Karın Yağlarınızı Eritmek İçin Kahvenize Bir de Bunları Ekleyin!

  23.01.2021
  5.440
  Karın Yağlarınızı Eritmek İçin Kahvenize Bir de Bunları Ekleyin!

  Karın Yağlarınızı Eritmek İçin Kahvenize Bir de Bunları Ekleyin! Karın Yağını Eriten Kahve Nasıl Yapılır? Güne başlarken daha hızlı uyanmak ve daha enerjik hissetmek için sıcak bir kahveden daha iyi pek az seçenek vardır. Peki kendinizi enerjik hissederken yağ yakmayı desteklemek için de kahvenize yalnızca birkaç yeni lezzet ilave etmenizin yeterli olduğunu da söylesek? Siz de hemen şimdi göbek yağlarını eriten kahve tarifimizle tanışın, karın yağlarını eritmek için kahve içerken bu malzemeleri eklemenin kısa sürede farkını görün!

  Karın Yağlarını Eriten Kahve Nasıl Etki Ediyor?

  Kahve içerisindeki yoğun kafein oranı sayesinde yalnızca vücudun daha zinde hissetmesini değil, metabolizmanın da canlanmasını ve uyarılmasını destekliyor. Haliyle şeker veya yağlı krema gibi ilaveler içermeyen bir kahve aslında otomatik olarak yağ yakmayı ve kilo kaybetmeyi destekleyen içecekler arasında sıralanıyor. Aşırıya kaçmadığınız sürece gün içinde tüketilen kahveyle birlikte sportif faaliyet sürenizi uzatmanız veya daha çok hareket etmeye motive olmanız da kahvenin kilo verdirme üzerine olan dolaylı ve olumlu etkilerinden sayılıyor. Haliyle tüm bu etmenler göz önünde alındığında kahve göbek yağlarını eritir mi sorusu için olumlu yanıtlar vermek mümkün olabiliyor.

  Tam bu noktada devreye giren göbek eriten kahve tarifi ise aslında kahvenin hali hazırda sunduğu yağ yakıcı etkileri arttırmayı ve hızlandırmayı hedefliyor. Ayrıca farklı içeriklerle tatlandırılan kahve farklı damak tatların hitap etmesiyle daha doygun hissedilmesini de sağlayabiliyor, böylece şeker gibi zararlı içeriklere olan yönelimi de bir hayli kısıtlayabiliyor.

  Yağları Eriten Kahvenin Faydaları Neler?

  Kahvenin içerisine ekleyeceğimiz bazı içerikler karın yağlarını eritmede son derece yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlık açısından da farklı konularda faydalar sunabiliyor. Zayıflatan kahve tarifi içerisinde tarçın ve bal gibi tatlı aromalar ile Hindistan cevizi yağı gibi faydalı enerji kaynaklarını bir arada kullanmak, aslında kilo vermenin yanında sağlığı da korumanıza yardımcı oluyor:

  • Hindistan cevizi yağı depolanmak yerine işlenmek üzere karaciğere gönderildiği için kilo almadan enerji yakıtı elde etmeyi sağlıyor.
  • Serbest şeker moleküllerini hızlıca yaktığı için şekerin yağa dönüşmesini engelleyen tarçın iştahı baskılamada etkili baharatlardan biri olarak biliniyor.
  • Son derece yoğun bir tatlı tadı veren bal ise doğallığının yanı sıra içerdiği vitamin ve mineral oranıyla da son derece faydalı bulunuyor.
  • Doğal yağlar ve antioksidan bileşenler içerdiği bilinen kakao, saf şekilde kullanıldığı takdirde pek çok diyette kendine yer bulan kalp ve dolaşımdan cilde kadar pek çok alanda faydalarını gösteren bir besindir.

  Tüm içerikler bir araya geldiğinde dengeli şekilde günlük besin değeri ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olabiliyor, haliyle kilo verdiren kahve tüketmenin aslında güne iyi bir başlangıç yapmak için tercih edilmesinde birden çok nedeniniz olduğu görülebiliyor.

  Zayıflatan Kahve Nasıl Hazırlanır?

  Kahvenizin içerisine eklemeniz gereken malzemelerin bal, tarçın ve Hindistan cevizi yağı olduğundan bahsettik. Şimdi de sıra miktarlardan ve yapım aşamasından bahsetmekte:

  • Yarım su bardağı bal,
  • 1 su bardağı kadar Hindistan cevizi yağı,
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı kakao

  malzemelerinin tamamını cam bir kavanoz içerisinde homojen bir kıvam elde edene dek karıştırın. Buzdolabında rahatlıkla saklayabileceğiniz bu karışımı bir fincan kahve içerisine bir veya iki çay kaşığı olacak şekilde ilave edin. Göbek yağlarını ne eritir sorunuza yanıt olacak bu kürün tek seferde hazırlanarak pratik bir şekilde ve uzun süre kullanılabilir olması, tüketenlerin en çok beğendiği yönlerinden biri olacaktır.

  Zayıflatan Kahve İşe Yarıyor mu?

  Pek çok yerde 10 günde kilo verdiren kahve kürü alternatifleri görebilirsiniz. Ancak bunların pek çoğu kahve tüketimini arttırmaya odaklandığı için ideal sınırı geçmeye ve yan etkilere neden olabilmektedir. Ancak günlük ideal sınırda tükettiğiniz kahve içerisine yağ yakmayı destekleyen içeriklerden az miktarda ilave etmek nispeten çok daha pratik ve güvenilir bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Göbek eritmek için ne içmeli sorusuna yanıt oluşturabilecek elbette farklı tarifler de mevcut. Ancak bunların her biri kendi içinde ayrı bir malzeme listesi ve hazırlık süreci gerektirdiği için zahmetli bulunabilir ve uygulaması zor olduğu için kullanımı yarıda bırakılabilir. Oysa kahvenize şeker veya süt yerine önceden bol miktarda hazırlamış olduğunuz tatlandırıcı karışımdan bir miktar ilave etmek hem güne başlarken ağzınızın tatlanmasını ve iştahınızın kontrol altında kalmasını hem de pek çok faydalı besin değerinin bir arada alınmasını sağlayacaktır.

  Her durumda güvenle kilo vermeye devam etmek için elbette verilen malzemelerden herhangi birine karşı hassasiyetiniz olup olmadığından emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Midenizin güne başlarken bu aromalara herhangi bir tepki göstermemesi için içeriklerin size uygun olduğunu düşünseniz dahi az miktarlarda tüketimle başlayıp miktarı sonradan arttırmanız önerilmektedir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.