Keçiboynuzu Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

  27.02.2021
  10.003
  Keçiboynuzu Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

  Keçiboynuzu Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Asırlar öncesine dayanan bir şifa kaynağı olan keçiboynuzu kürü oldukça basit ancak bir o kadar etkili olmasıyla öne çıkan bir uygulama. Keçiboynuzu her ne kadar baklagillerden olmasıyla şaşırtsa da vücuda verdiği enerjiyle ve bağışıklığa sağladığı destekle şaşırtıcı olmanın ötesinde faydalar sunuyor. Piyasada bulunabilecek en özel ürünler arasında yer alan keçiboynuzunu ve son derece basit bir hazırlanma şekline sahip olan keçiboynuzu kürü yapımı hakkındaki detayları bu rehberimizde açıklıyoruz.

  Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

  Yapımı yalnızca iki malzemeyle mümkün olabilen bu kür için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 500 ml. içme su
  • 5-6 adet keçiboynuzu

  Aktarlardan veya online geleneksel gıda satıcılarından hemen bulabileceğiniz keçiboynuzları ile keçiboynuzu kürü tarifi hazırlamanız son derece kolay olacaktır.

  Bir tencereye suyu alın ve kaynatın, sonrasında kaynayan suyun altını kısın ve içine kurutulmuş keçiboynuzlarını kırarak parçalayın. Tencereyi altı kısık şekilde 2 ila 3 dakika kadar daha kaynatmaya devam edin ve ocaktan tezgaha alın. Kapağı kapalı şekilde toplamda 15 ila 20 dakika demlenen suyu alıp bir süzgeç yardımıyla sürahi veya cam şişe içerisine süzün. Parçacıkların ağzınıza gelmemesi adına tel süzgeç üzerine ince bir tülbent yerleştirerek de süzme işlemini yapabilirsiniz. Keçiboynuzu kürü uygulayanlar ve faydalarla dolu geleneksel tarifleri işte bu kadar kolay!

  Keçiboynuzu Kürü Nasıl Uygulanır?

  Hazırlanan kürün tüketilmeden önce ılımasını beklemek gerekmekte, ayrıca kürün tam etkilerini görmek için keçiboynuzu kürü yapanlar en az 1 hafta boyunca düzenli tüketim sağlamalıdır. Her hafta taze olarak yapılıp tüketilmesi önerilen küre 1 hafta düzenli uygulamanın ardından ara vermek gerekmekte, 7 gün boyunca her gün içilen suya yine 1 hafta ara vererek sonra uygulamanın yinelenmesi gerekmektedir.

  Keçiboynuzu Kürünü Kimler Uygulayamaz?

  İçerisinde az sayıda malzeme bulunsa da etkili bir içerik olduğu için keçiboynuzuna alerjisi olanların tüketmemesi gereken bu kür, öncesinde doktora veya beslenme uzmanına danışarak uygulanmalıdır. Kişinin keçiboynuzunun etken maddesine karşı alışkın olmaması halinde istenmeyen durumlar belirtmekte, bu nedenle tüketimi düzenli hale getirmeden önce alerji olup olmadığından emin olması gerekmektedir.

  Keçiboynuzu Kürünün Faydaları Nelerdir?

  Enerjiyi arttırma üzerine olan etkileri ile öne çıkan keçiboynuzu kürü faydaları ile gün içinde çok daha enerjik ve zinde hissetmeyi desteklemekte, yorgunluk, halsizlik ve bitkinlik halleriyle savaş halinde olmaktadır. Hem mevsim geçişlerinin verdiği ağırlık hissinden kurtulmak hem de yoğun bir tempoya sahip olup bu süreçte enerjisini korumak isteyenler için ideal olan kürü kadın ve erkek tüm yetişkinler güne daha iyi bir başlangıç yapmak için tercih edebilmektedir.

  Ayrıca keçiboynuzu kürü öksürük için de faydalı olmasıyla tanınmakta, boğazı rahatlatarak öksürüğü kesen bu kürle hem enfeksiyonları önlemek hem daha rahat nefes alıp vermek mümkün olmaktadır. Öksürük krizlerine son veren bu uygulama için ara verilmesi gerektiği ve alerjik olup olmamaya dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Astım gibi hastalıklarla birlikte görülen nefes darlığı için de olumlu etkiler gösterdiği düşünülen kürün, sigara kullanımına bağlı etkilenmeleri en aza indirmek için de tercih edilebildiği görülmektedir.

  Keçiboynuzu Kürü Cildi Güzelleştiriyor mu?

  Cilt için gösterdiği faydaları yine yüksek mineral ve vitamin oranına borçlu olan kürün, içerdiği yüksek antioksidan oranıyla cildin genç yapısını ve esnekliğini korumaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Cilt problemleri için direkt tedavi edici etkiler göstermese de cildin ihtiyacı olan vitaminleri içeriden sağlamasıyla aydınlık ve parlayan bir cilt görünümünü destekleyen kürün, uzun vadede yaşlanmayla veya yorgunlukla  ilişkili cilt problemlerini de önlemesi olasıdır.

  Keçiboynuzu Kürü Cinselliğe İyi Geliyor mu?

  Pek çok kişi tarafından sperm arttırıcı etkileri nedeniyle keçiboynuzu cinsellik kürü olarak kullanılmakta, ayrıca enerji de arttırması nedeniyle pek çok açıdan cinsel güce faydalı olduğu düşünülmektedir. Çocuk sahibi olmak isteyen eşler tarafından kullanıldığı görülen bu kür, erkek sağlığını ve sperm kalitesini etkilemekte, çocuk sahibi olmak isteyenler için takviye gıda görevi görebilmektedir.

  Keçiboynuzu kürü kadınlar için de tıpkı erkek sağlığı için olduğu gibi son derece faydalı bulunmakta, bu durumun nedeni ise keçiboynuzunun içerdiği yüksek kalsiyum minerali oranından ileri gelmektedir. Özellikle menopoz gibi direkt olarak kemik yoğunluğunu ve kemik sağlığı etkileyen hastalıklarda mineral takviyesi önemli olmakta, ilgili minerallerin doğal yollardan alınmasıysa olabilecek en mantıklı ve risksiz seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Keçiboynuzu Kürü Kullananlar ve Yorumları

  Siz de keçiboynuzu kürü ne zaman etki gösterir deneyip, aldığınız sonuçları hemen bizlerle paylaşabilirsiniz. Akciğerden cinselliğe kadar her konuda etkilerini görebileceğiniz bu kürü doğru şekilde uygulayarak etkilerini görmeden öncesinde doktorunuzdan onay almanız gerektiğini unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.