İstenmeyen Tüyler İçin Kahve Telvesi Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

  22.09.2020
  12.534
  İstenmeyen Tüyler İçin Kahve Telvesi Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

  İstenmeyen Tüyler İçin Kahve Telvesi Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Pek çok kadının gündelik yaşamında İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ne kadar çok zaman ve efor harcadığını biliyoruz, sanıyoruz ki herkesin yöntemi farklı olsa da kurtulma isteği aynı olduğu için bu can sıkıcı sorun üzerinde çok durmaya gerek yok. Ancak size bildiğiniz tüm yöntemleri unutturacak, epilasyonun zahmetli, acılı ve yorucu yükünden kurtaracak doğal bir tarifimiz olduğunu müjdeleyebiliriz. Kahve karbonat kürü ismiyle ünlenen bu doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma sırrına ilişkin merak ettikleriniz için buyrun yazımıza.

  Kahve Kürü Tüy Döker mi?

  Tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölge neresi olursa olsun eğer siz de ağdadan epilatöre kadar her yolu deneyip aradığınız kesin çözümü bulamadıysanız belki de hem acısız ve doğal hem de maliyetsiz bir yöntem olan kahve kürü sırrını denemelisiniz. Cildinizi herhangi bir kimyasal içermediği için zarar vermeden tüylerden arındıran bu yöntemin şipşak hazırlanıp uygulanması da cabası.

  Gün içinde severek tükettiğiniz türk kahvelerinin dibinde kalan telveleri biriktirerek herhangi bir ekstra maliyet olmaksızın yapabileceğiniz kürümüzün yapımı kadar uygulanışının da basit olması dikkat çekiyor. Eminiz siz de ilk denemeden sonra bile bu sırrı tüm sevdiklerinizle paylaşarak onların da tüylere veda edebilmesini isteyeceksiniz.

  Tüy Döken Kahve Karbonat Kürü Nasıl Yapılır?

  Siz de İstenmeyen tüylere kesin çözüm bularak her daim rahat hareket edip tüyleri düşünmeye gerek kalmadan keyifli bakım saatleri geçirmek istiyorsanız ilginizi çekebilecek olan bu kür için gerekli malzemeler şekilde:

  Malzemeleri eğer geniş bir bölgeye uygulayacaksanız orana sadık kalarak arttırabilir veya küçük cilt bölgeleri için yine uygun oranda azaltabilirsiniz.

  Tüy Dökücü Kahve Kürü Nasıl Hazırlanır?

  Hafif sulu bir telve elde edebilmek için kahvenizi taptaze tüketip hemen sonrasında tüy dökücü kahve kürü yapımına başlamanızı öneririz. Az sulu şekilde bıraktığınız, fincanın dibinde kalan kahveyi cam bir kase içerisine ayırın, üzerine direkt olarak karbonatı ilave edin ve karıştırın. İşte tüylere veda etmenizi sağlayacak bir ürün elde etmek bu kadar kolay!

  Kahvenizi içtikten sonra hemen kür hazırlamak ve uygulamak için vaktiniz yoksa ya da cildinizin hassas olduğu bir gündeyseniz kahvenin telvesini sonradan uygulama yapmak için ağzını sıkıca kapattığınız cam bir kabın içerisinde kısa süreli olarak saklayabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde geniş uygulama yüzeyler için kahvenizi çoğalana kadar biriktirebilirsiniz.

  Tüy Döken Kahve Karbonat Kürü Nasıl Uygulanır?

  Kahve kürünü deneyerek tüylerden kurtulmaya çalışmadan önce tüyleri tamamen kökten alacak bir yöntem tercih etmelisiniz. Bu yöntemler içerisine ağda veya epilasyon en uygun olanlarıdır. Tüyleri tam 1 gün öncesinde uzaklaştırdıktan sonra kahve peelingi cildinize uygulayın ve bunun için dairesel hareketlerden yararlanın. Kürü uyguladığınız bölgenin 5 il 10 dakika kadar üzerindeki partiküllerle birlikte beklemesini sağlayın. Bahsedilen bekleme süresi ise kişiden kişiye değişmekte hassas ciltlere sahip olanların 5, ancak kol veya bacak gibi inatçı tüylerin olduğu bölgelerde uygulama yapacak olanların 10 dakika kadar beklemelerini öneririz. Bekleme süresi sona erdiğinde ise cildi herhangi bir ovma benzeri hareket olmaksızın bolca ılık suyla iyice durulamanız ve temiz cildinizin tadını çıkarmaya başlamanız yeterlidir.

  Kahve Karbonat Kürü Ne Kadar Süre Uygulanır?

  Kürün ne sıklıkla uygulanması gerektiği kahve kürü yapanlar tarafından en sık merak edilen konulardan biri. Tüyleri kökünden aldıktan bir gün sonra başlamanız gereken bu uygulamayı etkilerini görmek adına minimum bir hafta boyunca gün aşırı uygulamanız, eğer şikayetiniz yoğunsa mümkünse her gün uygulamanız gerekiyor.

  Uygulama sonrasında tüylerin daha ince ve seyrek çıktıklarını görebilir, etkileri tam anlamıyla görebilmek için her epilasyon seansınızdan sonra bir hafta boyunca uygulamayı yineleyerek tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.

  Kahve Karbonat Kürü Avantajları Nelerdir?

  Nasıl hazırlandığını ve nasıl uygulanması gerektiğini ipuçlarıyla birlikte öğrendiğimiz bu kürün, elbette kullanıcısına maliyetinden ya da pratik yönden başka faydaları da bulunuyor. Kahve kürünün faydaları fiziksel olarak kısaca şu şekilde:

  • Cilt yüzeyinde peeling etkisi yarattığı için uygulama yapılan bölgenin ölü hücrelerden arınmasını sağlar.
  • Dairesel hareketlerle uygulandığı takdirde bölgesel kan dolaşımı hızlandırır, böylece çatlak ve selülit gibi problemleri onarabilir.
  • Arınan ve dolaşımı hızlanan cilt bölgesi daha yumuşak temizlik parlak bir görünüm kazanır.
  • Epilasyon esnasında oluşan tahriş ve kızarıklık ve evin önüne geçmek için tüyleri seyreltir böylece kişiye özel epilasyon seanslarından kurtarır.

  Siz de kahve kürü ilgili sorularınızı ve uygulama sonrasında aldığınız sonuçları her zaman bizimle paylaşabileceğinizi unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.