Instagram Hesabı Nasıl Silinir

  21.04.2019
  1.270
  Instagram Hesabı Nasıl Silinir

  Instagram Hesabı Nasıl Silinir Sosyal medya dünyasında yer almak birçoğumuza cazip gelse de bazen bu hesapların bizlere açtığı sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Ancak endişe etmemek gerek, çünkü bu hesapların açılması kadar kapatılmasının pratik olduğunu bilmeniz gerekiyor. Elbette doğru adımları ve yollarını bildiğiniz sürece…

  Facebook, Twitter ve Instagram kullanıcıları için aslında bu şirketlerin para kazanması adına, hesap açarken, pek çok kolaylık sağlıyor. Yine kullanıcılarından olmamak ve kazancı devam ettirmek adına bu hesapların kapanması açılmasına göre daha çok adım gerektirebiliyor. Takip etmeniz gereken daha çok adım olması gözünüzü korkutmasın. Çünkü hesabınızı kapatmak adına kullanacağınız butonlar ana menüde ya da gözle görülür belirgin yerlerde olmasa da aslında bulunması güç yerlerde de değil. Eğer siz de bir hevesle yeni bir sosyal mecraya dahil oluyor ancak burayı zaman kaybı ya da sakıncalı buluyorsanız geç kalmadığınızı unutmayın.

  Hemen şimdi son dönemin en popüler uygulamalarından Instagram’ı nasıl tamamen kapatabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

  Instagram bilindiği gibi son yıllarından belki de en popüler, en çok takipçisi olan diyebileceğimiz sosyal medya platformu. Facebook şirketinin sahipleri tarafından satın alınmış olan ünlü uygulama Instagram hali hazırdaki popülerliğini uzun süre koruyacak gibi görünüyor. Öyle ki uygulamanın aktif kullanıcı sayısı sürekli olarak ivme kazanan bir artış tablosu gösteriyor. Peki Instagram hesabı kapatma işlemi nasıl yapılıyor? Güvenli ve kesin bir şekilde hesabınızı kapatmak hakkında dikkatli olup tüm adımları doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

  Eğer siz de “instagram hesabı nasıl kapatılır” sorusuna yanıt arıyorsanız en güncel ve güvenilir bilgileri bizimle öğrenebilirsiniz.

  Bir instagram hesabını silmek için isterseniz bilgisayarınızı isterseniz cep telefonunuzu kullanmanız mümkün. Yani uygulamanın ara yüzü, her iki cihaz üzerinden de bu işlemin yapılmasına uygun şekilde tasarlanarak bize bir avantaj sunuyor.  Bu noktada hatırlatmamız gereken eğer instagram silme işlemi için telefon yada tableti kullanacaksanız, yalnızca cihazdan uygulamayı silmenin yeterli olmayacağını bilmenizdir. Uygulamayı kaldırmak cihazın uygulamaya erişimini engeller ancak takipçilerin sizin hesabınızı görmesini, erişimini ya da mesaj taleplerini engellemez. Gerçek bir silme işlemi için https://instagram.com/accounts/remove/request/ şeklinde belirttiğimiz linke girerek işe başlamalısınız

  Linke girişinizle birlikte hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız bu sayfada hesap oturumunuz açık şekilde uygulamaları takip etmeye devam edebilirsiniz. Eğer hesabınız hali hazırda açık değilse öncelikle bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapmalısınız.

  Açılan sayfa üzerinde  ‘’hesabını sil’’ gibi bir ibare görebilirsiniz. Sonrasında instagram hesabı silmek isteme nedeninizi soran bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Sistem size uygulamayı neden terk etmek istediğinizi soran ve şıklı bir soru yöneltecektir. Sizin için uygun olan seçeneği işaretlemenizin ardından karşınıza tekrar şifrenizi girmenizi isteyen bir sayfa çıkacaktır. Güvenlik amaçlı tekrar şifrenizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Şifrenizin doğruluğunun onaylanmasının ardından “Hesabımı kalıcı olarak kapat” şeklinde bir ibarenin yer aldığı butona tıklayın.

  Bu onayın ardından instagram kaldırma işlemi sona ermiş olacaktır. Bu noktada bilmeniz gereken önemli bir konu ise silmiş olduğunuz hesapta görünen kullanıcı adı ile farklı bir Instagram hesabını açmanızın mümkün olmadığıdır. Yani bu kullanıcı adı ile uygulamada yer almak ancak uygulamayı hayatınızdan bir süreliğine çıkarmak istiyorsanız hesabı tamamen silmek yerine bir süreliğine dondurmayı düşünmeniz daha faydalı ve akıllıca olacaktır. Aksi halde silinen hesap içerisindeki fotoğraflar, takipçiler, takip edilenler, beğeniler ve yorumlar da tamamen kaybolacaktır. Bu isim ile bu özellikleri aynı hesap içerisinde görmek istiyorsanız hesap dondurma seçeneği hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir.

  Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  Hesabınızın silinmeden, geçici bir süre için görünürlüğünün kaldırılmasına instagram hesabı dondurma işlemi adı verilir. Bu işlemin ardında kişilere karşı görünürlüğünüz olmaz ancak siz istediğiniz zaman yine hesabınıza erişim sağlayabilir ve onu açabilirsiniz.

  Hesabını erişime açtıktan hemen sonra yeniden dondurmak isteyenlere ise kötü bir haberimiz var. instagram dondurma işlemi ne yazık ki yalnızca haftada bir kere yapılabilmektedir. Ancak hesap dondurma işleminden sonra yalnızca fotoğraflarla değil, tüm yorum ve beğenilerle de görülmeye kapalı olacaktır.

  Akıllı Telefon Kullanarak Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  Akıllı telefondan instagram dondurma için öncelikle https://www.instagram.com şeklinde belirtilmiş olan linke gidin ve hesabınıza ait oturumu açın. Sonrasında sağ alt köşede bulunan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın ve kendi profilinizi gösteren sayfaya gidin.

  ‘’Profili düzenle’’ yazan butonuna tıklayın. En alt kısımda yer alan “hesabımı geçici olarak kapat” yazan ibareye tıklayın.

  Hesabınızın neden kapatmak istediğinizi soran şıklı soruya yanıt verin ve tekrar “hesabımı geçici olarak kapat” ibaresinin yer aldığı butonu seçin. Sonrasında karşınıza çıkan onay penceresinden işlemin gerçekleştirilmesi için gerekli onayı verin.

  Bilgisayar Kullanarak Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  Bilgisayarınızdan kullandığınız tarayıcı üzerinden https://www.instagram.com/ şeklinde linki bulunan bağlantı ile uygulamayı açın ve sonrasında hesabınıza ait oturum açın. Sonrasında https://www.instagram.com/accounts/edit/ şeklinde bir sonraki adımı oluşturan bağlantıyı açın ve “hesabımı geçici olarak kapat” yazan butonun üzerine tıklayın. Hesabınızı dondurmanızın nedenini belirttikten sonra gelen onay sayfasında işlem için onay verin.

  Bu şekilde Instagram hesabınızı kapatmayı isteyip istemediğinize karar verebilir, yalnızca bir süre dondurarak deneme yapabilirsiniz. Uzun süre dondurulan hesaplar kendiliğinden silinmektedir. Bu nedenle dondurma işlemi yaparken farklı bir yerde fotoğraflarınızı ya da takip listelerinizi yedeklemenizi öneririz. Böylece geri açmayı dilediğiniz ancak açmayı unuttuğunuz için dondurulan hesapları bir nebze de olsa geri canlandırabilirsiniz.

  Yalnızca birkaç adımdan oluşan bu instagram kapatma işlemi yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Bu yönergeler ise zamanla gelen güncellemelerle değişse bile oldukça benzer ifadelerle yer alacağından bu adımları öğrenmek hesabınızı etkili şekilde yönetmek için her daim işinizi kolaylaştıracaktır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.