Kaş Arttırmak ve Kaş Çıkarmak İçin Ne Yapmalı?

  20.12.2020
  9.401
  Kaş Arttırmak ve Kaş Çıkarmak İçin Ne Yapmalı?

  Kaş Arttırmak ve Kaş Çıkarmak İçin Ne Yapmalı?Biçimsiz görünen veya ince yapılı kaşlar artık kadınların pek de hoşlanmadığı kozmetik detaylardan biri. Özellikle dikkat çekici bakışlar üzerindeki etkileri düşünüldüğünde çarpıcı ve biçimli kaşlara sahip olma isteği son derece anlaşılır.

  Siz de kaş arttırmak için ne yapılabileceğini merak ediyor, doğal yöntemlerle kaş çıkmayan yerde kaş çıkarmak için hangi ürünlerini kullanılabileceğini merak ediyorsanız kaş çıkarmak için ne yapmalı sorusuna tüm detaylarıyla verdiğimiz yanıtları öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

  Kaş Arttırmak İçin Nelere Dikkat Etmeli?

  Kaşlarınızı arttırmayı diliyorsanız öncelikle tedavi etkisine sahip ürünleri tanımadan önce kaşlarınıza iyi bakmanız gerektiğini unutmayın. Kullandığınız kaş kalemi, kaş farı gibi kozmetik makyaj ürünlerinde güvenilir markaları tercih etmeli, kaş fırçanızı bakterilerden arındırmak için düzenli aralıklarla ve sıklıkla temizleyip dezenfekte etmeli ve kaşlarınıza uyguladığınız makyajı aynı gün mutlaka etkili biçimde arındırmalısınız.

  Kaş Çıksın Diye Ne Sürülür?

  Sanıyoruz ki etkileyici bakışlara sahip olmak ancak bunu pahalı ürünler veya güzellik salonu ziyaretleri olmadan yapmak isteyenlerin en sık sorduğu budur. Kaşları arttırmak, gürleştirmek, uzatmak veya kalınlaştırmak isteyenlerin deneyebileceği pek çok doğal yöntem bulunmakta, bunları seçerken en çok hangi uygulamayı pratik bulduğunuza veya evde hangi malzemelere sahip olduğunuza göre seçim yapmanız mümkün olmaktadır.

  Hint Yağı Kaş Çıkarır mı?

  Kalın kaşlara sahip olmak isteyen kadın ve erkeklerin sanıyoruz ki en sık kullandığı ve en eski yöntemlerden biri olan Hint yağı kullanımı, bu yağın özellikle proteinler, vitaminler, antioksidanlar ve yağ asitleri bakımından zengin olması nedeniyle sık tercih ediliyor. Kıl foliküllerini besleyen bu yağın kullanımıysa son derece basit; etkilerini görene dek her gün düzenli olacak şekilde kaşlarınıza bir kulak pamuğu veya far fırçası yardımıyla yağı uygulayın ve ister gece boyunca ister minimum 30 dakika olacak şekilde beklettikten sonra durulayın.

  Hindistan Cevizi Yağı Kaş Çıkarır mı?

  Yalnızca vücudu nemlendirmekle kalmayıp tüylü bölgeler ve kıl yapıları üzerinde de son derece önemli faydalar gösteren Hindistan cevizi yağı, saç bakımında ne kadar sık kullanıldığını göstererek etkilerini ispatlıyor. Seyrek kaş nasıl sıklaşır diyenler içinse bu yağın kullanımı oldukça pratiktir; haftada minimum 2-3 kez olacak şekilde kulak çubuğu veya fırça yardımıyla kaşlarınıza uyguladığınız Hindistan cevizi yağını bir gece boyunca kaşlarınızda bekletin ve uyandığınızda uygun bir temizleyiciyle durulayın.

  Soğan Suyu Kaş Çıkarır mı?

  Kaş büyümesinde ve uzamasında oldukça etkili bir diğer doğal yöntem olan soğan suyu, B, C vitaminlerinin yanı sıra kükürt, selenyum gibi minerallerce de oldukça zengindir. Kollajen dokuların onarılmasıyla da 1 haftada kaş çıkarma arzusu olanların kısa sürede amacına ulaşmasını sağlayabilecek olan soğan suyu özellikle kokuya neden olup olmayacağı konusunda endişe yaratmaktadır. Ancak limon suyuyla temizlendiği takdirde koku veya görüntü olarak hiçbir kalıntı bırakmayan soğan suyunun kaş çıkmayan yerde kaş çıkarmak konusundaki etkileri göz ardı edilmemelidir.

  Soğanlarınızı blendırden geçirdikten veya rendeledikten sonra macun kıvamına gelmesiyle birlikte kaşlarınızın üzerinize uygulama yapabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat kadar beklettiğiniz soğanları seyreltilmiş limon suyunu tonik olarak kullanarak etkili şekilde temizleyebilirsiniz.

  Yumurta ile Seyrek Kaş Nasıl Sıklaşır?

  Kaşların doğal yapısında yer alan keratin, bir tür önemli proteindir ve ancak yumurta gibi keratin zengini bir ürünle desteklenebilir. Saç uzaması kadar seyrek kaş nasıl sıklaşır gibi sorularda da yanıt olarak kullanabileceğimiz yumurta, zengin bir biyotin sağlayıcısı olarak da kaş bakımına destek olacaktır.

  Bir adet yumurtanın sarısını beyazından ayırmanız ve sarısını iyice çırptıktan sonra kaşların üzerine sürüp 20 dakika bu kaş maskesini bekletmeniz, sonrasında bol suyla durulama yapmanız beslenmiş ve gürleşmiş saçlar için yeterli olacaktır.

  Vazelinle Kaş Çıkmayan Yerde Kaş Çıkarma Mümkün mü?

  Kaş köklerini çevreleyerek içerideki nemin korunmasına yardımcı olacak bir ürün olan vazelin, yoğun dokusu ile de kaşların beslenmesini ve kaş çıkmayan yerde kaş çıkartma isteğini karşılar. Kaşların daha uzun ve sağlam görünmesi için herhangi bir vazelinin ince bir katman halinde kaşlara uygulanması ve bir gece boyunca beklettikten sonra fazlasının pamuk yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir.

  Limon ile Kaş Çıkarmak İçin Ne Yapmalı?

  B, C vitaminleri, folik asit ve diğer elzemiçerikler bakımından oldukça zengin bir diğer ürün olan limon, kaş artırmak için son derece etkilidir. Limonun kaşlara uygulanması içinse farklı alternatifler bulunmakta, direkt olarak limon suyunun kaşlara uygulanması ve sonrasında 20 dakika bekletilip durulanması bu seçeneklerden biri olmaktadır. Bu uygulama cildinizde iritasyona neden olursa eğer limon suyunu seyreltmeyi veya bir diğer yöntem olan Hindistan ceviziyle karıştırmayı tercih edebilirsiniz.

   

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.