Jilet ve Faça İzleri Nasıl Geçer

  27.05.2019
  5.262
  Jilet ve Faça İzleri Nasıl Geçer

  Jilet ve Faça İzleri Nasıl Geçer Genelde kültürel açıdan gelişmekte olan toplumlarda ve ergenlik dönemindeki gençlerde yaygın şekilde görülen bir davranış olan jiletle kendini kesmek, sonradan rahatsızlık yaratacak hatalardan olmaktadır. Gençlik döneminde yaşanan bunalımlar neticesinde kendine zarar vermeye eğilimli olanlar, özellikle kol ve ellerinde faça izlerine yol açabilir. Ancak sonradan yaşın ilerlemesi, eğitim seviyesindeki yükselme, psikolojik sorunların ortadan kalkması ile birlikte bu durum bir pişmanlık nedeni halini alabilir. Siz de jilet faça izi giderme konusunda tüm merak ettiklerinizi bizimle öğrenebilirsiniz.

  Faça izlerini silmek, pek de kolay bir iş olmasa da kişileri sosyal hayatında ciddi şekilde etkilediğinden türlü yöntemlerin denenmesini gerektiren bir durumdur. Ayrıca kolay olmada da bu izleri geçirmede gözle görülür etkiler sağlamanın farklı yolları mevcuttur. Siz de böyle bir sorundan muzdaripseniz sizlere sunduğumuz alternatif yollar içerisinden kendinize uygun olanını araştırmaya koyulabilirsiniz.

  Jilet İzleri Nasıl Geçer?

  Faça izlerinin ne derece iyi bir şekilde tamir edileceği, izin durumuyla yakından ilişkilidir. Yara izinin önceden kalması ya da derin olması elbette iyileşmeyi zorlaştıracaktır. Ciddi tablolarda kremler ya da medikal destek genelde yetersiz kalmaktadır. Ancak cildin onarılması konusunda yardımcı olan topikal kremler, yüzeysel izler için size umduğunuzdan da büyük etkiler sunabilir.

  Hafif jilet izlerini geçirmek için aşağıda belirteceğimiz hücre onarıcı kremleri deneyebilirsiniz.

  Madecassol Krem

  Yanık izlerinin tedavisinde etkin sonuçlar sağlamasıyla bildiğimiz Madecassol krem, aynı şekilde sivilce ve akne sorununun ya da izlerinin giderilmesi için de tavsiye edilen ürünlerdendir. Hücrelerin onarılmasını ve bu sayede izlerin tedavi edilmesini sağlayan bu krem ile çok derinleşmemiş olan faça izlerini gidermek de mümkün olabilmektedir.

  Kozmetik içeriklere sahip olan cilt kremleri ne yazık ki izlerin tedavi edilmesi için yeterli gelmeyebilir. Ancak eczanelerden temin edilen ve medikal ürünler içerisinde yer alan Madecassol hücre yenileyici kremle yüzeysel izlerde büyük sonuçlar alınır.

  Pomad özellikli bu kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, uygulama sonrasında güneş ışınlarına maruz kalmamaktır. Hücrelerin yeniden oluşumunu desteklemek için yüzeysel bir soyulma yaratan bu kremi, güneş ışığına maruz bırakmak soyulmanın ciddi boyutlara ulaşmasına yol açabilir.

  Madecassol’den daha etkili bir jilet izi giderme yöntemi arıyorsanız, ameliyat izlerini dahi geçirme etkisi olan ve aynı etkileri daha yoğun şekilde sağlayan Contractubex hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Fraksiyonel Lazer Yöntemi

  İyileşmeyi ve hücre yenilenmesini tetiklemek amacıyla mikro boyutta kanalların oluşturulduğu bu yöntemde, yine yüzeysel izler kesin çözüme ulaşabilmektedir. İzler tamamen ortadan kaldırılmasa dahi genel bir hücre onarımı sağlanacağı için cildin genelinde daha parlak ve yeni bir görünüm elde edilecektir. Yalnızca jilet izleri değil, aynı zamanda ameliyat izi gibi saklamak istediğiniz pek çok iz,  bu yöntemle geçirilebilmektedir.

  Asit Enjeksiyonu Yöntemi

  Vitamin ve mineral bakımından zengin bir içeriği sahip olan bileşenlerin, iğne uçları kullanılarak derinin sorunlu bölgelerini iyileştirme yöntemlerine bu isim verilmektedir. Sorunlu değil bölgesinde soyulma olmadan, yavaş ilerleyen ancak etkili bir şekilde iyileşme görmek isteyenler için faça izi sildirme yöntemi olarak bu yöntem denenebilir. Yöntemin yan etkisinin minimum olması ve etkilerinin diğer yöntemlere göre daha uzun vadeli olabilmesi de bir diğer avantajıdır.

  Cerrahi Müdahaleler

  Tamamen uzman eller tarafından gerçekleştirilmesi gereken deri nakli operasyonları, derin ve belirgin faça izleri için kesin çözüm olabilir. Ancak bu işlemin doğru şekilde yapılması ve alanında uzman bir plastik cerrahı tarafından uygulanması kadar kişinin kendi dokusu ile uyan deri bulması da ayrı bir zorlu yanıdır. En uzman kişi uyguladığında dahi başarı şansı yarı yarıya olan bu işlem, yalnızca ciddi tablolarda düşünülmesi gereken bir alternatiftir.

  Kalıcı Makyaj Yöntemi

  Tüm deri yenileme ya da onarım işlemlerinin öncesinde faça izlerini silmek için uygulanabilecek en yaygın ve etkili yöntemlerden biri dövme ile izleri kamufle etmektir.  Jilet izlerini kamufle etmek için bildiğimiz anlamda desenli dövmelerin yapılması şart değildir. Kalıcı makyaj uygulaması da dövmelerle aynı mantıkta uygulanmakta ve deriyle aynı renk boyalarla oldukça başarılı gizlemeler yapılabilmektedir.

  Cover up denen bir diğer farklı dövme yöntemi ise bir dövme uygulamacısı tarafından façanın boyut ve rengine bağlı olarak üzerine bir desen işlenmesiyle yapılmaktadır. Oldukça yaratıcı ve farklı sonuçlar alınabilen bu yöntemi eğer dövme taşımanız sizin için mahsur oluşturmayacaksa değerlendirmeniz mümkündür.

  TCA Peeling Yöntemi

  Cildi asidik etkili bir madde ile yakarak soyan ve ölü deriler uzaklaştırırken yeni deri oluşumunu destekleyen bu yöntemde ne yazık ki farklı yan etkiler görülebilmektedir. Kimyasal peeling de denen bu yöntem ile faça izlerini sildirmek pek mümkün olmasa da yüzeysel izler için bu yöntem hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

  Faça İzlerini Sildirmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Tercih ettiğiniz yöntem hangisi olursa olsun faça izlerinden kurtulmak için öncelikle bir cilt doktoruna danışmanız ve yaranın ciddiyetine uygun bir yöntem tercih etmeniz önerilir. Kendi karanızla uygulayacağınız ürünler zaman ve nakit kaybı oluşturabileceği gibi yanlış bilgilerle uygulanan maddeler izlerin derinleşmesine yol açabilir. Örneğin şehir efsaneleri bu bölgelere asit bile dökmenizi söyleyebilir ancak kulaktan kulağa dolaşan bu bilgiler hayati hasarlar görmenize yol açacak yanlışlardan ibarettir.

  Doktorunuza danıştıktan sonrasında doğru şekilde konuya ve ilgilendiğiniz yöntemlere dair bilgileri edinebilir, ayrıca bu yöntemlerin hangisinin sizin için doğru olduğundan da iç rahatlığıyla emin olabilirsiniz. Örneğin topikal kremlerle tedavi edilebilecek izler için kimyasal bileşenler kullanılan peeling yöntemlerine başvurmanız sakıncalı olabilir. Siz de uygun tedavi yöntemi hakkında bilgi aldıktan sonrasında detaylarını açıkladığımız yöntemlerden elde ettiğiniz sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.