Kaş Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekir? Kaşların Çoğalması İçin Ne Yapmalı?

  12.11.2020
  1.470
  Kaş Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekir? Kaşların Çoğalması İçin Ne Yapmalı?

  Kaş Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekir? Kaşların Çoğalması İçin Ne Yapmalı? Kaşlarının yeterli kalınlıkta ya da uzunlukta olmaması halinde elbette yüzün ifadesi ve genel görünüşü son derece farklı olacaktır. Siz de kaş çıkarmak için ne yapmak gerektiğini merak ediyorsanız daha gür, şekilli, uzun ve etkileyici kaşlar için sizlere vereceğimiz önerileri bir an önce okumaya başlamalısınız.

  Kaşların Uzaması İçin Ne Yapmalı?

  Kaşlarınızı istediğiniz şekilde ve gürlükte görebilmek adına dikkat etmeniz gereken bazı önemli ipuçları vardır. Öncelikle kaşları nasıl almanız ve korumanız gerektiğine dair bu önemli tüyolardan bahsedelim:

  • Kaşlarınızı alırken cımbız veya sıcak ağda kullanmamaya özen gösterin.
  • Düzenli olarak A, C, B3 ve E vitaminleri almaya özen gösterin.
  • Beslenmenize daha çok lifli gıda ekleyin.
  • Kaşlarınızı alacağınız ürünlerin içerisinde sentetik bileşen olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.
  • Elbette kaş makyajı yapmayı isteyebilirsiniz, ancak bu bölge için ağır makyaj ürünleri kullanmaktan kaçının.

  Fırça ile Kaş Uzatma Nasıl Yapılır?

  Kaşlarınızın olduğu bölgeyi gün içinde 2 kere uygun tipte bir fırçayla fırçalamak kaş uzatmak için son derece faydalı bir yöntemdir. Kaşların uzadığı yönde masaj yapar gibi fırçalama işlemine devam etmek bölgesel kıl köklerini uyaracağı için kaşların uzamasında etkili olabilmekte, dilerseniz işlem sırasında kaşlara zarar vermemek için yağ kullanmanız mümkün olmaktadır.

  Kaş Arttıran Doğal Yağlar Nelerdir?

  Bir pamuk üzerine alacağınız doğal yağlar ile kaşlarınıza bakım kürü uygulamak etkili ve güvenilir bir yöntem olduğu kadar kaş arttıran yağlar ile doğal ve uygun maliyetli şekilde kaş bakımınızı da yapmış olmak oldukça avantajlıdır. Bunun için kullanabileceğiniz yağlar zeytinyağı, Hint yağı, E vitamini yağı olabilmekte, dilerseniz bunlardan birini veya birden fazlasını birlikte sürebilirsiniz. Gün içinde bu yağlarla uygulama yapmak eminiz kısa sürede etki gösterecek ve 1 haftada kaş çıkarmak mümkün olacaktır.

  Kaş çıkarmak için doğal yağ arayışınızda tercih edebileceğiniz bir diğer bitkisel çözüm de badem yağıdır. Saçlara olan faydaları ile tanıdığımız badem yağını gece saatlerinde kaşlarınızın diplerine sürebilir ve tüm gece bekledikten sonra iyice durulayarak kısa sürede daha dolgun ve göz alıcı kaşlara sahip olabilirsiniz.

  Bir kulak çubuğuna alarak uygulayabileceğiniz ve sonrasında gece boyu bekletip yıkayarak kullanabileceğiniz diğer bir kaş arttıran doğal yağ ise Hindistan cevizi yağıdır. Bu işlemi gündelik olarak yapmak kaşlarınızı beslerken bu bölgenin derisini de besleyecek, böylece kaşlarınız daha parlak bir hal de alacaktır.

  İçerisinde bulunan başta A ve E olmak üzere pek çok vitaminle vücuda, cilde ve kaşlara faydalarını bildiğimiz zeytinyağını ise doğal şekilde temin ederek yine kaş çıkartan yağ olarak kullanabilirsiniz. Doğal sızma yağını yine tıpkı diğer yağlarda olduğu gibi gecelik olarak uygulayabilirsiniz. Ancak bu yoğun dokulu yağın tam etkilerini görmek için uygulama sırasında parmak uçlarınızla bastırmaksızın hafif masajlar yapmanızı öneririz.

  Doğal Yöntemlerle Kaş Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

  Yağ olarak görev yapmasa da yine kaşları gürleştirmek için tercih edebileceğimiz diğer önemli doğal yöntem de aloe veradır. Aloe vera jelini hazır olarak temin edebileceğiniz gibi ev koşullarında da yetiştirebilir, böylece uygun fiyatlı güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Yağların aksine hızlı emilmesi ve ciltte yapışkan değil, ferah bir his bırakması ise bu jelin diğer avantajları arasındadır.

  Bir adet aloe vera bitkisi yaprağını alıp ters şekilde bir bardakta bekletin ve içindeki sarı özün çıkmasını, geriye sadece saf jelin kalmasını sağlayın. Sonrasında dışındaki zarı bir bıçak yardımıyla soyun ve elde ettiğiniz jeli masaj yaparak kaşlara uygulayın. 30 dakika kadar sonrasında durulayabileceğiniz jeli cildinizde de kullanabileceğinizi unutmayın.

  Kaş arttırmak için doğal yöntemler arasında bahsedebileceğimiz diğer karışımlar ise şu şekilde:

  • 1 yemek kaşığı çörek otu yağı + 1 yemek kaşığı Hint yağı
  • 1 diş sarımsak + 1 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 2 yemek kaşığı Aloe vera jeli + 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı + 1 çay kaşığı çay ağacı yağı + 1 çay kaşığı misket limonu suyu + 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı susam yağı + 5-6 damla biberiye yağı + 1 tatlı kaşığı limon suyu

  Soğan Suyu Kaç Çıkarır mı?

  1 küçük soğanı rendeleyip püre haline getirdikten sonra içerisine limon suyu ekleyerek kaşlarınıza uygulayın. Bir kulak pamuğu ile yaptığınız bu uygulama sonrasında kaşları 1 saat sonra durulayın. Gün içinde içindeki sülfür ile kıl köklerini besleyecek olan soğan, kaş çıkarmak için doğal yöntem olarak denenmesi gereken ucuz malzemelerin başında gelmektedir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.