Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

30.08.2020
6.262
Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer? Herkesi etkileyen bakışlara sahip olabilmek için upuzun ve dolgun kaşlara, kirpiklere sahip olmak herkes için son derece önemli. Bu nedenle hem evde kirpik kaş bakımı hem de güzellik salonlarında kirpik ve kaş bakımı nasıl yapılır sorusu merak konusu halini alıyor. Sizler için kirpik lifting adı verilen özel uygulamaların ve evde uygulayabileceğiniz her biri etkili doğal yöntemlerin detaylı açıklamalarını bir araya getirdik.

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpiklerin ve kaşların asıl işlevi gözleri ter ve çevresel kirden korumak olsa da pek çok kadının, hatta erkeklerin de en çok önem verdiği güzellik bölgelerinin başında geliyorlar. Cilde veya saça uygulandığı gibi kirpiklere ve kaşlara da düzenli bakım uygulamak yüz ifadesini ve bakımlı görünümü yakından ilgilendiriyor. Peki kaş ve kirpik bakımı evde veya uzmanlar tarafından nasıl yapılıyor?

90’ların başından itibaren hayatımızda olan kirpik kaş serumu gibi bakım ürünleri pek çok evde yerini almış durumda. Kimyasal içerikler göze oldukça yakın olan bu bölgelerde kullanım açısından şüphe yaratırken uzun vadeli çözüm sunan ve bitkileri baz alan bu ürünleri kullanmak oldukça mantıklı kalıyor. Elbette kozmetik dünyasının son 20 yılda ciddi bir gelişim göstermesi de bu ürünlerin içeriğini çok daha başarılı kıldı.

 Kirpik ve Kaş Lifting Nasıl Yapılır?

Serumlar başarılı olsa da hem uzmanlıkla içeriğinin hazırlanmasını hem uzun vadede korunacak etkileri hızlı göstermesi istendiği için özel solüsyonların uygulanması farklı bir profesyonellik ve farklı bir bakım şekli gerektirebilir. İşte kirpik kaş lifting adı verilen uygulamalarda da hyaluronik asit içeren keratinli bakım sıvıları tüylü bölgeye uygulanmakta ve hem kirpiklerin daha geniş, uzun, yoğun ve kıvrımlı görünmesi sağlanmakta hem de kaşlar daha belirgin ve dolu görünmektedir. Bakışları son derece etkili kılan bu uygulamalar sayesinde kirpiklerde ve kaşlarda 3 ila 4 kata kadar uzunluk veya dolgunluk sağlanabilmektedir.

Seyrek, ince veya düz kirpiklere ya da seyrek, ince kaşlara sahip olan herkesin deneyebileceği kirpik lifting veya kaş uygulaması hem erkekler hem kadınlar tarafından yoğun talep görmektedir.

Gözlerinde hassasiyet veya alerji sorunu olanların uygulama öncesinde uzmana danışması ve uygulama döneminde kişi kadında regl döneminde olmaması önerilmektedir. Hamile kadınlar ise 4.aydan sonra güvenle uygulamaya dahil olabilmektedir.

Genelde antialerjik ürünlerle uygulanan ve bu sayede pek çok kişi ipek kirpik veya maskara uygulamak gibi yöntemlere göre çok daha avantajlı şekilde çarpıcı bakışlar yakalayabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren uygulamanın basamakları ise şu şekilde:

  • Kirpik kıvırma solüsyonu uygulaması
  • Uzun süre sabitleyici solüsyon uygulaması
  • Kirpik ve kaşlar için boyama
  • Bitkisel bakım yağları

Etkisi bakım şeklinize bağlı olarak 6 aya kadar uzayabilen bu uygulamanın alternatifi olarak elbette evde kirpik bakımı yapmayı da düşünebilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Kirpik ve Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Gün içinde sağlığımız ve kilomuzu kontrol etmek için severek tükettiğimiz yeşil çayın aynı zamanda kirpik bakımında da kullanabileceğini biliyor muydunuz? Hem kalan makyaj kalıntılarını temizlemede hem de göz çevresini canlandırmada etkili olan antioksidan etkili malzemeyle düzenli olarak kirpiklerinize ve kaşlarınıza losyon gibi uygulama yapabilirsiniz.

Yalnızca cilt değil, tüylü bölge bakımında da yıldızlardan biri olan zeytinyağının etkilerini gördüğünüzde siz de tüm kozmetikleri rafa kaldırmak isteyebilirsiniz. Uykuya geçmeden önce bir kulak pamuğu yardımıyla kirpiklerin ve kaşların tellerine süreceğiniz doğal zeytinyağı sayesinde doğal kirpik uzatma ve kaş gürleştirme etkisi yakalayabilirsiniz.

Gün içindeki makyajı arındırmak ve kirpiklere kozmetiklerin kimyasal içeriğinden sonra onarım sağlamak için kullanabileceğiniz bir diğer bitkisel ürün de lavanta yağıdır. Yine diğer malzemelerde olduğu gibi pamuk yardımıyla düzenli şekilde uygulanan lavanta yağının kalıntıları onarırken bölgeyi onarma etkisi de olacaktır.

Kaş ve kirpik bakımı için bitkisel yağ arayanların ilk karşılaştığı seçeneklerden bir diğeri de elbette Hint yağı. Baklagil türlerinden elde edilen ve kirpiklerle kaşların yanı sıra saçların da bakımında sıkça bahsi edilen bu yağın etkilerini arttırmak isteyenler, içerisine aynı miktarda Hindistan cevizi yağı ve 1 kapsül de E vitamini ilave ederek bakım kürü oluşturmayı deneyebilirler.

Siz de ister salon ortamının profesyonelliğinde ister kendi evinizin konforunda olsun, çarpıcı bakışlara sahip olmanın en önemli ve kolay püf noktalarını öğrenmiş bulunuyorsunuz. Kirpik kaş bakımı hakkında tüm deneyim ve sorularınızı ise bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet