Kantaron Yağı Sivilceye İyi Gelir mi? Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

22.08.2020
2.485
Kantaron Yağı Sivilceye İyi Gelir mi? Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Kantaron Yağı Sivilceye İyi Gelir mi? Sivilce İçin Nasıl Kullanılır? İsmini üretiminde kullanılan sarı renkte çiçeklere sahip kantaron bitkisinden almış olan kantaron yağı iyileştirici özellikleri ile yaradan yanığa pek çok acil cilt problemi üzerinde mucizevi etkiler yaratıyor. Kantaron yağı sivilceye iyi gelir mi gibi sorular soran kullanıcılar elbette pullanmayı, dökülme ve soyulmayı tamamen uzaklaştıran ve geride onarılmış bir cilt bırakan bu yağdan çok daha fazlasını bekliyor.

Siz de yazımızın devamında kantaron yağının etkilerini ve nasıl kullanılması gerektiğine dair tüm soruların yanıtını bulacaksınız.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Daha önce sizler için kantaron yağının cilde faydaları hakkında detaylı bir dosya ele almış ve bu dosyamızda kantaronun tüm cilt tiplerine uygunluğunu, farklı sorunlara aynı anda çözüm olabildiğini açıklamıştık. Şimdi sivilceli ciltlerden özel olarak bahsetmeden önce bu genel yararlara kısaca yeniden göz atalım:

  • Cilt yüzeyindeki basit yara ve yanıkların onarılmasında oldukça yararlıdır, hızlı iyileşmeyi destekler.
  • Renk bozulmalarını veya güneşten kaynaklanan lekeleri tedavi eder.
  • Romatizma gibi kemik, kas veya eklem ağrısına yol açan rahatsızlıklarda ağrılı bölgenin yüzeyine sürülerek rahatlama sağlar.
  • Bakteri ve diğer mikroorganizmaları uzaklaştırdığı için iltihaplı sivilce benzeri yapıların ve bunların geride bıraktığı lekelerin tedavisinde kullanılabilir.
  • Ciltteki küçük kanamaları durdurmak için tampon olarak kullanılabilir.
  • Tıkanan gözeneklerdeki kirleri yumuşatarak daha kolay bir cilt temizliği sağlar.
  • Daha kolay cilt temizliği sağladığı için daha genç ve parlak görünen bir yüz vaat eder.
  • Cildin en üst katmanlarındaki ölü hücreleri uzaklaştırmaya ve altta yer alan daha yeni ve sağlıklı derinin çıkmasına yardımcı olur.
  • Cildin daha rahat beslenmesi için önemli olan kan dolaşımının artmasına yardımcıdır.
  • Pişik veya tahriş olan cilt yüzeylerinde yatıştırıcı ve iyileştirici etkiler sağlar.

 

Kantaron Yağı Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Yüzünüzde çıkan ve ilerleyen sivilceleriniz için kullanabilirsiniz. Sorunlu bölge üzerine bir pamuk yardımıyla direkt olarak uygulayabileceğiniz gibi, kantaron yağı sivilce için faydalı olan diğer yağlar veya sularla seyreltilerek de kullanılabilir.

 

Kantaron yağı sivilce tedavisi için kullanılacağı takdirde sorunun şiddetine bağlı olarak dilerseniz direkt, dilerseniz suyla seyreltilmiş olarak uygulama yapmanız mümkün. Bunun için yalnızca bir pamuk üzerine kantaron yağını veya sulandırılmış halini alıp sivilceli veya sivilce lekelerinin oluştuğu bölgeye tampon hareketlerle uygulama yapmanız yeterli. Gün içinde birkaç kere bu uygulamayı tekrar ederek kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

Yağı uyguladıktan sonra tamamen emilmesini beklemek için bu şekilde en az yarım saat beklemeniz öneriliyor. Ancak yağın kullanımı sonrasında güneş ışığına direkt maruz kalmaksa geçirmek istediğimiz sivilce lekelerini arttırabileceği için uygulamayı dışarı çıkmayacağınız saatlerde, özellikle gece yapmanız öneriliyor. Yarım saatlik bekleme sonrasında cildi ılık suyla durulayıp güneş kremi veya nemlendirici kullanmayı da unutmayın deriz.

Sivilceler için Hangi Kantaron Yağını Kullanmalıyım?

Hemen hemen her aktardan temin edebileceğiniz bir ürün olan kantaron yağı yağlı cilt için uygulansın veya başka bir tip için tercih edilsin, fark etmeksizin organik olmasına özen gösterilmesi gereken bir bitkisel şifa ürünüdür. Fiyatı oldukça uygun bulunan ürünün hem kırmızı hem sarı renkte olanı bulunabilir, her iki renkteki de cilt için güvenle kullanılabilir ancak söz konusu sivilce için doğal tedavi olduğu zaman sarı olanı tercih etmeniz önerilmektedir.

Sivilceler İçin Kantaron Yağı Kullananlar Ne Diyor?

‘’Yeni çıkan sivilceleri büyümeden engellemek için etkili bir çözüm yöntemi ancak oluşmuş ve kendiliğinden geçmiş sivilcelerin geride bıraktığı izlerden kurtulmak için daha da etkili bir yağ olduğunu düşünüyorum.’’

‘’Düzenli kullanımla birlikte sivilceli cildimin çok daha pürüzsüz ve yumuşak olduğunu fark ettim.’’

Bitkisel ürünleri kolay erişilir ve uygun fiyatlı oldukları için tercih ediyorum ve açıkçası sivilceler üzerinde bu denli başarılı bir yağ bulmayı beklemiyordum.’’

‘’Sivilce sonrası cildimde hep kahverengi lekeler kalıyor ve bu lekeler aylarca geçmiyordu. Hatta güneşe maruz kalan birkaç tanesi kalıcı bir hal almıştı. Ancak kullandığım diğer ürünlerin içerisine her seferinde birkaç damla kantaron yağını ilave ederek hepsinden kurtuldum. Tek başına etkilerinden emin değilim ama güçlü bir tedavi etkisi olduğu kesin.’’

Siz de sivilceler için kantaron yağı kullanabilir, ister tek başına, ister sulandırarak, ister farklı ürünlerle kombine halde kullanıp sonuçları dilediğiniz zaman bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet