerilerini bulabilir, daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

  Fazlalık Kilolarınızı mı Dert Ediyorsunuz? Diyet ve Egzersiz Önerilerimizi Göz Atın!

  Son yılların en ciddi ve en yaygın sağlık sorunları arasında yer alan obezite, yalnızca dış görünümümüzü olumsuz bir şekilde etkilemekle kalmıyor, kalp krizi, yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı, kolesterol gibi hastalıkları da tetikliyor.

  Daha çok fazlalık kilolarımızdan kurtulmak adına uygulamaya koyulduğumuz diyet programları ise sadece vücudumuzdaki yağları yakmamıza yardımcı olmuyor, bir yandan da detoks etkisi göstererek, vücudumuzu toksinlerden ve mikroplardan arındırıyor.

  Ancak uzmanlar, şok diyet listelerinin uzun bir zaman dilimi için uygulanmaması gerektiğini sıklıkla vurgulayarak, şok diyetlerinin birtakım yan etkiler doğurabileceğinin de altını çiziyor.

  Bu yüzden sitemizde yer alan diyet önerilerimizi doktorunuza danışmadan asla uygulamamanızı tavsiye ediyoruz.

  UYARI:
  Özellikle herhangi bir sağlık sorununuz bulunuyorsa, düzenli olarak reçeteli ya da reçetesiz ilaçlar kullanıyorsanız, sitemizde sizlerin bilgisine sunduğumuz diyet listelerinin sizin için uygun olup olmadığını doktorunuzdan öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz.

  En Lezzetli Diyet Tatlılarını Sizlerle Buluşturuyoruz

  Maalesef ki diyetimiz esnasında bizi en çok zorlayan konulardan biri tatlı çeşitlerinden ve çikolatalardan uzak durmak olarak karşımıza çıkıyor.

  Bu yüzden de ara sıra haftada birkaç sefer de olsa çikolata ya da tatlı tüketmekten kendimizi alıkoyamıyor, ne yazık ki hafta boyunca kaybettiğimiz kilolarımızı geri alıyoruz. Sonuç olarak tüm çabalarımız, başarısızlıkla sonuçlanmış oluyor.

  Şayet sizin de tatlıya ve çikolataya düşkünlüğünüz varsa, kalorisi düşük olan yani kilo almanıza neden olmayacak diyet tatlı çeşitlerini sitemizde bulabilir, tatlı krizlerinizi yatıştırabilirsiniz.

  Zayıflatan Çay Tariflerimiz ile Her Daim Formda Kalın!

  Son derece şifalı olan bitki çaylarının metabolizmamızı hızlandırarak, yağ yakım sürecini kısalttığını biliyor muydunuz?

  Özellikle yeşil çay, elma çayı, rezene çayı gibi pek çok çay; sindirim sistemimizi uyaran özellikleri sayesinde kabızlık, şişkinlik, gaz gibi sağlık sorunlarına iyi geliyor, yemeklerden sonra tüketildiklerinde ise yediğimiz besinlerin kolaylıkla sindirilmesini sağlıyor.

  En etkili zayıflama çayları listemize göz atarak, sizler de öğünlerden sonra afiyetle tüketebileceğiniz, aynı zamanda sizi tok tutan çay tariflerini öğrenebilirsiniz.

  Besinlerin Faydalarını Öğrenerek, Bilinçlenin

  Ispanağın kaslarımızı ve kemiklerimizi nasıl da güçlendirdiğini ‘Temel Reis’ten çoğumuz bilsek de maalesef ki tükettiğimiz diğer besinlerin sağlığımıza katkıları hakkında pek bir bilgiye sahip değiliz.

  Çoğu zaman tükettiğimiz besin seçimindeki dikkatsizliğimiz, vücudumuzun yeterli vitamin ve mineralleri alamamasına neden oluyor.

  Bazı besinler, sebzeler ya da çaylar ise tıpkı hiç tüketilmediğinde olduğu gibi aşırı tüketildiklerinde de bize zarar verebiliyor.

  Hangi besinlerde hangi vitamin ve minerallerin yer aldığını, protein açısından zengin olan besinleri ve besinlerin genel sağlığımıza faydalarını da sitemizden öğrenebilirsiniz.

  Hangi Besin Kaç Kalori Hesaplamadan, Tüketmeyin!

  Diyet listelerinde genellikle rastlayamadığımız makarna, ekmek, hamur işi vb. besinlerin yüksek oranda kalori içerdiğini yani kilo alımını kolaylaştırdığını çoğumuz biliyoruz. Lakin pek çok besinin kaç kalori olduğunu bilmeden bu besinleri tükettiğimiz için de zaman zaman kilo alabiliyoruz.

  Hatta bazen kilo aldırdığını bilmediğimiz besinleri tükettiğimiz için de kısa sürede tartıya çıktığımızda tartıda en az birkaç kilo fazlalıkla karşılaşabiliyoruz.

  Hangi besinlerin yüksek kalori içerdiğini hangi besinlerin düşük kalorili olduğunu öğrenmek için sitemizdeki ‘Kaç kalori?’ kategorimizi inceleyebilirsiniz.

  Kilo Alma Yöntemlerini de Sizler için Araştırdık

  Son dönemlerin ortak sağlık sorunları arasında obezite ilk sıralarda bulunsa da aramızda ne yerse yesin bir türlü kilo almayanlar da bulunmuyor değil.

  Ne yaparsanız yapın bir türlü kilo alamıyorsanız, kilo alma yöntemleri kategorimizde birkaç ayda en az 3-5 kilo hatta 10 kilo bilme almanızı sağlayacak besinleri, kilo aldıran diyetleri, en etkili kilo alma yöntemlerini ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

  Güncel Sağlık Haberlerimizi Takipte Kalın

  Yeni hastalıkların yanı sıra yepyeni tedavi yöntemlerinin de keşfedildiği modern dünyada hastalıklara yakalanmadan önce önlem almak için mutlaka güncel sağlık haberlerinden haberdar olmamız gerekiyor.

  Hastalıklardan korunma yöntemlerinin yanı sıra pek çok hastalığın tedavisi de kaliteli sağlık siteleri aracılığıyla tek bir tıkla bize ulaşıyor.

  Yabancı ve sağlam kaynaklardan elde ettiği bilgileri anlaşılır, sade bir dille kaleme alan uzman yazarlarımız, güncel sağlık haberlerini de bilginize sunuyor.

  Diyet, sağlık ve egzersiz dünyasına dair kapsamlı ve güncel bilgi edinmek adına sitemizi takipte kalın, hemen şimdi ‘Sağlığınıza Sahip Çıkın’!

  Editör/Yazar: Ayten YILDIRIM