Gözenekleri Arındıran Kırışıklıkları Azaltan Kakao Maskesi Nasıl Yapılır?

  14.08.2020
  2.280
  Gözenekleri Arındıran Kırışıklıkları Azaltan Kakao Maskesi Nasıl Yapılır?

  Makalede Neler Var

  Gözenekleri Arındıran Kırışıklıkları Azaltan Kakao Maskesi Nasıl Yapılır? Çevrenizde veya sosyal medya sayfalarında sayısız cilt ve cilt bakımı önerisi görüyor ancak bunların zor veya maliyetli olduğunu düşünüyorsanız sizi kırışıklıklara en kolay yoldan veda ettirecek olan kakao maskesi ile tanışın. Son derece düşük maliyetli ve bulması kolay ürünlerden yapılan kırışık için kakao maskesi tarifimizi ve sağladığı yararları yazımız içerisinde bulacaksınız.

  Cilt bakımının belki de en önemli ancak en sık atlanan basamaklarından biridir maske yapımı. Cildine önem verenler için doğru maskeyi bulmak büyük bir soru işareti olurken imdadımıza kakao yetişir. Gözenekleri derinlemesine arındırıp kırışıklardan kurtulmak istiyorsanız evde kakao maskesini denemenizi kesinlikle öneriyoruz. Eminiz siz de kakaonun cilde faydaları ve kullanım kolaylığı hakkında ikna olduktan sonra bu sırrı herkesle paylaşmak isteyeceksiniz.

  Kakao Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

  İçerisinde bulunan doğal yağlardan, cilde kolay nüfus eden küçük parçacıklı yapısına kadar her özelliği ile cilt bakımı son derece ideal bir ürün olan kakaonun cilde faydaları onu yeni gözdeni kılacak. Ayrıca kakaoya eşlik eden malzemelerin, başta yağlı ciltler olmak üzere tüm cilt tipleri üzerindeki iyileştirici etkisi de herkesçe bilinmekte.

  İşte düzenli kullanım halinda kakao maskesinin yüze faydaları:

  • Minik partiküllerin gözenekleri derinlemesine temizlemesine yardımcı olur.
  • Gözenekleri sıkılaştırırken cildin hem daha temiz hem daha sıkı olmasını sağlar.
  • Cildi erken yaşlanma belirtilerine karşı korur.
  • Mevcut kırışıklıkları açmaya yardımcı olurken yeni kırışıkları da önler.
  • Daha canlı bir imaj sağlar, kalıntılardan arınmış olan ciltte doğal bir parlaklık kazanılmış olur.
  • Cildin temizlenmiş olması siyah nokta ve sivilcelere neden olan zemini temizler, bu sorunlar önlenmiş olur.
  • Uygulama sonrasında çok daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt dokusu elde edilir.

  Ev Yapımı Kakao Maskesi Tarifi

  Yapımı oldukça pratik ve kolay bir ürün olan maskemiz hemen her evde bulunabilir malzemelerle, hızlıca hazırlanıyor. Ev yapımı maske tarifleri içerisinde etkileriyle özel bir üne sahip olan maskemiz için gereken malzemeler şu şekilde:

  • 2 yemek kaşığı kakao (Ham kakao temin etmeniz maskenin etkilerini arttıracaktır.)
  • 1 tepeleme yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal

  Yüzünüz için verilmiş olan malzeme miktarları oldukça bol ve yeterli olmakla birlikte eğer maskeyi vücut genelinde de kullanmak isterseniz gramajı oranına uygun şekilde arttırabilirsiniz. Bu maskeyi yüz haricinde de cildi ölü hücrelerden kurtaran bir peeling olarak güvenle kullanmak mümkündür.

  Cilt tipiniz yağlı olup fazla yağı uzaklaştırmak isterseniz yoğurttan daha etkili bir temizleyici olabilen sütü kullanabilir, 3-4 kaşık sütü yoğurtla yer değiştirebilirsiniz.

  Maskenin yapımı için tüm malzemeleri bir kase veya kavanoz içine alıp iyice birbirine yedirin. Maskenin cildinize fazla gelmesi halinde kavanozun ağzını sıkıca kapatarak birkaç gün içinde yeniden tüketmek adına buzdolabında saklanmasında sorun yoktur. Ancak bekleme yapan yoğurt sulanıp maskenin sürülebilir dokusunu bozacağı için fazla bekletmemenizi öneririz.

  Ev yapımı kakao maskesi uygulamadan önce cildinizi tüm kirden, makyaj ve tozdan iyice arındırmış olmalısınız. Temizlenen cildi mümkün olduğunca kurulamalı ve uygulamaya hazırlamalısınız. Maskeyi cildinize parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak masaj benzeri hareketlerle nazikçe uygulayabilirsiniz. Göz çevresi hassas bir bölge olduğu için maskeniz her ne kadar doğal olsa da göz çevresini korumalısınız. Cildinizde 20 dakika boyunca beklettiğiniz maskeyi sonrasında ılık ayardaki suyla iyice yıkayarak ciltten uzaklaştırmalısınız.

  Durulama işleminden sonra cildinizi pamuklu, klasik banyo veya yüz havluları ile kurulamak yerine tek kullanımlık kağıt havlular ile kurulamanız gerektiği unutmayın. Ayrıca kurulama işlemini mümkün olduğunca nazik şekilde, tampon hareketlerle yapmalısınız. Cilt tamamen kuruduktan sonra ise bir bariyer oluşturması ve gözenekleri nemle beslemesi için her zaman kullandığınız, kendinize uygun nemlendirici kremi uygulamayı unutmayınız.

  Cilt üzerinde doğal peeling etkisi yaratan kakao, etkilerini ancak düzenli şekilde uygulandığında gösterecektir. Ancak işlemi sık tekrarlamak da bu peelingin cildi tahriş etmesine neden olabileceğini düşünerek her uygulama arası en az 1 hafta beklemenizi öneririz. 

  Siz de yüz için kakao ve diğer yardımcı malzemeleri bir araya getirerek bu harika maskeyi kullanabilir ve etkilerini çevreniz gibi bizlerle de paylaşabilirsiniz. Kısa süreli de olsa saklanabilir olan bu maskenin tüm vücut genelinde kullanıma uygun olduğunu da unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.